• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 14:35

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Корал като филтърен пълнеж?

Започната от sbaltashki, 08.11.2008 12:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sbaltashki

ЗДР-ТЕ на всички .Имам един въпрос.Дали е възможно да се използват натрошени корали за филтърен пълнеж?Вместо керамика или био топчета?БЛАГОДАРЯ *thanks

zambo

НЕ . Причините са много и немисля да ги изброявам .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

igenov

Ако е за цихлидник става.

Ant0n86

Основното приемущество на керамиката като филтърен пълнеж е това, че е много пореста. Не виждам как натрошените корали ще постигнат това.

rollon

И аз искам да попитам нещо.Споменатата керамика би трябвало да е дом за заселване на бактериите или пълнежите,които се продават вече съдържат бактериите?

kamos

Ролон къде си виждал да продават запечатани в найлонови пликове с вода филтърни пълнежи. Я прочети статиите за начинаещи като за начало.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Boromir

08.11.2008 19:29 #6 Last Edit: 08.11.2008 21:12 by }|{opukc
Коралите също стават,но не са толкова пълноценен заместител.А,който твърди че не са подходящи бих поспорил с него,защото преди години,когато на бг-пазара нямаше тази керамика се използваха  натрошени корали(по старите,акваристи със сигурност помнят тези години)!
Shrimp Breeding Lover

Живко

08.11.2008 21:02 #7 Last Edit: 08.11.2008 23:44 by Живко
Боромире, тези стари акваристи явно не са били много в час. Човек не може да знае всичко и се учи докато е жив.
Коралът е чист калций. За хората, които търсят мека вода, било заради растения или риби, ще е фатално да използват такъв филтърен пълнеж.
Желателно е като пишем мнения да уточняваме максимално какво имаме в предвид. Аз лично не бих искал някой да си загуби цялата популация американски цихлиди джуджета, заради мой съвет.

Значи корал може да се ползва като филтърен пълнеж успешно, но само ако имам за цел да поддържаме висока твърдост или рН или целим повдигане на нивата конкретно на калция. Доста е порест и би свършил добра работа. Във всички останали случа е добре да се избягва. Така мисля аз.

Дано Боромир не се засяга, но целта е да си помагаме и да не се подвеждаме, без да искаме.
Никой не се е родил научен.

Boromir

Живко правси!Грешката е моя,че не отучних че е калций и ще подържа твърда вода!Но въпроса беше пронципен дали става за фитърен пълнеж!
Shrimp Breeding Lover

Ant0n86

Aз не знаех, че коралите са толкова порести наистина  *mislia* В такъв случай igenov си е най-прав с допълнението от Живко  :-)

}|{opukc

08.11.2008 21:13 #10 Last Edit: 08.11.2008 21:16 by }|{opukc
Цитат на: Boromir - 08.11.2008 19:29
Коралите също стават,но не са толкова пълноценен заместител.А,който твърди че не са подходящи бих поспорил с него,защото преди години,когато на бг-пазара нямаше тази керамика се използваха  натрошени корали(по старите,акваристи със сигурност помнят тези години)!


Колега, коралите стават наистина. То ако питаш мене и керемиди стават....НО!!!!
Корала, или по-точно скелета на корала е изграден от Апатит и калциев карбонат, което значи, че ще влияе много на твърдостта на водата. За морски и африкански аквариуми е добре, но в никакъв случай не е подходящ за южноамерикански аквариум. Може да се ползва като добавка към пълнежите, но не и като основен пълнеж за филтър.
@Живко, много бърз!! *privet*

Boromir

Цитат на: }|{opukc - 08.11.2008 21:13
Колега, коралите стават наистина. То ако питаш мене и керемиди стават....НО!!!!
Корала, или по-точно скелета на корала е изграден от Апатит и калциев карбонат, което значи, че ще влияе много на твърдостта на водата.
Точно за това стана дума малко по-нагоре!!! :-D
И пак повтарям,в темата се говори принципно да ли става или не,никаде не е споменато за какъв аквариум ще служи!!! :-D
Ако,беше споменато за какъв аквариум ще се употребяват,щях да кажа дали са подходящи или не!
Shrimp Breeding Lover

Лора

Цитат на: Boromir - 09.11.2008 13:42
Точно за това стана дума малко по-нагоре!!! :-D
И пак повтарям,в темата се говори принципно да ли става или не,никаде не е споменато за какъв аквариум ще служи!!! :-D
Ако,беше споменато за какъв аквариум ще се употребяват,щях да кажа дали са подходящи или не!
Затова първо се пита, после се дава акъл...
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

simba

izviniavaite
az sum nov v foruma
toest ot dosta vreme sym vytre oba4e niama zna4enie
iskam d akaza za koralite
4e a z  sum s 30 litrov akvarium
i niamam nikuv kalcii
i poskoro mnogo byrzo svyrsshva
ca
vzex si malko natrosheni korali ot discus .bg
po4ti nikva reak4ia za rasteniata
pak niamat kal4iii
tui kato si sediat malki s malki lista
imam edin anubias goliam congoanski lie  kuv e
v na4aloto puskashe golemi lista ogromni
posle emalki edvam se vizdaxa
sega pak po4na da mu se ugolemiavat listata
drygiat mi anybias e systata rabota
st evi kaza edno ribite mi se 4ystvat otli4no i ne ssa 4ixlidi nito sa skupi
niakolko plati gupi xeleri i molinezii an4itrysi i koridorasi
s  malko neretini
drygite mi rastenia sa  dva tri exindorusa
ta  ima polza ot koralite spored men
i za morski
i za soelnovoden
vunsen filtar niamam vse oste
oba4e kato si napravi golemia akvarium 200 litra 80x50x50
si vzimam vednaga edin vunshen i moga da sloza mezdu keramikata malko natrosheni korali da mi zakrepiat ph
i d ami vdignat kalcia
slagam i magnezii
epsom sol
ot aptekata vazmozno li e zatova da niamam kalci


Моля те обърни внимание на т.3 от това http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,6258.0.html

Similar topics (2)

55130

Публикации: 2
Прегледи: 3600