• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 09:01

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Некоректни членове

Започната от NO CARRIER, 07.05.2009 21:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dido_21

да взема и аз да кажа две думи за обичания от мен wwlado!!! и по конкретно от Бургас.....
с две думи може и да е коректен ама явно когато си пожелае първо че ме вербува неспортменски и обеждаваше ли обеждаваше добре ама то пък най-вероятно на пук стана както аз казах и рибките престигнаха мъртви тва добре ама и аквата се напълни с паразити за което искам да благодаря на момчетата от аквамания Варна за адекватната помощ ако някой от тях влиза тук де!и така имайте го в предвит голям артист!!!!специялни поздрави!!!

wwladoo

Цитат на: dido_21 - 13.01.2014 04:05
да взема и аз да кажа две думи за обичания от мен wwlado!!! и по конкретно от Бургас.....
с две думи може и да е коректен ама явно когато си пожелае първо че ме вербува неспортменски и обеждаваше ли обеждаваше добре ама то пък най-вероятно на пук стана както аз казах и рибките престигнаха мъртви тва добре ама и аквата се напълни с паразити за което искам да благодаря на момчетата от аквамания Варна за адекватната помощ ако някой от тях влиза тук де!и така имайте го в предвит голям артист!!!!специялни поздрави!!!
На господина,ще отговоря утре напълно подробно,защото в момента нямам време,сега забелязах отзива му..Бях решил,като се постопли да му пратя въпросните 3 боции,въпреки всичко,ще разберете защо като подробно опиша случая ,ще пусна и цитати на ЛС,как отначало се опитва да оплюе колегите в ЛС до мен, упоменати сега в последствие по горе,че са му помогнали а на мен ми пише че от същата фирма са се опитали да го прецакат...Аз тогава се учудих защо изобщо споменава колегите и го запитах но не ми отговори..И на последно място ми е интересно,случаят беше преди месец и половина,защо тогава не писа..Има и други неща които са съмнителни и трябва да се опишат.Ще го направя утре..... ;-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

icebg

Аз само едно нещо не можах да разбера.Как може да е виновен  wwladoo, че аквариума се е напълнил с паразити при положение, че рибките са пристигнали мъртви  *dontknow* ?

hunter

Цитат на: dido_21 - 13.01.2014 04:05
да взема и аз да кажа две думи за обичания от мен wwlado!!! и по конкретно от Бургас.....
с две думи може и да е коректен ама явно когато си пожелае първо че ме вербува неспортменски и обеждаваше ли обеждаваше добре ама то пък най-вероятно на пук стана както аз казах и рибките престигнаха мъртви тва добре ама и аквата се напълни с паразити за което искам да благодаря на момчетата от аквамания Варна за адекватната помощ ако някой от тях влиза тук де!и така имайте го в предвит голям артист!!!!специялни поздрави!!!
Колега само искам да вметна. През моята кариера на акварист(как звучи само) съм имам всякакви проблеми и ще имам. И в едно съм се убедил и то е, че след закупуване на риби и растения си иска карантинен аквариум. Във който да се поставят за определено време. Специално с растенията процедирам така като ги поставя в карантинен слагам дезинфектант. Ако има нежелан елемент да бъде премахнат, било то охлюв или планария или каквото и да е. Единствената ти гаранция е сам да си вържеш гащите. Никой не ти е виновен според мен.
Цитат на: icebg - 16.01.2014 07:38
Аз само едно нещо не можах да разбера.Как може да е виновен  wwladoo, че аквариума се е напълнил с паразити при положение, че рибките са пристигнали мъртви  *dontknow* ?
Мисля, че колегата има предвид охлюви или нещо от сорта.

Heartwork

До колкото разбрах, е имало само риби, откъде да са тия охлюви ? Той пликчето с мъртвите рибки, ли е слагал в аквариума ? :-D *dontknow*
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

hunter

Цитат на: Heartwork - 16.01.2014 12:36
До колкото разбрах, е имало само риби, откъде да са тия охлюви ?
Явно аз съм в лека грешка колега. Сега препрочетох поста, не се споменава за растения. От там на сетне не знам и на мен ми е чудно от къде са дошли *CRAZY*

aquario

да не са скариди някакви :-|или гъби още по зле е *dontknow*

wwladoo

16.01.2014 13:28 #562 Last Edit: 16.01.2014 18:54 by wwladoo
Еххеее докато ми остане време да обясня случая подробно колко колеги са писали.Сега ще го обясня случая да стане ясно на всеки,как господина шикалкави и се опитва да ме оплюе като последното е супер наглост,да ме обвини даже че и паразити съм му вкарал...

