• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:30

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Некоректно отношение на Antuni

Започната от mitko8899, 31.01.2018 21:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

trex700e

Аз като търсих майстор за последния морски-навсякъде ми отказаха да бъде залепен с прозрачен силикон. В крайна сметка "баси силикона" -ще се поръча от някъде хубав силикон и воаля!
Ние, предвид, че сме виждали работата на Антъни-ще е грях да кажем, че е някой неможач.

Аз за това си мислех, че презалепянето е вариант, щото иначе контрата пак ще е в Митко-и да му върнат парите е назад с времето и нервите, които изхаби човека, наместо да стартира проекта.
От друга страна, така като се опънат взаимно нервите, като се изгуби комуникация и доверие ... трудна работа да се търси компромис.
С добър тон , с лек компромис от двете страни и без нерви , мисля, нещата биха тръгнали в някакво взаимно изгодно решение.
Пожелавам да стигнете до най-доброто разрешение! И пак напомням-много сериозни приятелства тръгват с един скандал отначало, пък после...тестостерон, кво да праиш:)



bustama

Не исках да пиша по темата, но като гледам... ще я докарате до никъде. :-D Все пак, mitko8899 това е изделие по-поръчка, дай възможност на майстора да си поправи грешката. Поне след този фарс, ще ти го залепи перфектно, надявам се. Много по лоши неща стават на света - ние ако за малките не проявяваме разбиране... за никъде не сме.

asito

Цитат на: bustama - 03.02.2018 16:28
Все пак, mitko8899 това е изделие по-поръчка, дай възможност на майстора да си поправи грешката. Поне след този фарс, ще ти го залепи перфектно, надявам се. Много по лоши неща стават на света - ние ако за малките не проявяваме разбиране... за никъде не сме.

+1

mitko8899

Цитат на: bustama - 03.02.2018 16:28
Не исках да пиша по темата, но като гледам... ще я докарате до никъде. :-D Все пак, mitko8899 това е изделие по-поръчка, дай възможност на майстора да си поправи грешката. Поне след този фарс, ще ти го залепи перфектно, надявам се. Много по лоши неща стават на света - ние ако за малките не проявяваме разбиране... за никъде не сме.
Колега,преди да пусна темата му писах няколко пъти с желание да го поправи.Той ми се изсмя и каза,че ще го поправи,ако поема едната доставка и ако искам да пиша,където реша за случая.

Освен това,когато имах желание за поправка,не знаех,че:

-аквариума дори не е залепен от него
-използвания силикон по негови думи явно бил боза(незнайна марка),защото dow corning-а му бил с изтекла годност
-цепя стотинките на две
-съм за 10 и по-малко лева

Аз аквариума съм го поръчал на него,и нормално очаквам че изработката ще е негова.
Все едно да си поръчам оригинален айфон и да пристигне реплика за 100$,защото частите  в склада на apple свършили и поръчката била изпълнена от техния доверен партньор 宝, 褒, 苞白, 百, 柏.....
И най-важното,до този момент аз думата ''извинявам се'' така и не чух.А с това трябваше да се започне.
Дадох му вече,не знам колко шанса,да си поеме отговорността.Оттук нататък,не виждам друго решение,освен да си търся правата през съответните институции по законов ред.

В този случай,нещата отдавна опряха главно до отношение!!!!

bustama

Да, да, прочел съм всичко, което се изписа. Накрая тая наша българска акваристика ще стане за смях пред обществеността, само дано не се разчуе, че колко хора с опит ще пострадат. Крайно време е администрацията на БГ сайтовете за акваристика да проумее до какво може да се стигне.

mitko8899

В крайна сметка Антъни отказа да поеме отговорност и да ми върне парите,след като респективно си получи аквариума обратно.
Всъщност,дори не благоволи да ми даде отговор,но значението е същото.

Утре ще отида на място до звеното на КЗП Хасково,за да видя какво точно може да се направи по въпроса.Ще проуча и всички други институции,които могат да ми бъдат от полза и ще изложа случая на всички възможни места.

Междувременно ще up-вам темата през няколко дни,за да е актуална.

Благодаря!

aurelija

Цитат на: mitko8899 - 04.02.2018 13:43
В крайна сметка Антъни отказа да поеме отговорност и да ми върне парите,след като респективно си получи аквариума обратно.
Всъщност,дори не благоволи да ми даде отговор,но значението е същото.

Утре ще отида на място до звеното на КЗП Хасково,за да видя какво точно може да се направи по въпроса.Ще проуча и всички други институции,които могат да ми бъдат от полза и ще изложа случая на всички възможни места.

