• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 23:35

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариуми в много студено помещение

Започната от Muti91, 26.10.2014 18:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Muti91

Здравейте !

Значи проблема е следния имам няколко аквариума ,които предстои да изместя на таванската стаичка (живея в панелен блок) В стаичката е много студено и ,мисля че нагревателите ,които имам няма да ми свършат работа ... колко мощен нагревател ми трябва аквариумите са 3 - 80 литрови и 3 - 90 литрови ? Чакам препоръки  :-)

Caxapa

Хм, сложен казус. Всъщност ако облечеш гръб и страници със стиропор и оставиш само панорамното стъкло открито като и подложката е стиропор ще можеш с нагревателите които имаш/предполагам  са колкото литра-толкова вата са/ да се правиш с проблема. Зависи и колко е студено на този таван и дали не е някой /ветрилник/ да няма уплътнение на врати и прозорци, че ще топлиш и въздуха около сградата.

KapitanNemo

Според руските автори /не съм го пробвал/ 1 ват на литър вдига температурата с 10 градуса спрямо тази в стаята.

Muti91

Помещението е много студено имa 3 миниятюрни прозорецa ,които смятaм дa зaзидaм и дa сaнирaм външнaтa стенa и не знaм честно кaзaно дaли изобщо дa се зaхвaнa стрaх ме е дa не уморя рибетaтa

iivs

До преди 1 година отглеждах рибите в напълно неотопляема стая на къщата на село случвало се е вода в шише в стаята да замръзне.Никога не е имало проблем с 300 ватов нагревател плюс 4 лампи т8 30 вата.Аквариума е 240 литра

Muti91

М/у другото aз имaм едно 90 л aквaриумче в холa ,което е без нaгревaтел зaщото постоянно сме в стaятa и е топлa + осветлението нa aквaтa е нормaлнa стaйнa крушкa 70 w : D

Caxapa

Ват-литър  и стиропор както ти казах и си ТОП

Similar topics (3)

57643

Публикации: 7
Прегледи: 2597

51987

Публикации: 0
Прегледи: 1756

57686

Публикации: 22
Прегледи: 4988