• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 00:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос, JBL Clynol

Започната от Stupid_boy, 09.03.2009 01:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Stupid_boy

тези дни ( след повече от 5 дена забавяне, но не това е проблема ) ми пристигна въпросната гад. уж би трябвало да е жива смеска. според етикета, трябва да избистри видата от 2 до 24 часа и да остави 'кристална чистота'. смених около 30-40% с престояла и веднага сипах. след сипване на маааалко под предписаното количество, водата стана на мляко! вече над 30 часа, мляко! от утре ще сменям по 50%, но извода е важен.
към въпроса, някой пробвал ли е продукта? това нормално ли е? означава ли това че водата ми е претоварена с мърсотия или означава нещо друго? на шишето има само номер 1147, което не ми говори нищо ( срок на годност? все пак е 'жив продукт' )
ако има значение, закупено е от стамен стаменов, зоомания ( нарочно спестявам главните букви в имената, лично мнение ).



това е първия продукт на JBL, който ме изненадва неприятно.
: 09.03.2009г 01:01ч
пропуснах, с него сипах за сефте Denitrol, както и за пореден път Tropol и Algol. всичко е сипвано ПОД предписаните количества. имам опит с последните 2, не се съмнявам в тях. попитах продавача дали денитрол и клинол няма да направят беля, той не можа да ми каже нищо ( май за сефте чу тези имена )

а, и в малкия аквариум, при почти 0 движение на водата, имам каша по дъното, без другите препарати.

NO CARRIER

Подозирам някаква несъвместимост. Бих ти дал съвет да направиш проба с микроколичества и чиста, чешмяна вода. Дали ще се получи същата мътилка, и ако да - да прецениш коя комбинация я създава.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Stupid_boy

еххх, нали съм експериментатор :kreshtja:
нищо лошо де. тея дни ще проведа експеримент в 'чашка'. до тогава, ако някой има опит, моля да го сподели.

iek

По принцип се отнасям скептично към бактериални култури, които би трябвало да се съхраняват в хладилник при температура от 5-10 градуса, а висят по рафтове и сергии при температури между минус 15 и 40+ градуса, е, няма такива нитрифициращи бактерии, които да издържат в този диапазон.

kapacitet

Цитатуж би трябвало да е жива смеска

На сайта на JBL, в описанието на продукта никъде не пише, че е жива смеска. Къде го прочете това  *dontknow*
Мисля, че е станало някакво объркване. За въпросното избистряне, става въпрос примерно когато има новостартиран аквариум и във водата плуват миниатюрни частици, нещо като прах. Тогава JBL Clynol помага за по- бързо избистряне.

Stupid_boy

15.03.2009 10:43 #5 Last Edit: 15.03.2009 13:38 by Stupid_boy
втори опит, с половин доза, същия резултат. мляко, рибите са горе и жадно поглъщат въздух. след еднократна смяна на 20-30% нещата си идват на място. голям минус за продукта!

допълнение: след телефонен разговор с претендиращия за вносител резултатите са: човека няма личен опит с продукта, но пое ангажимента лично да направи опит и ако е необходимо, да коригира инструкцията му. дори пое ангажимент да се свърже с производителя, ако резултатите се потвърдят. аз пък получих доста смислени предположения от него каква може да бъде причината, но все пак само предположения.

kapacitet

Би ли пратил снимка на българското описание на продукта.  :-)

Stupid_boy

има го 1х1 преписано тук, последния абзац. моето е частично разкъсано в опитите да видя оригиналния етикет, няма да свърши работа за снимка.

Face

16.03.2009 01:31 #8 Last Edit: 16.03.2009 01:37 by Face
Цитат на: Stupid_boy - 15.03.2009 10:43
втори опит, с половин доза, същия резултат. мляко, рибите са горе и жадно поглъщат въздух. след еднократна смяна на 20-30% нещата си идват на място. голям минус за продукта!

допълнение: след телефонен разговор с претендиращия за вносител резултатите са: човека няма личен опит с продукта, но пое ангажимента лично да направи опит и ако е необходимо, да коригира инструкцията му. дори пое ангажимент да се свърже с производителя, ако резултатите се потвърдят. аз пък получих доста смислени предположения от него каква може да бъде причината, но все пак само предположения.

Вносител на тоя продукт с фирма САМБС ООД (ако не греша), Написаното на етикета и написнато на линка е едно и също понеже информацията е взета от там, по закон всички продукти трябва да имат описание и т.н. на български по етикетите.
99.99999999% от стоките в посочения онлайн магазин се внасят от няколко фирми в България. Онлай магазина е както магазина за хранителни стоки, не е нужно да е вносител или производите за да продава да дените стоки.
Дано повече дане ти случват подони неща.
Аз иам един проблем с някаква зелена гадост и понеже не можах да сио намеря УВ-лампа на ферпласт, ползвах метод да су държа рибите на тъмно, след един месец на тъмно и 5 умрели рибки :) всичко е наред ;)

Stupid_boy

Цитат на: Face - 16.03.2009 01:31
Вносител на тоя продукт с фирма САМБС ООД (ако не греша

така пише на етикета, но друг човек има претенции да е истинския вносител. незнам дали е редно да споменавам имена в тази връзка.
както и да е, това няма отношение към проблема.

Similar topics (5)

40843

Публикации: 3
Прегледи: 3415

11047

Започната от Hg


Публикации: 6
Прегледи: 5274

34863

Публикации: 4
Прегледи: 4376

35783

Публикации: 2
Прегледи: 4462