Публикациите са слети: 16.01.2014 13:59

Така отначало почвам.Получих запитване на ЛС от въпросният господин от Балчик,за следните рибки--САЕ-та и Боция Макраканта.Човека ме питаше и аз му отговорих,че имам уточнихме цена, попита ме дали няма да има проблем нали зимата да му изпратя рибки, обясних му най-подробно,че в стериопорено термокашонче ще му изпратя рибите и не е проблем, по този начин идват рибите от другият край на света(което си е истина)Това беше в началото на декември месец,времето не беше студено, уточнихме се--той се отказа от САЕ тата и останаха само 3 боции макраканта.Моите подробни обяснения на всичко на цялата процедура по уговорка, и по начин на изпращане и т.н.---той нарича сега в поста си неспорцменско убеждаване--значи с поред него не трябваше подробно да му обяснявам всичко а трябваше да му напиша с две думи--няма проблеми.Така в процеса на уговорка той ми прати негов личен адрес да му изпратя рибите, на което аз категорично му отказах,че риби до негов адрес няма да му пратя зимата,защото подробно му обясних процедурата на куриерите с доставката до адрес негов , процедурата е да ги получи до 13.00ч. което удължава със 4 часа доставката и не става зимата.Той почна да увърта,че нямало да се разкарва до Еконт и да висял там в офиса и да им викал--А де ве,къде ми е пратката не при стигна ли....(това са негови думи)Още тогава не исках да му пращам.Като разбра че няма да стане така,той се съгласи до адрес на Еконт да му ги пратя и сутринта в 9.30ч. да е там да ги вземе.Пращам му рибите привечер и на сутринта към 10ч. и нещо ми звъни по тел. и ми казва получих рибите, те лежат в торбата,нормално ли е(не споменава изобщо в разговора,че рибите не дишат или че са мъртви,просто каза лежат)Аз му казвам нормално е да лежат,рибите са стресирани от пътя, почвай да ги адаптираш както ти обясних в предните си ЛС до теб--нали отваря торбата взима вода от неговият аквариум колкото една трета от тази в торбата и я излива вътре,после слага торбичката да плава в аквариума и така половин час,после още веднъж същата процедура и чак тогава пускаш в аквариума)Господина ми затвори тел. и нищо не каза повече.След 3часа и нещо близо 4 часа,ми пише вече на ЛС---рибите са мъртви,бяха мъртви и не дишаха още като ги взех.Аз тогава бесен,че нещо шикалкави взех да му пиша,ти мене на ненормален ли ме правиш и на супер мошенник,че аз щете карам да адаптираш мъртви риби,че ти ако ми беше казал че рибите са пристигнали мъртви аз ще ти пиша така.Той почна да се оправдава,че не бил гледал боции...Може ли някой да ми обясни,как няма да разбере че са мъртви още отначалото и няма да ми каже и ще си играе да ги адаптира...това просто....В процеса на писането на ЛС и тел. разговори излезе още една лъжа,че уж той ги беше взел и почнал да адаптира според думите ми,той взе да увърта че виж сега аз не бях в града, аз бях на път към Добрич,той брат ми ги взе и т.н. С две думи преценете си вие,за какво става на въпрос...Аз зная какво е станало...коментариите ги оставам на вас.....а за останалото за бацилите които съм му вкарал просто нямам думи......а иза опита да се опита да вкара в интригата и колегите от Варна също нямам думи...За тях ми писа още преди да му пратя рибите,че ме бил проучвал и негов приятел на който съм пращал не един път риби и храни му бил казал че съм коректен и затова решил да поръчва от мен...Защото от форума го били прецаквали а и също колегите от въпросната фирма която споменава също се опитали снощи да го прецакат...било голям майтап....Не зная тогава защо го написа това за колегите и защо ги намесва изобщо в случая,това не ми е понятно имам доста познати във тази фирма с които сме в много добри отношения и се уважаваме като колеги......Ето това е цялата истина всичко друго е лъжа.....Това е от мен...

Публикациите са слети: 16.01.2014 14:09

Само искам да ми се обясни,как той не разбра още в началото че рибите са мъртви,нито той нито брат му(хайде за брат му разбрах след 4 часа защото скри и излъга от мен)и не ми каза още в 10 часа,каква адаптация рибите не дишат, и като изливаше вода в торбата какво става с мъртвите риби.............те са мъртви и той ги пуска в аквариума след адаптацията и си пълни аквариума с бацили..това просто...