Междувременно ще up-вам темата през няколко дни,за да е актуална.

Благодаря!
Колега,пази си цялата история на разправийте,ако ходиш в КЗП ги приложи като разпечатка.Ако нещата не се оправят с препоръките от КЗП към търговеца,можеш да заведеш граждански иск за пропуснати ползи и в този случай всичко ще е за негова сметка...14 дневния срок за връщане   работи изцяло в твоя полза.

Изпратено от моят HUAWEI KII-L21 с помощта на Tapatalk


Tony_JB

След многото изписано по темата бих казал,че има доста верни неща,но и доста високопарни.
Съгласен съм,че Антон трябва да отстрани дефекта!
Но никой не може да каже кой на кого,на какъв се е направил,кой почнал с кофти тон,кой е крив.
Имам над 3000 литра които са изработени от Тони. Имал съм подобна грешка с доставката за 15-20 лева,която на момента беше разрешена когато попитах. С една аква имаше дребен проблем с прокапване от нипел за източване, на следващия ден получих нова туба силикон и го поправих сам,за да не се мята аквата наляво надясно София - Варна.
Не мисля че Антон е неразбран и некоректен.
В случая ако презалепи аквата и няма дефекти не виждам проблем,освен нервите които споменахте,за които и двете страни са виновни най-вероятно.
Държа да подчертая,че не взимам страна и съм сигурен,че и двете страни са изнервени и имат основателни причини. Поне за Антон съм запознат каква е ситуацията и не казвам,че това го оправдава.
Към клиента ще кажа:
Бъди както вероятно си бил,разумен до сега, и не се забърквайте с досадни разспри. Не казвам че няма смисъл от възмездие,но нека е по човешки начин.
Какъв е проблема ако презалепи аквата и получиш аквата във вид който е нормален?
Не си скъсявайте излишно живота мили хора!

Изпратено от моят Lenovo P2a42 с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

kuvert

ТОВА е разговор от днес с интернет търговец на системи за видеонаблюдение. Нито го зная,нито го познавам.Прото съм му клиент. Antuni да го изслуша няколко пъти,особено от втората минута натам и да си вземе поука!!! Така интернет търговците си пазят името и реномето!

mitko8899

Току-що говорихме с Антон по телефона,намерихме общ език и си изяснихме напълно нещата.
Истината е,че цялото недоразумение може би се получи от това,че още в самото начало не намерихме правилния подход един към друг,при това за най-незначителното звено от цялата картина и оттам-нататък нещата тръгнаха изцяло напук и на въпреки.

Никога в темата не съм твърдял,че Антон не е добър майстор.Все пак неслучайно съм възложил изработката на аквариума,именно на него.Единствено исках справедливост по конкретния случай и я получих.

Антон се отнесе изключително коректно и разбрано накрая, и ще ме компенсира напълно.
За мен случая е приключен,моля да не се подклажда повече дискусия.

Може темата да остане още няколко дни,седмица или две,колкото е нужно,за да се прочете от повече хора положителния развой на нещата.

След това бих искал да бъде изтрита,ако е възможно.Темата стана много дълга и размита,и ще е трудно за хората,които тепърва ще четат отначало да я разберат правилно,а някои може и да не стигнат до края,за да видят щастливата развръзка.

Вносителя на въпросния силикон е натирен,оттук-нататък бъдещите клиенти на Антон може да разчитат,че случая няма да се повтори,или ще бъдат компенсирани,ако случайно се появи проблем.

caki_fena

Все едно да биеш жена си и да и кажеш извинявай и това че ти си най умния  или по голям мъжкар от теб няма казват хората ане ти 

Tony_JB

Предлагам да спрете да си мерите нещата,ами да помислите че всички сме за кратко на тоз свят,и най-вече за това да разсъждавате преди да надраскате тежки думи. Мисля че добре се е получило в крайна сметка. Предполагам че клиента има основателна причина за да постъпва по правилния начин в момента и предлагам да спрем с празните приказки.

Изпратено от моят Lenovo P2a42 с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

assensi

Радвам се, че нещата са се наредили в крайна сметка. За момента заключвам темата (за няколко дни), защото е на път да излезне от темата и добрия тон. После моля mitko8899 да пусне снимки с крайният резултат.

mitko8899

Днес случайно попаднах на този сайт:
http://aquastyle.bg/

В секцията контакти е даден единствено тел. номер,но в съчетание със снимките внася достатъчно яснота за собствеността.
Добре е клиентите да са наясно,че при евентуален проблем могат да пишат тук.

niki_o

Така или иначе при тебе проблема не се реши ....или греша?
Каквото беше обещано спази ли се?