• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Neritina natalensis

Започната от NikolaV, 13.02.2006 10:59

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

trupai

Цитат на: BlackHawk - 05.12.2011 17:20
В крайна сметка хванах виновника - неритините. Нарочно поставих единия охлюв върху листото на анубиаса и за няколко минути резултатът е очевиден:

Преди да сложа неритината:


След няколко минути:


Има ли начин да ти отуча или да ги разкарвам от аквариума? Целта беше да изчистят анубиаса, a не да го унищожат...


100% е от неритините, при мен е същото. Нагризват само старите листа, не посягат на младите. Това е предпоставка тези листа да бъдат отрязани и изхвърлени. :-)
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Nikiengi

Цитат на: akitaka - 27.01.2012 10:44
100% е от неритините, при мен е същото. Нагризват само старите листа, не посягат на младите. Това е предпоставка тези листа да бъдат отрязани и изхвърлени. :-)

Неритината може и да почиства започналото да загнива място по листата, но в никакъв случай не е причината за дупките. По-вероятно е липса на елементи, както казват колегите по-нагоре!  :-)

trupai

Цитат на: Nikiengi - 27.01.2012 11:02
Неритината може и да почиства започналото да загнива място по листата, но в никакъв случай не е причината за дупките. По-вероятно е липса на елементи, както казват колегите по-нагоре!  :-)
Това не са дупки, а просто листото е нагризано и се вижда бяло от долу. Лично съм наблюдавал как това се причинява от охлюва. И пак казвам, само по старите листа, явно, които са започнали да загниват.
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Penta

Преди два дена купих 4 Неретини, пуснах ги в 3 различни аквариумчета, но те упорито отказват да стоят във водата. Дори и да ги бутна веднага изпълзяват над водното ниво. Мога ли да направя нещо?

tomatomov197

Цитат на: Penta - 15.11.2012 07:41
Преди два дена купих 4 Неретини, пуснах ги в 3 различни аквариумчета, но те упорито отказват да стоят във водата. Дори и да ги бутна веднага изпълзяват над водното ниво. Мога ли да направя нещо?
Да - можеш , вържи ги за някой камък на дъното  :-)
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

bobynfs

Някои има ли си напредстава защо неретините ми стоят все до повърхността на водата и почти не се движат! даже един от охлювите стои 2 дена на дъното прибран в черупката си и изобщо не е мърдал. Аквариума е стартиран преди 2 седмици няма препарати или торове във водата само от 4 дена подавам CO2 но проблема е още от преди това има и 15-на рибера вътре но проблеми с тях няма.
2013 New Styling....................................................
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg59%2F1349%2Fsfbz.jpg&hash=b1a274cbf7d918f52ce4bde7ba05994c3cf6f493
Видео на моя АКВАРИУМ *fish
200л.100x50x40, филтър Sera Fil 900, СО2 с мая,
осв.2x2 бр.90см Sylvania Aquastar & Grolux.

щуката

ако съм охлюв едва ли бих посмял да си изкарам пипалцето или очето или каквато и да е мекичка част от тялото си при всичките тези барбуси,хелери,сомове и какво ли още не любопитно подхапващо всичко възможно,,,,те барбусите,като им е скучно взимат парченце скала и почват да си я подхвърлят ,като преди това я дъвчат,все пак:)

Penta

Аз моите ги събирам от пода по средата на стаята ми вече няколко пъти. Иначе в аквариума не мога да ги видя, само по капака.

bobynfs

Цитат на: щуката - 02.01.2013 15:24
ако съм охлюв едва ли бих посмял да си изкарам пипалцето или очето или каквато и да е мекичка част от тялото си при всичките тези барбуси,хелери,сомове и какво ли още не любопитно подхапващо всичко възможно,,,,те барбусите,като им е скучно взимат парченце скала и почват да си я подхвърлят ,като преди това я дъвчат,все пак:)

Аквариума е след основен рестарт и в момента обитателите са му 10 клиновидни разбори, 2 анциструса и едно САЕ менте. И между другото за твоя информация когато имах всичките тези риби които изброи и други които пропусна :) охлювите бяха много.. много по активни :-P така, че едва този вид рибите са им голям проблем  *DRINK*
2013 New Styling....................................................
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg59%2F1349%2Fsfbz.jpg&hash=b1a274cbf7d918f52ce4bde7ba05994c3cf6f493
Видео на моя АКВАРИУМ *fish
200л.100x50x40, филтър Sera Fil 900, СО2 с мая,
осв.2x2 бр.90см Sylvania Aquastar & Grolux.

Nikola 1

Цитат на: Penta - 02.01.2013 18:37
Аз моите ги събирам от пода по средата на стаята ми вече няколко пъти. Иначе в аквариума не мога да ги видя, само по капака.

:-) Едната от моите Неритини, която си  правеше слънчеви бани един ден просто реши да излезе от аквариума и я намерих след 5 дни в един от ъглите на стаята. Естествено вече не беше жива. Другата и до сега си седи в аквариума. За един период я тормозиха гупите, но сега се отказаха. Сега през деня е в някой от ъглите на аквариума близо до повърхността, а вечер е по стъклата.

bobynfs

МИ трябва да почна да ги позаглеждам и вечер... може тогава да потичват в аквариума а денем да са много изморени  :-D
2013 New Styling....................................................
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg59%2F1349%2Fsfbz.jpg&hash=b1a274cbf7d918f52ce4bde7ba05994c3cf6f493
Видео на моя АКВАРИУМ *fish
200л.100x50x40, филтър Sera Fil 900, СО2 с мая,
осв.2x2 бр.90см Sylvania Aquastar & Grolux.

dalgia

Колеги някой гледал ли е неретини при 30 градуса.Решил съм да се сдобия със няколко бройки.

mortimar

при мен този пич само бяга над водата и не съм разбрал да направи нещо друго ... четох някъде че бягали заради лоша вода но след последните тестове си е много добре ...

Ratsata

Аз имам 3 броя при Дискусите на 30 градуса живеят и ядът много лакомо без никакви проблеми .

maxval

Къде в София се продават неритини?

Similar topics (5)

31841

Публикации: 6
Прегледи: 7236

55680

Публикации: 3
Прегледи: 4007

8094

Започната от Longanlon


Публикации: 29
Прегледи: 17889

26007

Започната от andre7080


Публикации: 7
Прегледи: 6289

32905

Публикации: 3
Прегледи: 4154