• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:22

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Некоректни членове

Започната от NO CARRIER, 07.05.2009 21:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Вий май не разбирате от една дума.  Помолих  нещо но всеки да изплува като масло отгоре. Айде сега на пързалката.

VDO

Поръчвайте си пластмасови растения,ако искате да са едно към едно,Светльо е един от най точните търговци,които са във форума.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

Кейт

Цитат на: Virosss - 16.10.2014 11:49
@svetlio3390, добре хайде да се разберем така и да приключваме с излишните спорове.

Прати ми въпросното растение в вида в който е на снимките в обявата безплатно и за твоя сметка. Снимай го ако искаш при самото пращане и като пристигне при мен, аз също ще пусна снимки за да докажа, че това което се е случило при мен е прецедент и се е случило някакво объркване.

Също така ме устройва вариант в който да речем, ако растението на оцелее за определен и разумен срок, определен от теб, то тогава да обещаеш, че ще ми изпратиш същото растение в приличен вид.

Така устройва ли те?
Светослав Младенов ми изпрати 3 бр. тропикански растения за ценители във вид все едно съм ги извадила от моя стартиран от месец аквариум, в надути с въздух найлонови пликчета, без кошничка , без етикети. Маркови , а ма нанай. Никога вече няма да купя растения от него. Ясно е че отношението му към новобранците е различно от това към старите акваристи тук. Са мо , че аз не съм нова нито в отглеждането на водни растения, нито в онлайн търговията. Имам две мини езерца на село в които от 3 години отглеждам водни лилии, а и индийски лотос. Там има и жаби и таранки от Вита. А съм закупила поне 20 растения , дървета от поръчки в други сайтове и форуми. Ще преглътна случилото се и ще си направя поредния извод. В БГ. е пълно с тарикати и балъци и колкото и да се старая и да бъда мнителна, често се оказвам в ролята на балък.

svetlio3390

Цитат на: Кейт - 22.10.2014 10:44
Светослав Младенов ми изпрати 3 бр. тропикански растения за ценители във вид все едно съм ги извадила от моя стартиран от месец аквариум, в надути с въздух найлонови пликчета, без кошничка , без етикети. Маркови , а ма нанай. Никога вече няма да купя растения от него. Ясно е че отношението му към новобранците е различно от това към старите акваристи тук. Са мо , че аз не съм нова нито в отглеждането на водни растения, нито в онлайн търговията. Имам две мини езерца на село в които от 3 години отглеждам водни лилии, а и индийски лотос. Там има и жаби и таранки от Вита. А съм закупила поне 20 растения , дървета от поръчки в други сайтове и форуми. Ще преглътна случилото се и ще си направя поредния извод. В БГ. е пълно с тарикати и балъци и колкото и да се старая и да бъда мнителна, често се оказвам в ролята на балък.

Здравей, не знам дали разбираш от растения за жаби или каквито и да е други.
Растенията от вид Апоногетон са ГРУДКОВИ,  и се продават ГРУДКИ, защото ПРИСТИГАТ КАТО ГРУДКИ, за ваше щастие обаче от грудката има по - голям шанс да ви се хване растението. Вашия коментар показва меко казано колко не разбирате поне от грудкови растения. Поинтересувайте се в Ebay дори как се предлагат и как пристигат те. Растенията, които са внос от азия са също така без "етикетче" , което не пречи на растежа също.
Грудки на Апоногетон Мадагаскар и криспус.
Как ще ви се развитие  растението от грудката  вече си е ваш личен проблем както и условията, които ще му осигурите.


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs13.postimg.cc%2Fyfbezw2on%2FAponogetoncrispus5_1.jpg&hash=770d38ca7fef886c8abd3d6528f2344bd61d2929

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs13.postimg.cc%2Fn1ovoos5z%2FDSCN0078.jpg&hash=46793377dfc8daba704202e17af18a4060c2cbb2

iivs

Включвам се в подкрепа на мнението на Светльо, преди две седмици купих от него няколко апоногетона грудки които вече имат нови листа.Наистина и от Азия апоногетоните идват така имам горчив опит с поръчка от малайзия котято по неведоми пътища дойде след месец време и грудките им въобще не се хванаха, за разлика от Светльовите които са перфектни и още нещо с брутално ниска цена между другото!!!

