• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос относно охлюви

Започната от mishakris, 06.12.2009 14:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mishakris

Здравейте,

в аквариума имам твърде много охлюви Planorbis. Искам да знам в какъв (още по-добре в кой) воден басейн мога да ги пусна, за да имат нормални условия за живот.

Питам ви това, понеже не искам да ги убивам или използвам за храна.

Благодаря предварително

botan

Няма такъв!  Има тоалетна, има риби, има какво ли не, но не и това! :-|

Caxapa

Цитат на: botan - 06.12.2009 14:47
Няма такъв!  Има тоалетна, има риби, има какво ли не, но не и това! :-|
Искам да попитам какво става след като минат риби или каквото и да е жиОтно от аквариумите ни през порцелановият доктор? Нима пак не попада във водоемите?

vasso

Умира по пътя. Няма начин да оцелее ,освен ако канализацията не е като на село да се излива в реката, която минава през селото! Тази вода в големите градове се пречиства. Иначе няма какво да ги пазиш тези охлюви. :-)

mishakris

А знаете ли колко е средната продължителност на живота на един planorbis ?

Caxapa

Някъде по темите, май ставаше въпрос за пангасите на един колега.
Та една болна риба или каквото и да е от аквариумите ни попадне в канализацията? Тогава какво?  За рибите съм почти сигурен, че умират по пътя на бацилите. Но охлювите май оцеляват макар и не 100%.

S7r33tBoY

Някъде в въведителните теми в началото бях чел че не се изхврълят дирекно, ами се варят 15-30мин ...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffingerboard-bg.com%2Fbanners%2FLogo%2520468x60%2520fingerboard.jpg&hash=b3f4d8044802344e0af99560459066691fb4b9df

Деян

Ох леле! Вариш един лист маруля, топваш го във гьола. Като го накацат го вадиш, респективно изхвърляш със тях.

Или...

Взимаш си една боция. Тя ще ги изяде. Или... взимаш два - три броя хищни охлюви, малки са, бавно се въдят и са красиви. Те също ще ги намалят.

botan

Не е задължително да е боция, която и да е рибка като я оставиш гладна ще яде охлюви. Клиновидните ми разбори как ма'аха охлюви... *JOKINGLY*

Деян


Similar topics (5)

21970

Започната от ivan_251


Публикации: 6
Прегледи: 3055

1616

Започната от cihlidi_fan


Публикации: 10
Прегледи: 6395

23347

Публикации: 24
Прегледи: 14292

148

Започната от Aide


Публикации: 26
Прегледи: 13604

10881

Публикации: 10
Прегледи: 6245