• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Осетление на 70л?

Започната от Myzrael, 02.02.2013 15:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Myzrael

Здравейте какво осветление ще ми трябва да гледам в него само 2 броя Amphiprion ocellaris - Риба клоун без камъни и други неща за през деня и нощта?

Стоян Михов

Имаш тези риби в такъв аквариум или просто питаш? Ако просто питаш - първо почети малко как се прави морски аквариум, осветлението ще дойде по-нататък. А ако наистина имаш морски аквариум без камъни "и други неща" с клоуни, то или си най-големия професионалист тук или клоуните ти са в голяма беда. С други думи дай повече информация.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Myzrael

Имам ги от няколко дена.В аквариума имам само коралов пясък JVP-101 Уейвмейкър  3000литра скимера ще го сменя малко по нататък но се наложи да започна с този Resun SK-300 нагревател температурата е 27градуса.Аквариума е стартиран преди месец горе доло използвам сера хидрометър и тестове за фосфати ,силикати и нитрити и всичко до сега е нормално.Само часта с осветлението не ми е много ясна можеби трябваше да попитам първо за нея преди да започна.В крайна сметка в момента светя с 2 обикновени 25в през деня за около 10 часа и една 18 в през нощта.

Ангел Христов

Здравей, добре е, че даваш описание..ама защо светиш през нощта, не можах да разбера..там с колко вата беше!? Нощното осветление трябва да е много слабо, за да не се плашат обитателите..и обикновено е синьо (скоро гледах, че има различни варианти и в българските магазини..). С денонощното светене те чакат много алги в скоро време, ама МНОГО!
По принцип, като са само риби, не би трябвало да им влияе много осветлението.
Аквариума ти е съвсем нов (да, на 1 месец е съвсем пресен за морски), и с тези обикновени крушки ще береш ядове...
Може ли да пуснеш няколко снимки на аквариумчето?
Нека по -знаещите да кажат, ама само със скимер трудно ще постигнеш равновесие в аквариума.
Чета си писаниците и може би само те обърквам повече...ама дори и за 2 клоуна е необходима добра среда за обитание, а постигането й изисква доста усилия и средства разбира се :)

Ангел
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Стоян Михов

Драги Myzrael по това, което пишеш разбирам, че не си запознат много с морската акваристика въпреки че смяташ че
Цитат на: Myzrael - 02.02.2013 18:09
всичко до сега е нормално.Само часта с осветлението не ми е много ясна
. Жалко, че не попита преди да дойдат клоунчетата.
Ако можеше така елементарно да се направи морски аквариум, 99% от постовете в този форум щяха да са непотребни.
Никъде в поста ти не прочетох да имаш филтър? Дори аквариумите с гупи имат филтър. Как поддържаш показателите на водата "нормални" нямаш тест за амоняк и нитрати, pH  с какво мериш... , общо взето осветлението ти е най-малкия проблем...
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Myzrael

Цитат на: Стоян Михов - 02.02.2013 22:27
Драги Myzrael по това, което пишеш разбирам, че не си запознат много с морската акваристика въпреки че смяташ че . Жалко, че не попита преди да дойдат клоунчетата.
Ако можеше така елементарно да се направи морски аквариум, 99% от постовете в този форум щяха да са непотребни.
Никъде в поста ти не прочетох да имаш филтър? Дори аквариумите с гупи имат филтър. Как поддържаш показателите на водата "нормални" нямаш тест за амоняк и нитрати, pH  с какво мериш... , общо взето осветлението ти е най-малкия проблем...

Филтъра съм го пропуснал да го спомена имам вътрешен 1000л/ч
pH го меря с тест на сера за pH и е 8.5 в момента
Защо да нямам тестове за водата в предния пост споменах ,че правя такива?

Стоян Михов

Цитат на: Myzrael - 03.02.2013 10:11
Филтъра съм го пропуснал да го спомена имам вътрешен 1000л/ч
pH го меря с тест на сера за pH и е 8.5 в момента
Защо да нямам тестове за водата в предния пост споменах ,че правя такива?
Цитат на: Myzrael - 02.02.2013 18:09
и тестове за фосфати ,силикати и нитрити и всичко до сега е нормално.
Цитат на: Стоян Михов - 02.02.2013 22:27
нямаш тест за амоняк и нитрати, pH  с какво мериш...

имам в предвид, че не мериш показатели важни за аквариум само с риби. Чудя се за какво ти е да мериш силикати например, а не мериш амоняк и нитрати?

Не се дразни, ама не ни карай да дърпаме описанията с ченгел. Ние трябва да разберем каква е системата и какви са ти познанията, защото извинявай но въпрос колко вата да е осветлението на аквариум само с риби през нощта не е сериозен.

*offtopic Мисля да направя един примерен шаблон на описание на системата, и всеки който няма тема в раздела, трябва да попълни преди да зададе въпрос, за да си спестим предългите кандардисвания за повече информация.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Myzrael

Извинявам се но не разбрах какво искаш да кажеш с последния пост?
Не ми показваше какво пише под цитатите сега виждам.
: 03.02.2013г 10:10ч
Напраих и тест за амоняк показва ми 0.
А за нитрати нямам но понеделник ще си взема и ще проверя

Стоян Михов

Ами надявам се да поддържаш показателите такива и сега, когато имаш нещо различно от вода и пясък в аквариума, може пък да си първия, който ще успее без камъни и биологична филтрация. Успех!.

По отношение на осветлението - слагай каквото ти харесва, за рибите няма значение, за алгите не се притеснявай, те така или иначе няма за какво да се хванат в твоя аквариум, само пясъкът ти може да стои кафяв, ама това едва ли ще те дразни много, пък накрая ще махнеш и него сигурно. Само им остави на рибите поне десетина часа да спят с някакво съвсем слабо нощно осветление.

За мен това си е мъчение на клоуните, все едно да гледаш златна риба във ваза, ама всеки си решава сам. Стига съм спасявал света.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

geniusloci

Има някаква тенденция хората да се опитват да гледат клоуните като златни рибки, а на златните рибки така или иначе повечето хора гледат като на нещо като "тя и в буркан си живееше добре". То по-добре морските риби да си стоят скъпи, ако дадеш по 200 лева за по-обикновена риба, хем ще и трепериш много, хем и няма да ги купуваш, ако не са в добро състояние, хем и търговците няма да се оплакват от липсващите надценки.

ludiqdoctor

Ако това беше FB, щях да дам един like на последния пост. Сори за спама.
От всяко дърво да направим свирка, от всеки буркан - аквариум. И после...?

DISCUSBG

Не знам!