Кейт

Ще изпратя поръчката утре. Апоногетона криспус ред е малък размер такъв дойде, но става мн красив.
Поздрави
поръчах това :
На 7 октомври 2014 г., 16:03, keit.noni@yahoo.com <koko@aquariumbg.com> написа:


    Аnubias Barteri var Nana - 8лв. - 1 бр.
    Aponogeton Madagascar - 15лв. грудка  - 1 бр.
    Aponogeton Crispus Red - 15лв.

Аnubias Barteri var Nana и тя ли е грудкова? Беше без опаковка и на гол корен. Рекламата е една , а полученото друго. Повтарям доверието е безвъзвратно загубено. За грудка е посочено това в рекламата : Aponogeton Madagascar - 15лв. грудка и е така. Aponogeton Crispus Red дойде с има няма две листа по 6-7 см.

svetlio3390

Цитат на: Кейт - 23.10.2014 12:17
Ще изпратя поръчката утре. Апоногетона криспус ред е малък размер такъв дойде, но става мн красив.
Поздрави
поръчах това :
На 7 октомври 2014 г., 16:03, keit.noni@yahoo.com <koko@aquariumbg.com> написа:


    Аnubias Barteri var Nana - 8лв. - 1 бр.
    Aponogeton Madagascar - 15лв. грудка  - 1 бр.
    Aponogeton Crispus Red - 15лв.

Аnubias Barteri var Nana и тя ли е грудкова? Беше без опаковка и на гол корен. Рекламата е една , а полученото друго. Повтарям доверието е безвъзвратно загубено. За грудка е посочено това в рекламата : Aponogeton Madagascar - 15лв. грудка и е така. Aponogeton Crispus Red дойде с има няма две листа по 6-7 см.
Здравей, ами да разбирам, че апоногетон Криспус ред дойде малък и аз нищо немога да направя по въпроса, както виждате съм ви предупредил за това в емайла. Нямa как да ви го дам по евтино защото той пристига над 13лв с ддс и транспорт, а базовата му цена е 5.25 евро. За него дори нямам реална надценка, бях поръчал 5 брой като минимум заради 1 човек, които искаше 2 броя. Апоногетон Криспус ред е едно от най - редките растения в съвременна аквариумна акваристика и е доста ценен, просто някои от вас стават прекалено нахални.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs12.postimg.cc%2F8e54lxr4t%2FIMG_3212.jpg&hash=83668ea99aae6bb27597c0ba4242e51a4c6ad7d9

Причината за малкото листа е защото грудката на този апоногетон е много по малка от другите видове и толкова листа са избили,но с течение на времето ще ви се развива този апоногетон и може да стане с  над 20 листа.
Ако вие знаете малко за отглеждането на  аквариуми растения, използвате торове и други задължителни неща за отглеждането им, повярвайте ми няма да имате проблеми с нито 1 вид апоногетон.
Съжалявам но немога да ви снимам 500 растенията по отделно (колкото горе долу ми е 1 внос) от всеки внос и да ви пускам конкретни снимки на всяко по отделно. Размерите са ориентировъчни и всеки път пристигат различни по размер и  вносните растения, това зависи и от сезона в който се поръчва и съответно сезона, в който са се развивали. (това се отнася за растенията без грудки)
Анубиас Нана петите съм го изпращал, на много хора без кофички и ще продължавам да изпращам, както преценя аз, че е най безопасно за доставка, когато растението не е добре оплътнено в кутийка (кутията е по голяма)при друсането от транспортиране се чупят листа  когато е с кофичка от тежеста при друсане. Когато няма чашка с вата няма тежест и при друсане растението не се поврежда.
Когато нямам малки кутийки за пратки процедирам така за да се запази цялостта на растението и при моя преценка ще продължавам да го правя когато сметна за добре. Някои растения ги слагам специално аз в чашки включително и тези, които отглеждам, при нужда за това.

