• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 13:17

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с ампулария

Започната от DPI, 08.04.2014 13:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DPI

Здравейте, нов потребител съм и ако питането ми е лаишко, моля да ме извините.
Преди два дена старт на аквариум от 20 литра, снабден с вътрешна помпа с филтър, нагревател и осветление. Температура на водата 25-26 градуса.  Снабден с 5 броя водни растения.
Вчера едната от двете ампуларии (по-голямата) започна да се държи неестествено в смисъл че беше на повърхността на водата на аквариума, в центъра му, без да е прикрепен за стените.
Понеже отглеждам само 5 бр. гупи и ги храня по малко, сметнах че понеже аквариума е нов не му стига храната. Отелих го в един буркан и го насолих обилно с храна и той живна в смисъл, че на сутринта пак си се беше прикрепил за стената на буркана и го върнах в общия аквариум.

Моля за всякакви идеи и препоръки.

Caxapa

Проблем с охлюва, е нямало но предвид колко е пресен аквариума, ще имаш другипроблеми с обитателите ти.

DPI

В момента направих тест на JBL с лентичка - всички показатели са в норма.

kpyMu

Няма да се плашиш и при мене понякога Ампуларите плуват свободно без да са прикрепени към нещо, аз лично не ги пипам оставям ги да си плуват и след известно време пак се закрепят за нещо и си щъкат на воля.

niky

Моите охлюви така се хранят понякога - от повърхността. Така че нищо необичайно.

DPI

Много благодаря за отговорите  *thanks

Similar topics (5)

55431

Публикации: 0
Прегледи: 2728

12234

Публикации: 8
Прегледи: 5944

8985

Публикации: 5
Прегледи: 2785

51045

Започната от langata


Публикации: 4
Прегледи: 3051

42952

Публикации: 5
Прегледи: 4283