• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:10

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Коментари по обявите в раздели Търся и Предлагам

Започната от NO CARRIER, 13.07.2010 22:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Virosss

Цитат на: Ivan_S - 12.12.2014 19:53
Доста се изписа вече в тази тема и нещата все по- наникъде отиват. Аз лично също не виждам монопол и съм ОК със сегашния вид на раздела. Ползвал съм го, нямам проблем с търговците и бих продължил да го ползвам.

Предлагам, обаче, нещо друго, щом така явно няма да има мир. Форумът има регистрирани 10230 потребителя. От тях да има към 200 активни (казвам го съвсем на посоки) по мое усещане. Модераторите и собствениците на сайта имат най-точна представа. Ами, ако искат, могат да направят членството платено - например с 1 СМС за годишен абонамент. Базата от активни потребители я имат, знаят и разходите по хостването на форума. Така теми (вкл. обяви в Пазар) ще могат да пускат и да коментират само тези, които са си платили абонамента. Няма да има нужда от спонсори, търговци и т.н. Щом явно има неразбирателство между обикновените членове и спонсорите, тогава всички при равни условия. Плащаш абонамент - публикуваш, коментираш и т.н. Не плащаш абонамент - само четеш и не коментираш. Ако пък за собствениците на сайта и форума има изгода от присъствието на търговци и спонсори, тогава в Пазар нека си има техен раздел, например Търговци и Спонсори и там те да си публикуват неограничено техните оферти. С други думи обикновените членове се "пазарят" в един раздел, а търговските предложения - в друг и никой от единия раздел няма право да публикува в другия. Не знам, шантави идеи са това, но .... като гледам накъде отиват нещата ... Трябва ли да се стига до тук  *dontknow* *NO*

Той спора като цяло е повече от излишен. Доколкото видях собствениците и модераторите нямат кой знае какви претенции в тази посока. Ние сами се вкарахме в някаква въртележка и спорим. Аз лично споря против идеята да се ограничат нормалните потребители от опцията да си продават някой неща, които са им излишни...

dalgia

Цитат на: asito - 12.12.2014 19:34
Хубаво е да има раздел 'Пазар'. Особено в България,където голям процент от хората се чудят как да си платят тока и им е трудно да си купят нова техника,аквариум и т.н.
Хубавото е и че излизат обяви на неща,които ги няма по зоомагазините-видове риби,растения,раци,скариди и т.н.
Всичко това според мен спомага за развиване на хобито.
Хората,които смятат че раздела е във вреда,да не влизат в него.
Не виждам защо се спори тука.
Спонсорите и търговците също допринасят за развитието на хобито.Много хора се отърваха от брадата с глутаралдехид,много хора си купуват профито и други торове ,които иначе няма откъде да се купят или са много скъпи и се радват на хубави чисти аквариуми и растения...
Напълно подкрепям.Във Силистра няма свястна храна за рибите откъде да си купиш,а за други неща да не говорим.

bustama

Ай ся  :-D се замислете от тези 200 човека, колко ще спечелиш? Кой го прави за печалба и кой от сърце дет има една дума.

hunter

Сеира стана голям и няма смисъл от толкова. Форума е супер колегите, членовете в него също. Просто да се постараем да сме по услужливи и не мрънкащи към екипа и да си спазваме правилата. Пазара е полезен защото има много хора които искат а няма от къде да си го набавят. Просто нека сме по коректни, точни и да спазваме правилата  ;-) Винаги ще има хора с различно мнение както е казано 5 пръста на ръката и петте различни. Не спорете трудно ще съвпадне мнението на всички, всеки за себе си е прав. Просто както казах по малко да се обвиняват модераторите, да се спазват правилата и да сме по услужливи един към друг не всичко е далавера и кинти  *bg*

Caxapa

БАЕ е свободна форма на общуване и споделяне на хобито. Това с някаква проформа на заплащане за да си със статус "търговец" е  просто капка. Ако го няма контрола ще плъпне "куцо, кьораво и сакато" /да ме извинявате за израза/ да си продава стоката под прикритие че е член на форума и е "акварист" Имахме такива и все още се появяват от време на време такива опити да си "докарат" по някой леФ. Предполагам на никой от истинските  Акваристи няма да му е приятно да чете подобни обяви и теми. Добре, че има модератори и администратори за да бършат  и да  представят форума в малко по-добър и приемлив вид. Слободията е някъде другаде но не и тук в БАЕ.  И престанете вече. С присъствието си тук Вие автоматично се съгласявате с правилата и се задължавате да ги спазвате.-цитат от правила на форума.
NO COMENT

venitos

Цитат на: Caxapa - 12.12.2014 20:21
БАЕ е свободна форма на общуване и споделяне на хобито. Това с някаква проформа на заплащане за да си със статус "търговец" е  просто капка. Ако го няма контрола ще плъпне "куцо, кьораво и сакато" /да ме извинявате за израза/ да си продава стоката под прикритие че е член на форума и е "акварист" Имахме такива и все още се появяват от време на време такива опити да си "докарат" по някой леФ. Предполагам на никой от истинските  Акваристи няма да му е приятно да чете подобни обяви и теми. Добре, че има модератори и администратори за да бършат  и да  представят форума в малко по-добър и приемлив вид. Слободията е някъде другаде но не и тук в БАЕ.  И престанете вече. С присъствието си тук Вие автоматично се съгласявате с правилата и се задължавате да ги спазвате.-цитат от правила на форума.
NO COMENT

