• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Коментари по обявите в раздели Търся и Предлагам

Започната от NO CARRIER, 13.07.2010 22:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

elblanko

Цитат на: DPI - 12.12.2014 17:00
Така че, както се казва в една поговорка "За всеки влак си има пътници".

То идеята е всички да ни вкарат в един ''коловоз'', и да се возим само в определени ''вагони'', ако не си разбрал до сега.   ;-)
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

kuvert

Цитат на: bustama - 12.12.2014 17:05
Спонсорите... лично на мен са ми странна група хора и мисля нямат място в раздел "Пазар".
Аз като спонсор напълно те подкрепям.
И раздел "ПАЗАР" да остане като такъв само за употребявани и ненужни стоки.


bunzip2

Цитат на: kuvert - 12.12.2014 18:22
Аз като спонсор напълно те подкрепям.
И раздел "ПАЗАР" да остане като такъв само за употребявани и ненужни стоки.

Защо само за употребявани? Аз ако съм си купил 3 пакета сипоракс примерно и ми е артисал единия щото не съм си направил сметката... не може ли да си го продам в раздела :).
Всичко е много субективно с тези критерии... и може да се измислят 1000 причини защо да има такъв раздел,и защо да няма.
Факт е, че по-добрия вариант е да има такъв раздел. Друг факт е, че с добри модератори, хигиената във въпросния раздел ще е на добро ниво и кой му била изтрита темата за неспазване на правилата е друго нещо. Аз лично към раздела забелжи нямам...
За некоректните търговци си има отделни теми, в които се пише и се чете като гледам. Така че това не може да е критерий/оправдание за нищо...

kuvert

Цитат на: bunzip2 - 12.12.2014 18:29
Защо само за употребявани? Аз ако съм си купил 3 пакета сипоракс примерно и ми е артисал единия щото не съм си направил сметката... не може ли да си го продам в раздела :).
Всичко е много субективно с тези критерии... и може да се измислят 1000 причини защо да има такъв раздел,и защо да няма.
Факт е, че по-добрия вариант е да има такъв раздел. Друг факт е, че с добри модератори, хигиената във въпросния раздел ще е на добро ниво и кой му била изтрита темата за неспазване на правилата е друго нещо. Аз лично към раздела забелжи нямам...
За некоректните търговци си има отделни теми, в които се пише и се чете като гледам. Така че това не може да е критерий/оправдание за нищо...
А ти защо искаш да го продадеш точно в този форум и този раздел?

bunzip2

Ми защото раздела е "пазар" и там се продават и купуват неща.
Второ - защото е форум за акваристика и бих предпочел да го пусна и тук (никой не казва, че няма да го пусна и другаде). Тъй като се очаква тук да има интерес към въпросното нещо повече, от колкото във форум за автомобили да речем...

Virosss

Цитат на: kuvert - 12.12.2014 18:39
А ти защо искаш да го продадеш точно в този форум и този раздел?

А ти защо си пускаш обявите в раздел Пазар? По същата причина и другите хора си пускат нещата там, защото искат да си върнат част от парите, които са дали. Повечето пускат обяви там именно по тази причина. Който иска да развива бизнес си плаща за спонсорство и си ползва предимствата, които определено увеличават продажбите.

Разбирам, че идеята ти е изцяло вие да поемете "Бизнеса" и да го играете монопол, но все пак си мисля, че има по-добър вариант за това от различни подмолни методи, които се опитвате да правите.

Направо ми става смешно, когато видя как спонсори си подбиват цените и се копират с цел кой от кой да бъде по оригинален и може и да не е на печалба, но важното е да дразни другият спонсор. Вместо да мислите как да се надцаквате и как да остане място на пазара само за вашите неща, вземете и мислете други варианти да се наложите на пазара. Едва ли ще забогатеете, ако приберете 2 лв. повече.

Пазара според мен си е достатъчно добре и сега. Просто работата тръгна от там, че някой хора явно не четат правилата като пускат обяви и после се сърдят на модерация. Вместо да се цупят, следващият път просто да погледнат какво пише в правилата за публикуване и толкова. Разбирам и донякъде Сахара, че се ядосва, защото да модерираш едни и същи хора почти всеки ден, също си е дразнещо.

kuvert

Тогава се замисли ако го нямаше форума-респ. ПАЗАР къде щеше да го пуснеш въпросният пакет и къде ще намериш евентуални купувачи с интерес в акваристиката. Ползваш една платформа, която ти е осигурила концентрация на членове с интерес в акваристиката. Осигурила ти е многократно по-голяма възможност да продадеш "сгрешеният вповече пакет".
Но за да я има тази платформа някой някъде плаща. Колко плаща-без коментар!!!
А след като плаща някой някъде за да можеш да продадеш своето недоразумение в поръчката е съвсем в реда на нещата да поиска да заплатиш за това. Ще платиш ли? Или ще си с ганьовски манталитет и ще искаш всичко да е без пари?
И кой ли във форума за автомобили знае какво е сипоракс без да прочете в Гугъл?
Но със сигурнос 99% от акваристите знаят какво е съединител или накладки. По-вероятно е тук да продадеш накладки, отколкото сипоракс при автомобилистите!

