• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 12:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Опит с Algovec SERA

Започната от papura, 04.01.2013 09:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

papura

 :-!
   Поведение на обитателите:
   След като дозирах 12 мл. в около 50 литровия ми аквариум рибите - 5 гупи и една плата странно се притаиха и се залепиха за повърхността. Така в рамките на около половин час, докато се сетя да увелича дебита на филтъра, като след това се размърдаха и след около час-два си плуват нормално. Имам един неон и един анциструс, на които третирането външно не се отрази.
   Ампуларията ми стана подчертано пасивна - почти не се показваше от черупката и на сутринта днес - след около дванадесет часа, усанових, че черупката й се рее свободно на повърхността. Май още е живо охлювчето.
   След около дванадесет часа не забелязвам никаква промяна в състоянието на брадясалия ми анубиус.
   Неприятно се изненадах от миризма на нещо като парфюм, носещ се около аквариума ми, явно с цел да замаскира химията, която се изпуска и във въздуха на стаята.
    Имате ли опит с този препарат, вреди ли на охлювите и рибите? Предполагам, че не е вреден за хората в стаята, където е аквариума.
    След като го купих прочетох негативни отзиви за ефективността му, надявам се в някои отношения да помогне. Дали да се притеснявам от това, че съдържа съединения на мед?
   Предварителн облагодаря за отзивите!
   
40l, молинезии

MILMAN

увеличи аерацията колега след препарата водата потъмнява обирай едрите частици и сменяй част от водата .до месец ще видиш разликата дали има вредни изпарения не знам и при мен имаше мирис

Similar topics (4)

34888

Започната от iv4o2233


Публикации: 34
Прегледи: 18845

11047

Започната от Hg


Публикации: 6
Прегледи: 5262

41941

Започната от juze


Публикации: 2
Прегледи: 2997