• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:04

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Анциструс

Започната от дбой, 27.03.2018 22:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

дбой

27.03.2018 22:00 Last Edit: 28.03.2018 08:19 by дбой
Здравейте! Бременна(хайвер) или преяла?


Caxapa

Бремени са живородните. Тази или носи хайвер или е преяла както казваш. Ако мъжкаря се върти в някое укритие  значи приготвя любовно гнездо където женската да снесе хайвера.

дбой

Благодаря! Мислех, че са още малки за размножаване и бях извадил кокосовото им укритие, но сега ще го върна. Има ли шанс нещо да оцелее сред скалариите, или трябва да ги извадя в друг аквариум?

Smelly fish

28.03.2018 11:56 #3 Last Edit: 28.03.2018 18:35 by Smelly fish
Здравей, аз ще те питам храни ли се нормално? Ако си обикаля нормално по дъното, растенията и камъните значи Сахара е прав и всичко е ОК.Аз обаче имам малко по- лош опит:от скапан грунд имах две такива сомчета, които се бяха издули по същия начин, но по онова време много ми загниваше грунда и явно бяха яли някоя гадост. След като се надуха обаче спряха да обикалят аквата, да се хранят и след седмица си заминаха. Та ако щъка наоколо значи е ОК. Ако предимно не мърда може да е чревен проблем или запек.

дбой

И двата щъкат напред- назад, не се спират. Много са дейни и активни, но поради многото материал за обхождане, явно прекаляват с хапването.

Smelly fish

Е това е добре, значи си хапват порядъчно. А може и хайвер да е. Ако имаш мъжки предполагам, че ще се разбере. Успех.

Similar topics (3)

57573

Публикации: 6
Прегледи: 2574

49252

Започната от hunter


Публикации: 11
Прегледи: 4901

51363

Започната от anton_banchev


Публикации: 1
Прегледи: 1821