• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Някой знае ли какво е това?

Започната от Lilith, 12.06.2015 21:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Lilith

Извинявам се за лошите снимки които ще кача, но телефона ми не е с добра резолюция, а нямам апарат под ръка. Като тръгнах да храня рибките и видях, че в паничките на растенията мърда нещо. Оказаха се 2 малки кафяви охлювчета изпъстрени с черни петна. Та се чудех какви са. В кавариума имам 2 големи Ампуларии (мисля така се казваха) кафява и жълта, възможно ли е да са като тях или няма да е лошо да ги разкарам?

Ето и снимките на 1то охлювче...




Пак се извинявам за качеството... Охлювчетата са с размер около 1,5мм и черупките са в почти идеален кръг...

Търсих из форума но не открих такова животно. Извинявам се ако има такава тема или ако мястото и не е тук.

Благодаря на отзовалите се

niky


Lilith

Сега го погледнах точно това, но не мога да си открия моите нашественици...  Може би малко прилича на Планорбис, но до колкото видях той е с прозрачна черупка, докато при мен са в кафяво и изпъстрени с черни петна (точки и може би чертички, много са малки за да преценя точно). Благодаря все пак за бързото отзоваване :)

Публикациите са слети: 14.06.2015 10:35

Занесох един от нашествениците в магазина от който си взимам рибки, но не можаха да го определят точно какъв е. Посъветваха ме да си взема Хелена 2-3 бр, но не знам как ще се отразят на ампулариите. Може ли да ми кажете дали ще ги закачат или да си взимам смело?

Similar topics (5)

1924

Публикации: 5
Прегледи: 4645

37129

Публикации: 6
Прегледи: 4370

20184

Публикации: 20
Прегледи: 10189

3019

Публикации: 11
Прегледи: 6553

43996

Публикации: 8
Прегледи: 5238