• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумът не е бистър

Започната от Legal76, 07.02.2019 08:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Legal76



Цитат на: asito - 10.02.2019 21:36....акваел-нямат много място за медия по спомен.Там пък бих сложил най отдолу вата,от горе био медия.
Някаква препоръка за био медия, подходяща за този филтър?



Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


Иван Вълков

Още една лека но съществена препоръка когато се използва вътрешен филтър/Гъба, преди да извадите филтъра от водата го сложете в една торбичка и така го изваждате за почистване. Аз от както практикувам този метод в малкия аквариум водата значително по бистра.

morriddin

Цитат на: Nikola 1 - 10.02.2019 19:56
http://aquariumbg.com/forum/preporaki/akvariumat-ne-e-bistar/?action=dlattach;attach=28244;image

Според колегата morriddin къде трябва да е керамиката в този филтър?

Публикациите са слети: 10.02.2019 20:15

Цитат на: morriddin - 09.02.2019 20:31
Аз сложих микрокерамика горе в секцията за активен въглен, отдолу парче вата, ситна гъба и най- накрая едропорестата. Върши добра работа. Друг момент е да постигнеш оптимален поток в аквариума, така че да няма мъртви зони. Златните рибки са си прасенца и няма как да не сифонираш и сменяш поне 30% вода на седмица.

legal 76 Ето съвет от колегата за подредбата на филтрацията в твоя филтър
Грешката е моя - с поста си визирах вътрешния филтър. :-[

asito

Цитат на: Legal76 - 10.02.2019 22:00
Някаква препоръка за био медия, подходяща за този филтър?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
https://bg-pet.com/Fish/Equipment/siporaxMini.htm

Относно торбичката за филтъра-добра идея е,ако обаче се ползва джбл вътрешен ъглов,няма нужда от нея-не изтичат боклуци.

Nikola 1

 *privet* Поздрави на всички!! Надявам се, съветите ни да са били полезни за колегите.

Legal76

Съветите, дадени тук са безценни. Току-що, поръчах сера сипоракс мини. Притеснява ме единствено това, че няма да мога да го поставя във филтъра. Мисля, че трябва да отрежа от  гъбата?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


niki_o

Като режеш от гъбата го прави бързо ,че единствено на няколкото живи бактерии в гъбата се крепи аквариума-не ги оставяй на сухо дълго.Ефекта от новата медия очаквай след месец най-рано .... :whistle:

Георги

На бактериите в грунда се крепи.

MeTogu

Защо трябва да режеш гъбата. Просто я натикай вътре.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

VDO

Нема да стане,едно половин от гъбата си требе да се изреже ,ако иска да набута някаква керамика,но пак си е залъгалка цялата работа ,що се отнася до вътрешен филтър.Пробвал съм със серафил 120 навремето,който си има отделни кошници-мъка,мъка и само мъка,пробвал съм и с китайски вътрешни с кошници и за мен в крайна сметка от вътрешния филтър единствената файда е в ролята на главата му като уейв мейкър,да раздвижва водата и да прави течение.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

nicco

Да се обадя и аз,че темата стана дълга ,а решението което е взел колегата е грешно."Аквариума не е бистър" и да махнеш половината гъба (която и без друго е малко) за да сложиш 30-100 грама сипоракс  няма никаква логика.По скоро трябва да се добави един топ филтър с вата за двайсетина лева и мисля че ще има ефект.Или вата вместо сипоракса във вътрешния пак ще е по-добро решение стига да не се затлачва бързо.
200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

niki_o

Цитат на: MeTogu - 11.02.2019 23:41
Защо трябва да режеш гъбата. Просто я натикай вътре.
А колко ли има в грунда на новостартиран аквариум колега?

MeTogu

Колегата каза , че не е нов аквариум. В интерес на истината дори не отговори кога е стартиран.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Legal76

Не съм прочел въпросът за стартирането на аквата, за което се извинявам. Аквариумът не е нов, стартиран е преди близо година и малко.
Очаквам поръчаните стоки, (сипоракса и ватат )за да ги сложа във филтъра.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

niki_o

Aко вярно е на година и половина ,то така ли е бил винаги?Ако да защо сега започва да те дразни и което е по-вероятно е от скоро-каква промяна е направена преди появяването на плуващите частици....тоест мъртвите бактерии ?Да не би да си ровил дъното?

Similar topics (1)

48768

Публикации: 6
Прегледи: 3432