• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос за Sera Nitrivec???

Започната от Hg, 12.02.2008 22:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Hg

12.02.2008 22:01 Last Edit: 13.02.2008 17:36 by Hg
Пуснах новия си аквариум в действие и от няколко дена добавям Sera Nitrivec съгласно предписанията. Забелязвам, че растенията се чувставт добре но не и рибките  :-( някакси цветовете на рибките избледняха и хич не съм доволен от това  :'( :'( :'(
аквариума ми е 54 литра.. имам 7 златни рибки и 6 сомчета
филтъра ми е SeraFil 380.
растенията са явайски мъх и анубис и hygrophila saimensis
Температурата ми е на 24 градуса
осветлението ми е 11w (слаба работа)

http://prize.zzl.org/vote.php?id=1362

_777_

Цитат на: NO CARRIER - 15.03.2007 12:37
Вариант 1: стресирана риба. От твои действия (ръчкане из аквариума), неподходящи параметри на водата, осветление.
Вариант 2: неподходяща храна. Даваш ли им пресна зеленинка?
Вариант 3: понякога се случва, аз го свързвам с промяна на атмосферното налягане, застоявят се на едно място, или стават необичайно активни. Но, обикновено, това засяга повечето рибки, не само една.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

Hg

13.02.2008 09:19 #2 Last Edit: 13.02.2008 17:35 by Hg
мммдаааа прав си. изгасих лампата за 24 часа и готово - стресът вече е минало  *thanks *thanks *thanks
мерси за съветите батка  :-)

http://prize.zzl.org/vote.php?id=1362

ico

Скоро ще пускаш теми за болни и умиращи риби, че твоя аквариум не стига и за три златни, а ти си бутнал седем и шест сомчета за десерт.   =-O
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

LusilSorel

Неможах да разбера какъв точно ти е проблема. Стръсът в рибите или проблема ти с Нитривека?

Нитривека няма да ти оправи стреса в рибите. Тоса бактерии, които се образно ти обяснявам превръщат нитритите и нитратите в благоприятни вещества, които що годе се понасят много по-добре от нитрата и нитритите в аквариума ти. За да ги развъдиш тези бактери трябва да им предложиш необходимата среда за да направят колония, която след определено време ще започне да работи в твоя или по-точно в полза на рибите ти. С този Серафил 380, няма да постигнеш този ефект.

Относно вторият ти въпрос ако за такъв го смяташ, че си го обявил задочно - стреса - ето и малко съвет какво да правиш.

Наистина тъмнината в определени граници успокоява рибите ти. Другият начин е гладът. Оставяш ги 1-2 дена на гладна диета и също може да има положителен ефект в/у тях. Третият и за мен най-добрият е да си купиш течните витамини на Сера и да добавяш определеното количество, през определено време във водата или с храната и рибите ти ще се чувстват повече от прекрасно. Всички тези методи са ефективни при нов аквариум и рибите преодоляват среса им, по-бързо от нормалното. Другият вариан е да ги оставиш така и с времето също ще има ефект, но след някоя друга загуба на твоя рибка. Не съм ченоглед, но стреса е най-опасният им враг.

И нещо друго - поразреди ги в този малък аквариум твоите рибки или мисли за доста по-голям съд ако не искаш да се разделяш с тях.

Късмет в начинанието ти!!!  *THUMBS UP*

discus

Цитат на: LusilSorel - 13.02.2008 11:29

Тоса бактерии, които се образно ти обяснявам превръщат нитритите и нитратите в благоприятни вещества, които що годе се понасят много по-добре от нитрата и нитритите в аквариума ти.


А ти защо си правиш труда да отговаряш като сам за себе си не си наясно кое в каво се превръща, по благоприятните вещества са нитратите които пък ние ги премахваме чрез смените на вода. Вземи прочети темата за азотният цикъл след което ако нещо все още не ти е ясно питай, ако можем ще ти обясним.

LusilSorel


Similar topics (5)

40843

Публикации: 3
Прегледи: 3390

13507

Публикации: 1
Прегледи: 4389

43668

Започната от papura


Публикации: 1
Прегледи: 2200