Пример: Вече снимам пратките предварително, това са поръчки за колеги от форума, които пращам днес и изглежда  така по този начин. Ако беше само 1 чашка, щях да ви я пратя без чашка ако нямам по малки кутийки.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.cc%2F7ei4sytm9%2FIMG_3214.jpg&hash=aae67d5654400cd3ee5f03c31b412f5b5e8d075b

Други пък ги изпращам без чашки в пликчета/кутии с мокра домакинска хартия и накрая това във пластмасова и картонена кутия като паднат температурите. (Така идват и растенията от азия, само че там използват мокри вестници.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs27.postimg.cc%2Fo3b9ci9oz%2FIMG_3222.jpg&hash=af29a007285fff87cf3bd0fc2d80a50ad280d786



И последно след като съм написал грудка за апоногетон мадагаскар, но това важи и за другите грудкови растения, немога да ви ги отглеждам по 5-6 месеца и да ви ги пращам на почти без надценки за да бъдете доволни, учете се да гледате растения.
Такива видове ги поръчвам и продавам само за ценителите на акваристиката в този форум, защото имам приятели и знам, че има много такива тук, затова се продават и на възможно най - достъпните цени спрямо вида си.



За мен този въпрос е изчерпан и няма да коментирам повече такива меко казано неадекватни коментари.

martata

13.11.2014 15:38 #622 Last Edit: 13.11.2014 19:14 by martata
Преди  2 седмици си взех 1 литър (720 грама) Eheim Substrat Pro от спонсора kuvert. На кантара в офиса на Еконт пратката тежеше около 570 грама. Говорих  с  продавача по телефона и ми каза, че не им показва точно кантара. След което премерих субстрата на 3 различни кантара, но нито един не показа 720 грама. Показанията им бяха от 550-595 грама. Говорих пак с продавача и се разбрахме да я премери на неговия кантар. Видяхме се лично и се започна:
Това не е субстрата, който изпратих.(на опаковката има дата, която се вижда и на неговата снимка)
Защо чак сега се сещаш(след  2 седмици).
Премери я на неговото кухненско кантарче, показа нещо около 550-600 грама.
След което започна да ме убеждавя, че съм изваждал перли през отвор. Съответно и ми показа нагледно как става. На пакета имаше дупка от която изтича само прах. След неговата намеса вече е възможно и изваждането на най-дребните перли.
Арогантното му отношение оставям без коментар.


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs1.postimg.cc%2F3qi263eq7%2FDSC_0145.jpg&hash=4e39da9c8454d048c04cf6e5cc9648d0100ae24c

