• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 10:21

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариум за подарък на дете

Започната от ivanov, 25.07.2017 18:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivanov

Здравейте,
искам да подаря аквариум на едно детенце. Ще помоля някой който разбира повече да ми даде съвет за следното: малък аквариум с няколко рибки (3-5 броя). Добре би било да не са капризни и да се гледат лесно (да не боледуват много и т.н.). Друго което ми се иска е да има поне няколко цвята рибки, ако и по-размер/форма се различават - още по-хубаво.

Благодаря предварително.  *thanks

Jiktak

Една мъжка бойна риба бета, 5 червени неона, един мъжки хелер и готово. :)

Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk


ivanov

Цитат на: Jiktak - 25.07.2017 18:21
Една мъжка бойна риба бета, 5 червени неона, един мъжки хелер и готово. :)

Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

това за колко литров аквариум е?

Jiktak

20-тина литра ..., за по-малък намаляме рибите, грубо на 1см риба - 1 литър вода в аквариума ...

Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk


ogun

Хелер в 20 литра с бета...
Да залагаме ли дали първо хелера ще убие бетата или първо ще изкочи на земята и ще умре.

Бета с няколко неона става.
Друг вариант е само 3-4 мъжки гупи, тогава може да се изберат различни цветове

goran.varbanov@gmail.com

Трудно се съчетава, това което сте изброили, като изисквания... 20 литра са критичният минимум. Хелера иска поне 100 литра вода.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


discusfen

Добре де щом хелер не става плата тогава.И с гупи става.Имлади бети няколко също става

assenas

Аз бих попитал на колко години е детето? Ще може ли да се грижи адекватно за рибите или още една грижа за родителите.

Lightning_boy

Цитат на: assenas - 27.07.2017 09:47
Аз бих попитал на колко години е детето? Ще може ли да се грижи адекватно за рибите или още една грижа за родителите.

+1. Аз бих препоръчал да вземете един 50-тина литра. Две златни рибки.
Знам, че ще почнат разправии, че са малко литрите и т.н. обаче са корави рибки. Мисля, дори, че ще може по-лесно да ги обгрижва. Имат ярки цветове и са постоянно активни.
Ще стане ясно, дали се грижи добре за тях, като им стане тесен аквариумът.
Иначе предложението на колегите с малките рибки също е много добро.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Mizu

Според мен един 30-40 литров аквариум с 2-3 малки кръгли златни рибки е добре. Защо златни рибки - живеят сравните по-дълго от живородките, движението им в акариума е атрактивно, издържливи са, не са агресивни колкото хелерите, които изобщо не стават за дългосрочно гледане в малък аквариум с други видове. Това, разбира, се е най-компромисният вариант. Може да се добавят 2 анциструса.

Caxapa

Аз като стар мърморко ще добавя. Обезателно като се подарява аквариума да е придружен с подложка . Инак за рибите, да...златни може че са по издръжливи. И да не го пренаселвате. Като не забравим да добавим и да не аранжиране обиталището на рибите с разни фигури на водолази, дворци, еднорог коне и прочие. Това рибите не го акцентират а и понякога изпускат вредни вещества които вредят на рибите а като бъркаме в аквариума и ние сме изложени на такава опасност.

Tony_JB

В 20 литра златни рибки добри съвети!!!


Изпратено от моят Lenovo P2a42 с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

Lightning_boy

Цитат на: Caxapa - 29.07.2017 16:43
Аз като стар мърморко ще добавя. Обезателно като се подарява аквариума да е придружен с подложка . Инак за рибите, да...златни може че са по издръжливи. И да не го пренаселвате. Като не забравим да добавим и да не аранжиране обиталището на рибите с разни фигури на водолази, дворци, еднорог коне и прочие. Това рибите не го акцентират а и понякога изпускат вредни вещества които вредят на рибите а като бъркаме в аквариума и ние сме изложени на такава опасност.

Сахара, тоя път изби рибата  :-D особено с еднорога и конете  *ROFL*
Колега Tony_JB. Писал съм за аква около 50л., като за начало. Не че не съм виждал да се гледат и златни в 20л. но това е подсъдно вече  :-D.
Ако детето се справя, защо след време да не му вземат нещо по-голямо от 50л. и да ги преместят ...  *DRINK*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Caxapa

Цитат на: Tony_JB - 29.07.2017 21:59
В 20 литра златни рибки добри съвети!!!


Изпратено от моят Lenovo P2a42 с помощта на Tapatalk
Колегата задаващ въпрос не  е споменал за литрите. Това е в последващите постове. 

А колкото до еднорогите и подобни фигури предполагам колегата  "обвиняващ ме" че съм избил рибата  *JOKINGLY* е виждал също предполагам подобни аранжирани. А и решението, вкуса и начин на аранжиране принадлежи единствено и само на собственика на аквариума. Аз  намекнах само колко вредно би било ако има вредни хим. елементи в тези фигури. За естетика и други такива  не коментирам.

Similar topics (5)

52953

Публикации: 42
Прегледи: 11490

59149

Публикации: 22
Прегледи: 8152

50617

Публикации: 11
Прегледи: 3808

57231

Започната от ogun


Публикации: 2
Прегледи: 1570

54993

Публикации: 46
Прегледи: 15886