• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 18:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Използване TertaMedica General topic

Започната от stenli, 05.02.2008 20:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stenli

Здравейте колеги, купих си въпросния препарат, с цел да разкарам паразититер които явно са нападнали рибите ми. От упътването на английски разбрах, че се сипва по 5мл на 20 л вода, че се подменя 20% от водата преди употреба, да се засили аерацията. Първия етап на лечение е 7 дни.От прочетеното не разбрах, може ли да се хранят през този период, може ли да е включено осветлението и филтъра трябва ли да работи, както е при FMC-то да кажем.

stenli

От ровене по чужди сайтове си отговорих на някои от въпросите. Ако някой реши да го ползва освен гореспоменатите мерки, още не трябва да се включва осветлението, филтрация може да има за раздвижване на водата, но без гъби и активни вещества. Препарата може да причини вреди на някои по-капризни растения, но не мога да кажа кои. Само за хранене нищо не намерих, дали е желателно. След няколко дни ще пиша има ли ефект. Пожелайте ми успех, че ми е първи миш-маш *CRAZY*

Bass_Maker

Ти когато си болен спират ли ти яденето? Храни, но по малко.
You cannot kill what you did not create...

stenli

Понеже не знам и гадая, пък за подобен препарат четох, че храненето не е препоръчително. И чаках, чаках някой да помогне и мисля варианти. Виж как веднага се отзова, като пиша моите размисли и страсти.

NO CARRIER

Цитат на: Bass_Maker - 06.02.2008 16:50
Ти когато си болен спират ли ти яденето? Храни, но по малко.
Слушал съм, че и при хората се препоръчва точно когато си болен да не се храниш, а да пиеш само течности.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

barabata

Те така или иначе болните животни и хора нямат много апетит ...
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

stenli

Аз продължавам да ви държа в течение на процеса. Та значи снощи сложих препарата и днес като се прибирам от работа какво да видя. Растението роголистник останало без рога :duvar:. Останали само стеблата и целия аквариум плува в рогца.. На филтъра се събрала една купа сено. Здраве да е, рибите изглеждат много добре и жизнени. Може пък пак да покара...

Bass_Maker

Цитат на: barabata - 06.02.2008 18:36
Те така или иначе болните животни и хора нямат много апетит ...
Е в това изказване вече има много резон.
Значи, пусни им много малко храна на рибките, ако проявяват интерес им пускай по малко веднъж на ден, ако ли не... няма смисъл да добавяш допълнителна органика, която да гние в аквариума.
You cannot kill what you did not create...