kuvert

Пропусна доста неща да споделиш около сделката.
Обажда се някой по телефона и иска да поръча субстрата от офертата. Понеже ме хваща в движение-помолих да ми изпрати едно Л.С. къде да изпратя пратката. Отговора беше-НЕ СЪМ РЕГИСТРИРАН. САМО ЧЕТА ФОРУМА. Спирам колата,за да удовлетворя желанието на колегата и да запиша къде да го изпратя. Оказва се в Люлин-на 3 км. от мен. Предложих му лично да дойде да вземе пратката,за да няма недоразумения. Категорично отказва-иска да си я получи в офиса в Люлин. Пратката е изпратена ЗА МОЯ сметка (аз заплащам куриерските такси)с опция да я отвори,прегледа и провери преди да плати на 01.11. 2014г. Изпращам запечатан пакет,от който не изпада нищо,дори прах. Премерен от мен-719 грама!!!
Пратката е взета от офиса в Люлин на 04.11.2014г. в 15:41 часа.Същият ден-на 04.11. в 17:04 часа колегата звъни и казва:-Взех пратката,всичко е наред! Ще сложа субстрата във филтъра и ако ми хареса-ще поръчам още. При което любезно обясних,че повече пакетиран субстрат няма. Колегата каза,че за него това не е проблем!
Изведнъж на 10.11.2014г. в 15:56 въпросният колега ми се обажда (този път от друг номер) да ме пита защо пакета тежи 590 грама, а не 720. Заформи се спор къде и как е мерен. Първо каза,че го е мерил в ЕКОНТ.Попитах го колко е точността на кантара и какъв е минималният грамаж? Незнаел колегата! Ами като си го мерил колега, и не ти съответства на грамажа ЗАЩО ВЗЕ ПРАТКАТА? Платил съм всички куриерски такси и отказа ти да я получиш не те обвързва финансово по никакъв начин.Излизаш си от офиса и не те интересува какво ще стане с пакета! После се оказа,че била мерена на професионална везна. Обясних,че пакета е фабрично запечатан и тежи точно толкова,колкото е написано. На какви кантари и везни мери той не мога да предполагам.Колегата измънка нещо,айде чао и затвори! От 19:30 до 20:30 отново ми звънна няколко пъти,като искаше да ми върне запечатаният пакет, а аз да му дам 720 грама насипен субстрат. Започна да ми обяснява как в няколко оферти прочел,че трябва да бъде 720 грама. Казах му-цитирам дословно:"ИЗПРАТИ МИ НА Л.С. ДА ВИДЯ ТЕЗИ ЛИНКОВЕ". Отговора беше-цитирам дословно:" АМА АЗ НЯМАМ РЕГИСТРАЦИЯ. НАЛИ НЕ Е НУЖНО ДА ИМАМ,ЗА ДА ЧЕТА И ПОРЪЧВАМ" Дадох му мейл. Прегледах линковете,обадих му се и му казах: "ВЗЕМАЙ ПАКЕТА И ИДВАЙ ВЕДНАГА ДА ГО ПРЕМЕРИМ. АКО Е ПО-МАЛКО-ЩЕ ТИ ДАМ СУБСТРАТ ИЛИ ЩЕ ТИ ВЪРНА ПАРИТЕ". Колегата започна да се оправдава,че сега не е удобно, защо съм толкова нервен и негативно настроен и т.н. Разбрахме се да се чуем следващите дни.
Звъни ми вчера в 21:06 часа да се уточним какво да правим със субстрата. Обясних му-идваш, ще премерим субстрата,ще решим какво да правим.Няколко пъти го попитах-защо държиш пакета една седмица и само ми звъниш по телефона? Къде и кога го премери? Защо не го върна? При положение,че искаше да купиш още един литър защо не дойде,да донесеш пакета и да решим проблема. Оказа се,че колегата си е купил от друго място насипен субстрат, мерил го на кухненското си кантарче, не ми се обадил щото нали пакета е запечатан и т.н.
Обажда ми се днес в 13:21 и се уговаряме да дойде до 20-30 мин. да се разберем. Пристига в 13:37-колегата живее на 15 мин. от мен и 2 седмици не може да дойде да решим проблема със субстрата, не можа лично да дойде да си го вземе и да види колко тежи!!! Вади някакъв плик и какво да видя-пакета със субстрата сложена в един джоб за принтерна хартия (вижда се и на снимката му). Вадя пакета и от него започва да тече прах. Пакета пробит на 2 места-една дупка в ъгъла и една дупка по средата на плика. Освен това плика е видимо по-празен в сравнение с количеството, което изпратих. Питам го какво е направил с плика?Това ли е видял на снимката в офертата ми?Така ли го е получил-пробит,течащ. Отговора беше-"АМА ТИ СЕГА ОБВИНЯВАШ ЛИ МЕ?" Лично му демонстрирах как през пробитата дупка се вадят перли. Категорично отказах да връщам пари или да додам нужното количество до 720 грама. Премерихме пакета-597 грама с кухненска везна TEFAL. И тогава последва най-интересната реакция: "КОЛЕГА, ДА НЕ СЕ ОКАЖЕ,ЧЕ ИМАМ РЕГИСТРАЦИЯ И ДА ТЕ ИЗТИПОСАМ ВЪВ ФОРУМА!"
Стиснах зъби, обърнах се и си тръгнах,защото....
В обобщение-изпратих пакет субстрат 720 грама, две седмици слушам една дузина лъжи по телефона, накрая идва и ми носи пробит пакет с претенции да си получи парите! Съжалявам,няма да ти върна парите! Поведението ти е меко казано нагло!



