• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 02:18

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Hailea hf300 или SunSun 303B

Започната от gabaka, 12.06.2014 22:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gabaka

Здравейте,кой от двата филтъра (Hailea hf300 или SunSun 303B) ще ми препоръчате за 200 литра аквариум.Ще гледам 2 бети и скларии.Благодаря.

bunzip2

Според мен няма особено значение. И двата ще ти вършат работа. Като ползвател на SunSun, бих ти препоръчал него, понеже съм свидетел на някои негови качества.
Абсолютно безшумен. Лесен за обслужване. От качествени материали. Двойно по-ниска цена :)
Все пак какво е канистъра - една кофа, с една смукателна глава. Според мен не му мисли много,  взимaй SUNSUN-а и ще си доволен :)

levis1980

Имам ги и двата,Хайлеата дойде пълна с керамика,акт.въглен,едропореста гъба(от които става само гъбата).Съна беше празен.Разликата е че, Съна има много по големи кошници(място за повече медия) от Хайлеата,но консумацията му на енергия е 2пъти по голяма от тази на Хайлеа.Други разлики за мен няма.Дано съм помогнал с избора ти.... :-)

gabaka

Благодаря и на двама ви,мисля да взема SunSun-а и заради UV лампата.На една цена са.

bunzip2

Цитат на: gabaka - 13.06.2014 19:23
Благодаря и на двама ви,мисля да взема SunSun-а и заради UV лампата.На една цена са.

UV лампата е жив таш*к... Ако искаш си вземи даже варианта без UV (303А), че е по-евтин. Тая UV лампа след 2 месеца ще изгори, а и като цяло е малко безсмислена. Ако ти се наложи изобщо да ползваш УВ някога, има едни дето се продават отделно и се слагат на маркуча.
Това поне мисля аз, пък ти ако си преценил че ти трябва, взимай UV-то :)

Similar topics (1)

52042

Публикации: 17
Прегледи: 7536