Публикациите са слети: 16.01.2014 18:54

Ако беше всичко нормално казал рибите пристигнаха умрели и то сутринта като ги е получил в 10.00ч.и ми прати снимки на рибите,да документира,а не да се опитва да шикалкави, а и да оплюва--не съм човек за 3 риби,щях да му пратя(нормално е живо животно е,може да се случи)но след последното написано ми стана напълно ясно какъв човек е... а и в ход опитва и интриги... *MODERATOR*
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

dido_21

да кажа и аз а!!!опъваи си локумите колкото искаш........накрая може и пражка да си направиш.......много навътре го взимш може да ти накърти някога........
пиши си и си мисли каквото искаш.......
да писах  ти за мола в варна но не че се опитвали да ме прекарат а непосочиха актуална цена!!!!!!искаха повече от стойноста им......
казах че има бацили и то си беше така....много си с....н ако ти бях казал че няма да мога да ги взема нямаше да ги пратиш....а брат ми че неразбира си е така!!!!човека каза че немърдат и ти К---Л ТАКЪВ обадих ти се и пак с прочутите ти коментари започна да ме убеждаваш че било нормално и от девет кладенеца вода....КАКВО ДА ТИ КАЖА .....НЯМА СМИСЪЛ НАЛИ? А УЖ СИ ГОЛЯМАТА РАБОТА И......като ти са проблем 18лв оки да си жив и здрав!!!
сега за колегите които се чудят как попаднаха паразитите в аквата.....
знам че е добре да са в карантина но ме нямаше и брата верно неразбира нищо и отново след съвет от владко по тела убеждения че са оки ги сложи в аквата и после ви е ясно....нали?
че аз навъртях повече сметка на тела от стойноста на рибите....
щял да ми ги праща незнам си кво!!!!аве не ми ги пращай никй не ти ги иска......а един колега ми каза че сам допуснал грешки и кво било там...само че явно са ги махнали тея коментари твоите!!!!! КЕ СИ ПИШИМ КАК СИ НИИИ КЕФФФФФ!!!!!!
И ЗА ТЕЯ ДЕТО ТЪРСЯТ ИНФО ЗА ТЕБ КАКТО КАЗАХ НЕ СЪМ ДОВОЛЕН ОТ ВЛАДО!!!!!!ХУБАВО МОМЧЕ АМА ЗА.........
владо как се пише ОХЮВ ИЛИ ОХЛЮФФ.... ако питаш мен няма значение нали?а гол или с ЧЕЕрууууубббббка да е?а?

Heartwork

Абе "колега", брат ти как може да не види, че рибките са мъртви? Какъв човек трябва да си за да не видиш, че рибките лежат обърнали коремите на дъното и не дишат? Владо на сляпо ли да ти говори? Мислил, е че рибките са се стресирали и затова ти е давал съвети как да ги адаптираш към аквариумни условия.
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

njoyz

Ееее, аман от такива като теб, ай стига обиждаш, научи се да пишеш правилно и тогава поствай, че като ги видя такива като теб и се изнервям...
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

Caxapa

Да спрем вече с коментарите. Бития, бит..който ял пасти..ял..

njoyz

Ок, ок малко се поразпалих, извинявай Сахара.
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

skorpi_zoo

Сега Аз ще кажа нещо за колегите от мола. Те също получават рибки и от тях 1/3 не доживяват до другия ден след пристигането.
Искам да кажа само че и те имат загуби , но всеки който поръчва рибки трябва да си направи сметката , че това не е книга или някакъв предмет , а живо същество . Никой не може да ти даде гаранция , че ще пристигне живо или няма да се стресира до смърт.
Просто който си поръчва рибки няма как да изключи възможноста те да умрът.
Не заставам зад никой, просто си казвам личното мнение.
За пример Ви давам това че бях на гости във Варна и имах възможност да си взема рибки от тях на изключително добра цена,тъй като са ми бивши Шефове и настоящи Приятели.
Прецених пътя и се отказах, дожаля ми за рибките.
Ако го хвана тоя Мърфи...

hunter

Наистина не е хубаво с обиди. Кофти положение със сигурност но това е риска зимата да измръзнат лятото да се сварят. Всеки си поема риска, аз случайно бях във магазин в Бургас където момче от друг град искаше да си купи риби. И точно това го тревожеше дали ще изкарат пътя. Било то заради температура или кислород. Рисково си е.