• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът не е бистър

Започната от Legal76, 07.02.2019 08:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Legal76

07.02.2019 08:37 Last Edit: 07.02.2019 20:10 by Legal76
Здравейте, според Вас, каква е причината водата в аквариума да не е бистра? Има някакви бели частици. Обитателите са 2 златни и едно сомче. Обем: 60 л.Водата се сменя  20% всяка седмица.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Ето снимки:https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190207/ccba48f7d537979c356d5a51cfecadb6.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190207/074abdaa6b23b06317d31aea31fe363c.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190207/90c7cd535e8384ea35feb9ce3e06546b.jpg

MeTogu

А кога е стартиран аквариума? И мисляе то,че този фолтър ще е малък.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Георги

Цитат на: Legal76 - 07.02.2019 08:37
Здравейте, според Вас, каква е причината водата в аквариума да не е бистра? Има някакви бели частици. Обитателите са 2 златни и едно сомче. Сменя се 20% всяка седмица.

Здравей, сифонираш ли грунда? Имаш ли вата за фино филтриране?

wire

Ако филтърът е с оригинална окомплектовка, то за златни не е достъчен, защото идва с едропорста гъба, която вероятно вече е много зацапана.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

Legal76

Да, с оригиналният филтър е, но гъбата си я вадя и почиствам на месеца веднъж?


Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Дъното го сифонирам, да.

MeTogu

Пич , аз гледам скариди и си почиствам филтъра по-често. И имам вата вътре за кристална вода. Ако не сложиш вата няма как да го постигнеш.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Legal76

Не ме мързи, напротив, бих го чистил всеки ден. Опасявах се, да не навредя нещо.  От къде да взема такава вата и как да я поставя. Колко често, трябвс да чистя филтъра?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


MeTogu

Според мен , нормално смяна на вода поне 30% за златните рибки седмично. И поне на две седмици почистване на филтъра. Аз правя така на моите скариди. Е аз правя 20%. Все пак гледам 30 скариди във 30 литра вода.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Legal76

От къде да купя (он лайн) вата, коятон да ми върши работа и аквата да е идеално бистра?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


ivanpz6

С удоволствие , ще следя темата поради простата причина , че и при мен се забелязват такива неща! А в самия вътрешен филтър може ли да се сложи сипоракс мини ?

MeTogu

Вата предполагам може да намериш във всеки акваристичен магазин. Намери място в помпата и я сложи. Дори малко парче ще върши работа. Може да го сменяш когато почистваш помопата на 2 седмици.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Legal76

Този продукт, става ли?

https://aquarium.bg/filt-r-mediya/eheim-synth-bg.html

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Ще съм благодарен, ако препоръчате и препарат против алги, защото виждам, че се образуват по стъклата. Когато имах обикновен анциструс, той чистеше, но умря. Другият сом, изобщо не прави нищо.

wire

По-добре вземи JBL Symec VL, по-глямо количество е, а ватата трябва да се подменя, защото идва момент, когато не може да се измие добре. Също така е хубаво да се сложи някаква медия за биологична филтрация - сипоракс, матрикс, субстратпро, нещо такова. Имаш излишък от вещества в аквариума, а анубиасите са бавни растения, които предпочитат слаба светлина.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

Legal76

Може ли да посочите конкретни линкове, защото понятията не не да са ми ясни, а искам да постигна идеалната чистота.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


MeTogu

Идеална чистота в аквариум със златни! Не се стреми към това, или смени рибките.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (1)

48768

Публикации: 6
Прегледи: 3434