• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съвет за направа на палудариум

Започната от stanislav89, 10.11.2013 21:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stanislav89

Здравейте, мисля да си направя един палудариум. Разполагам с аквариум с размери 40х30х30. Мисля да го наредя с надводни растения, някои камък и корен. Обитатели ще са няколко дървесни жаби. Те подходящи ли са?
Поради наличието на много малко вода 2-3 см възниква проблем с отопляването му. Незнам как да затоплям въздуха вътре в съда. Някои може ли да ми помогне?

bigbeer

Пико-палудариум ще е това.. а за жабите няма да има място, освен ако не са някакви африкански пигмейчета.  :-D

Peakone

В този съд забрави за каквито и да е дървестници било то и "африкански пигмейчета"( предполагам hyperolius sp. bigbeer е имал в предвид)

С този размер единствено бумки биха се чувствали що-годе добре. Не са от най-красивите жаби, но пък са едни от малкото диурнални жаби и са доста интересни за наблюдаване.

Що се отнася за отоплението много зависи къде ще е палудариума. Ако е в отопляема стая зимата няма да има нужда от отопление (аз не отоплявам нито един от моите). По-скоро ми е проблем охлаждането лятото...

ПП Един съвет - не се заигравай много с този малък съд. Ще ти отеснее още преди да си го нагласил поради факта, че няма да имаш достатъчно място да реализираш и 1/3 от идеите, които си имал. Ако имаш възможността взимай по-сериозен аквариум без да се замисляш. С него и избора на животни ще е по-голям  ;-)

panchopan

Толкоз малък не си заслужава труда.
Колегата е прав - не се захващай, защото нищо смислено не ожеш да подредиш вътре.
Или поне не го мисли изобщо за жаби, а само за мини растения.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

stanislav89

Засега нямам повече свободно място. Разполагам с едно шкафче и това е. За една жабка от тези дървесните които се срещат в България няма ли да е достатъчно?
Помещението не е отоплявано, доколкото четох за тези жаби искат 24-27 градуса.
В аквариума няма да има кои знае какво. Отдолу ще има субстрат, нещо наподобяващо хълмове, някои по малък камък или струпване от камъни, корен които наподобява дърво. Свободното място в субстрата ще е покрито изцяло с надводни растения с различна височина.
Проблема е в отоплението, да си купя или направя нещо което да потдържа 25-26 градуса.

Peakone

Както казах това пространство е крайно недостатъчно за дървестници.

Да не говорим, че българската дървестница както и всички други земноводни и влечуги в България са защитени от закона.

filio

Проблемът не е в отоплението, а в обема. Ако имаш чисто водна част, как ще въртиш водата? Ако водата не се движи, ще си имаш едно малко блато. Аз лично бих се пробвал, така се трупа опит. Само не хвърляй много пари и време. Направи нещо просто, виж как ще тръгне и така. Ако не ти хареса, винаги можеш да го разтуриш. Аз така започнах просто и евтино, а вече се кефя на моя трета година. Междувременно научих доста и знам точно как ще направя следващия.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmedia.snimka.bg%2F4991%2F016237456.jpg&hash=950cb87f59df6b54f287b86ac2b1f6dbc1461c2fhttps://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmobileappmastery.com%2Fwp-content%2Fthemes%2Fthesis_151%2Fcustom%2Fimages%2FYouTube%25202-48.png&hash=b651e3ffb61123fcf7f80b0324979211f3dbb344

stanislav89

Благодаря за съветите на всички *DRINK*

Similar topics (5)

30558

Публикации: 21
Прегледи: 42296

59403

Публикации: 2
Прегледи: 3185

57048

Започната от IcyLand


Публикации: 17
Прегледи: 14997

54653

Публикации: 12
Прегледи: 7399

42085

Публикации: 10
Прегледи: 7426