Virosss

Цитат на: kuvert - 12.12.2014 18:57
Тогава се замисли ако го нямаше форума-респ. ПАЗАР къде щеше да го пуснеш въпросният пакет и къде ще намериш евентуални купувачи с интерес в акваристиката. Ползваш една платформа, която ти е осигурила концентрация на членове с интерес в акваристиката. Осигурила ти е многократно по-голяма възможност да продадеш "сгрешеният вповече пакет".
Но за да я има тази платформа някой някъде плаща. Колко плаща-без коментар!!!
А след като плаща някой някъде за да можеш да продадеш своето недоразумение в поръчката е съвсем в реда на нещата да поиска да заплатиш за това. Ще платиш ли? Или ще си с ганьовски манталитет и ще искаш всичко да е без пари?
И кой ли във форума за автомобили знае какво е сипоракс без да прочете в Гугъл?
Но със сигурнос 99% от акваристите знаят какво е съединител или накладки. По-вероятно е тук да продадеш накладки, отколкото сипоракс при автомобилистите!

Логиката ти е вярна, но нещо грешно има в мисленето ти. Да бих платил, ако това ми е бизнес и печеля от това. Вие купувате въпросните стоки за да ги продавате, а не за собствена нужда нали? Докато на мен това дето ми е останало е много вероятно да го продам, просто за да не ми събира прах и вероятността да имам някаква печалба от това е много малка. Ако почна да си вадя хляба с това с радост ще си платя спонсорството и ще си ъпвам темата всеки ден.

На всички ни е ясно каква ти е идеята, както вече споменах в предишният си отговор. Нищо по-различно от идеята на ЕРП-тата в България. Да останеш сам на пазара и всички поръчки да минават през теб, затова и толкова смешно копираш и подбиваш другите спонсори, които продават същите неща като теб.

DPI

Цитат на: elblanko - 12.12.2014 17:55
То идеята е всички да ни вкарат в един ''коловоз'', и да се возим само в определени ''вагони'', ако не си разбрал до сега.   ;-)
Не не я разбраx така идеята. Но и какво от това, ако обявите на спонсорите са приоритетни или пък обявите са платени. Всеки си прави сметката. Всички сме пълнолетни и можем да взимаме решения дали и колко е ни коства пускане на обява, дали да купим нещо от x или у и за каква цена.

Virosss

Цитат на: DPI - 12.12.2014 19:16
Не не я разбраx така идеята. Но и какво от това, ако обявите на спонсорите са приоритетни или пък обявите са платени. Всеки си прави сметката. Всички сме пълнолетни и можем да взимаме решения дали и колко е ни коства пускане на обява, дали да купим нещо от x или у и за каква цена.

Никой няма против да има спонсори и техните обяви да са с предимство... нали затова са си платили. Нека ако трябва да има възможност и за платени обяви, без да си спонсор, които също да са с предимство, но влизаме в спор, защото в случая някой си иска само той да е на пазара и да бъде монопол.

kuvert

По твоята логика защо вместо един килограм домати не си купиш една щайга домати за вечеря (ще ти излезе по-евтино) и да застанеш накрая на сергийте и да разпродадеш ненужното количество за да се оттървеш от него. Може и на по-ниска цена. Дали ще те оставят и другите търговци, а и администраторите на пазара?
А дали искам да остана сам на пазара....
Досега не прочетох някой да е искал да стане спонсор и да са му отказали.
Относно копирането-не си следил внимателно кой първи публикува обява, кой първи сваля цените и т. н.

Публикациите са слети: 12.12.2014 19:23

Цитат на: Virosss - 12.12.2014 19:19
Никой няма против да има спонсори и техните обяви да са с предимство... нали затова са си платили. Нека ако трябва да има възможност и за платени обяви, без да си спонсор, които също да са с предимство, но влизаме в спор, защото в случая някой си иска само той да е на пазара и да бъде монопол.
Би ли пояснил кое е това, което продавам примерно аз и не можеш да купиш от друго място?