martata

Не съм длъжен да обяснявам на никой, още повече на теб къде имам регистрасиян и къде нямам. В обявата ти има оставен телефон за връзка. Пише също, че пратката е за твоя сметка. В деня в който взех пратката ти казах че не е 720 грама. Като твърдиш че пакета е бил 719 грама сложи тука една снимка, сниман пакета върху твоето професионално кухненско кантарче Тефал. От пакета нито ти, нито аз съм вадил нещо. Пакета толкова си тежи. Това е стартов пакет който върви с някои филтри и не е 1литър(720грама).
Да не се окаже, че и заместителя на СО2 е ''бистра водичка''.

kuvert

Ако пакета не беше пробит-щях да ти върна парите. Бяха в джоба ми. Но да нарушиш търговският вид, да твърдиш постоянно,че пакета не е отварян, да донесеш пробит пакет и да имаш след това претенции-не вярвам да има кой да ти ги уважи. И не мога да си представя колко по-коректен да бъда към теб (и не само към теб), след като едва ли не ти се молех да дойдеш лично да да си вземеш субстрата и да се увериш какво вземаш. Ако си спомняш при поръчката държеше да получиш точно запечатаният плик. И съм напълно наясно,че ако беше получил пакет с дупки,от който тече каквото и да е-нямаше да го вземеш. Този пакет,който държа 2 седмици и днес искаше да ми върнеш след теб няма кой да го вземе като фирмено запечатан субстрат. А има купувачи,които държат на опаковка и външен вид!
Относно заместитела на СО2-не е "бистра водичка". Дестилирана е.
Все-още се въздържам да напиша какъв член на форума и какъв купувач си,въпреки,че темата е точно за това!

hunter

Не искам да взимам страна, не ми е и работа но израза тука е сетила се Мара да се побара. Що след 2 седмици "колега" тези неща се изглаждат веднага ако се не лъжа. Моите допирни точки с въпросния "колега" martata не са много но всички са отрицателни.

iivs


martata

13.11.2014 21:58 #628 Last Edit: 14.11.2014 00:33 by martata
Цитат на: hunter - 13.11.2014 20:11
Не искам да взимам страна, не ми е и работа но израза тука е сетила се Мара да се побара. Що след 2 седмици "колега" тези неща се изглаждат веднага ако се не лъжа. Моите допирни точки с въпросния "колега" martata не са много но всички са отрицателни.
Господин 1500 мнения, неслучайно си  в списъка с игнорирани потребители. Просто няма тема, където да не си дал "компетентен" отговор. Никой не ти иска мнението. Особено АЗ. Сетил се Цвятко да си почеше пръстите.

Цитат на: iivs - 13.11.2014 21:08
Не мислех да споделям мнение но и аз имам опит с марто. продавах същите перли на 12 лева за литър и Марто се пазари с мен да му ги дам на 10 лева  за литър.Нямам везна и ги премерих по най лесния за мен начин с кошница от филтър която е дадена за 2 литра и му казах че са 2 литра и искам 20 лева за субстрата.След 2 дни ме направи на 2 стотинки затова че не били 1440 ами около 1100 грама не знам може от стоенето във филтър да са олекнали.Не съм искал да го мамя както той мисли, обещах му да му върна 3 лева и сагата да приключи.
Ивайло кой се е пазарил с тебе? Като дойдох да взема субстрата, питах колко струва, дадох ти парите и това беше. Взех субстрата и вместо да е 1440 грама се оказа 1100. Писах ти, каза че си го мерил с кошница от филтър JBL и затова бил толкова. Литър субстрат е 720 грама.Ти ми предлага 3 лева и се извива да не казвам като какво.
Кажи за маркуча Eheim, който ми продаде. Оказа се че е обикновен зелен маркуч. По твойте думи му се били изтрили надписите. Мога да го снимам и да ти го пусна.
Преди  време купи 12 лорикарии от мене. Нали си бизнесмен и неможа да ми платиш на куп. Половин година не можа да ми дадеш остатъка от парите.

kuvert