Повече от това няма какво да се каже! Спрете се вече, всичко е перфектно в раздел "Пазар"! Не виждам какво може да се променя, не виждам и необходимост от дискусия. Айде останете със здраве и насочете енергията на друго място!  ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs25.postimg.org%2Fvsynxqwuj%2F3150.jpg&hash=9e04c2edcf4c31bc9716dd722a91783aa6af7af3

Julliano

Търговци и спонсори след като си плащат, получават си сергията и те си определят правилата на нея. От това, че ги има клиентите могат само да  спечелят (ако всичко е коректно). Знае се че има и спонсори, които не използват раздела. Не съм видял някой да каже нещо за тях!? Също и в обратната посока.
На останалите 10000+ потенциални продавачи.. колко често ще им се налага да разпродават ненужни стоки? Би трябвало да е рядко, дори и да се купува в по-големи разфасовки и после да се продава излишното. Но и обяви с цел "да изкарам 5/20лв" си ги има и добре, че е човешкия фактор (мод) иначе ще стане продавалник. Една такава обява не и трябна много да се различи. Например: по цените, все така високи, не точно като за ненужно нещо; по количеството, имаше хора с цели кашони сипоракс, с опция за следващи доставки, пуснат и на други 'сергии'; като нов филтър, сигурно закупен от емаг на промоция и малко след това пуснат като 'ненужен', но на ЦЕНТАТА; съзнателно купуване на ненужни неща на добра цена, що пък не, все на някой ще са му нужни (нна ЦЕНАТА, разбира се); изгодни неща, които  уж 100гр пък се продават и не свършват дълго време, само ъп, ъп; и други.
С живата 'стока'.. Хубаво да се размножават, но вместо да се разпространяват и популяризират в цяла България,  се предпочита да се печели като търговец, че и повече. А през това време живите същества се тъпчат едно върху друго (точно като стока), въпреки че всеки ден се лобира колко е важно всяко да си има условията и литрите. В пазарната цена  си има и + де, колкото по-скъпо, толкова по се оценява.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.org%2F790mdviix%2Fdownload.jpg&hash=3bc5531cf9543c714e53c5cf78d6b522c2a8fb6f

Lithium

Не знам дали въпросът ми е точно за тук, но за първи път пускам обява и искам да знам, като се наложи да едитвам офертата (примерно продал съм някой от артикулите или искам да променя цена) мога ли сам и по всяко време да си редактирам първия пост или трябва да викам модератор да го направи?

Нямам предвид "бъмпване" с нов пост, а за редакция на самата оферта.

Caxapa

Цитат на: Lithium - 17.12.2014 21:46
Не знам дали въпросът ми е точно за тук, но за първи път пускам обява и искам да знам, като се наложи да едитвам офертата (примерно продал съм някой от артикулите или искам да променя цена) мога ли сам и по всяко време да си редактирам първия пост или трябва да викам модератор да го направи?

Нямам предвид "бъмпване" с нов пост, а за редакция на самата оферта.
Самата обява в първоначалният си вид можете да промените /да редактирате/ в рамките на 24 часа. След това в последващите обновявания които са на седем дни можете да напишете  какво сте продали или ако искате да промените цените обявени в първоначалната или предишни ЪПове.  За повече подробности може и на ЛС /мод. Сахара/

hunter

Внимание: тази тема не е активна от 60 дни.
Може да продължиш с отговора си или да създадеш нова тема.
Яко съобщение преди да пиша  :-D Молбата ми е да ми изтриете темите в раздел пазар. Всичките към момента са заключени и не са активни. Днес реших да публикувам обява за размяна на растения но ми изписа, че на повече от 2 обяви нямам право което означава, че старите ми невалидни такива стоят. Благодаря предварително  *DRINK*

Caxapa

Ловецо! Почистих ти темите но  не е достатъчно само да заключиш обявите си. Има един бутон  доло в дясно "информирай модератор"  цъкаш там и излагаш искането ти.
Поздрави!

hunter

Цитат на: Caxapa - 11.03.2015 08:14
Ловецо! Почистих ти темите но  не е достатъчно само да заключиш обявите си. Има един бутон  доло в дясно "информирай модератор"  цъкаш там и излагаш искането ти.
Поздрави!
*THUMBS UP* не му бях обърнал внимание за напред е ясно вече. Благодаря.

_Kirilov

Искам да пусна обява - попълвам всичко и като натисна "запази" ме връща от началото на страницата . Проблема при мен ли е или нещо в сайта? За момента имам само 1 не заключена тема в раздела.

Проблема ми е бил в браузъра  *dontknow*