DPI

В действащите правила за обява не виждам монопол.

asito

Хубаво е да има раздел 'Пазар'. Особено в България,където голям процент от хората се чудят как да си платят тока и им е трудно да си купят нова техника,аквариум и т.н.
Хубавото е и че излизат обяви на неща,които ги няма по зоомагазините-видове риби,растения,раци,скариди и т.н.
Всичко това според мен спомага за развиване на хобито.
Хората,които смятат че раздела е във вреда,да не влизат в него.
Не виждам защо се спори тука.
Спонсорите и търговците също допринасят за развитието на хобито.Много хора се отърваха от брадата с глутаралдехид,много хора си купуват профито и други торове ,които иначе няма откъде да се купят или са много скъпи и се радват на хубави чисти аквариуми и растения...


Virosss

Къде е логиката да купя 1 щайга домати, при положение, че ми трябва 1 кг?

Както  вече писах, аз също съм на мнение, че тези които продават с идеята да развиват бизнес е хубаво да си плащат. Това е съвсем нормално и логично. Ако аз имам какво да продавам постоянно, ще ми е много по-добре да си платя и да продавам в пъти повече заради привилегиите, които ще имам като спонсор.

Тук обаче говорим за нещо съвсем различно. Ще ти дам прост пример с надеждата да ме разбереш.

Например, преди известно време си купи 25 л. Манадо. Да знаех, че едва ли ще имам нужда от толкова много, но цената му беше в пъти по-добра, отколкото да си взема 5 л. и да се чудя дали ще ми стигне за кавариума. След като си сложих субстрата в аквариума ми останаха около 10 л., които съм решил да запазя за друг планиран аквариум, но да речем, че в последствие се окаже, че не съм доволен от манадото и реша да го сменя с друг субстрат, този ми остава излишен. Този субстрат би бил полезен на някой друг, който го иска. Според теб дали би си заслужавало да го продавам тук, ако трябва преди това да си платя да речем 40-50 лв.( давам тази сума, само за примера, не знам колко струва да си спонсор) за спонсорство? Дай да забраним и манадото, щото някой от търговците тук, вероятно в един момент ще почнат да го продават и на дребно с цел бизнес?

Не знам как стоят нещата с спонсорството, но ако се премахнат "малките играчи от пазара", тогава конкуренцията става по-малка и съответно продажбите се разпределят между големите риби. Предполагам такава ти е идеята.

Признавам си, че отскоро съм тук, но поне аз първоначално видях хора да предлагат продукт под една форма и известно време след това видях подобна обява, дори първоначално се обърках. Не знам кой кого копира, но е факт, че тука се играе мръсна игра, дори и срещу колегите в брашна, което е просто смехотворно.

За продуктите... ами има такива продукти, които например трудно се намират на родният пазар.

@DPI, дам в действащите правила няма предпоставка за подобно нещо, но от това което чета, явно яко се лобира да се променят, така, че да е възможно монопол да стъпи и в любимият форум.

@asito, няма как да го кажа по-добре.

Ivan_S

Доста се изписа вече в тази тема и нещата все по- наникъде отиват. Аз лично също не виждам монопол и съм ОК със сегашния вид на раздела. Ползвал съм го, нямам проблем с търговците и бих продължил да го ползвам.

Предлагам, обаче, нещо друго, щом така явно няма да има мир. Форумът има регистрирани 10230 потребителя. От тях да има към 200 активни (казвам го съвсем на посоки) по мое усещане. Модераторите и собствениците на сайта имат най-точна представа. Ами, ако искат, могат да направят членството платено - например с 1 СМС за годишен абонамент. Базата от активни потребители я имат, знаят и разходите по хостването на форума. Така теми (вкл. обяви в Пазар) ще могат да пускат и да коментират само тези, които са си платили абонамента. Няма да има нужда от спонсори, търговци и т.н. Щом явно има неразбирателство между обикновените членове и спонсорите, тогава всички при равни условия. Плащаш абонамент - публикуваш, коментираш и т.н. Не плащаш абонамент - само четеш и не коментираш. Ако пък за собствениците на сайта и форума има изгода от присъствието на търговци и спонсори, тогава в Пазар нека си има техен раздел, например Търговци и Спонсори и там те да си публикуват неограничено техните оферти. С други думи обикновените членове се "пазарят" в един раздел, а търговските предложения - в друг и никой от единия раздел няма право да публикува в другия. Не знам, шантави идеи са това, но .... като гледам накъде отиват нещата ... Трябва ли да се стига до тук  *dontknow* *NO*
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)