• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:25

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Kак да се отърва от охлювите??? Голяма напаст!

Започната от amaru_shakur, 03.05.2009 12:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

amaru_shakur

Моля ви кажете някой трик без химикали, за да се отърва от охлювите в аквариума. Множат се много и ми е непосилно да бъркам постоянно и да стресирам рибите, като ги събирам. Има ли някакъв трик, капан за охлюви. Ядът ми младите листа. Искам да махам старите листа на растенията които растат бързо, а новите издънки са на решето.

Деян

Слагаш попарено листо от маруля, те се събират отгоре и ги изхвърляш.

RIC

Има и някакви риби дето ядат охлювите, ама сега не се сещам как се казваха  ;-)

amaru_shakur

Цитат на: Деян - 03.05.2009 12:35
Слагаш попарено листо от маруля, те се събират отгоре и ги изхвърляш.

Опитвал съм преди, ама анцитросите го изяждат до "паяжината", но ще пробвам пак. Може пък този път да стане.

NO CARRIER

Рибите се казват Боция, Ботия или Botia
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

amaru_shakur

Щом ядът охлюви, дали ще пожалят Даниото ми или останалите риби като Скаларии и дънни риби? Не са ли любители на мръвка. Бая здрави челюсти трябва да имат.

Лора

Има препарати с високо съдържание на мед, които премахват охлювите и всякакви безгръбначни (скариди).
Другия начин е да пробваш с Нистатин 500 (от аптеката), но ако имаш ценни охлюви, като ампуларии и мелании, както и скариди, ги извади!
Дозата е като за лекуване на Ихтио, една таблетна на 25л вода.
Ето темата:http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,2087.0.html
Съветвам те да прочетеш внимателно, преди да пробваш.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Ant0n86

Аз съм ползвал препарати, които са много успешни и нямаше проблеми с риби и растения. Не знам защо се дърпаш от тях.  :-)

kuvert

Аз пробвах препарат на DAJANAPET-дано не бъркам името-и ефекта беше нулев.Първият ден сложих двойна доза в сравнение с упътването-НИЩО.Вторият ден излях цялото шише в200л.аквариум-пак НИЩО!Планробиса си щъкаше в аквариума,все едно нищо не съм сипвал.Но в сравнение с това хелери,молинезии,боция,бети-без малко да гушнат букета.Добре,че смених на 2 пъти по 70% от водата.На 3 ден след смяната пуснах ампулариите,които бях извадил-вече 2 седмици не могат да се съвземат,колкото и да сменям водата.Явно са се натровили от някакви минимални количества мед.
Но за сметка на тях планробиса се множи усилено.Ще пробвам с капан за охлюви скоро.Химия вече НЕ!

bigbeer

Цитат на: Ant0n86 - 03.05.2009 19:07
Аз съм ползвал препарати, които са много успешни и нямаше проблеми с риби и растения. Не знам защо се дърпаш от тях.  :-)

Тествал съм почти всички 'чорби' които намерих из 'нет-я' - ефекта почти нулев и при 5-кратна доза ;(

zambo

ANENTOME HELENA   -   пробвай с това . Охлюв ядящ други охлюви .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

slayerp5

Най добри резултати в борбата за намалявяне на пополацията от охлюви се постига само и единствено с ботия, тъй-като тя се храни с хайвера на тези гадинки и по този начин ограничава тяхното разпосранение в аквата. Но зависи от аквата която имаш тъй-като ниякои видове стават твърде голями и изискват (естествено) по голяма аква. Ботия дарио и ботия стрията са твоите спасители.
Поздрави

amaru_shakur

Цитат на: Ant0n86 - 03.05.2009 19:07
Аз съм ползвал препарати, които са много успешни и нямаше проблеми с риби и растения. Не знам защо се дърпаш от тях.  :-)

Един път сложих някъв против водорасли на "Отто" ("Аlgae killer" май беше) и накосъм не уморих Анцитросите. Стояха наполовина на сухо. Ходих за токсивек за да ги спася и продавача от който пазаря(тоя препарат ми го набутаха от друго място) каза че Анцитросите не търпят Мед. Така, че всичко което е с Мед няма да им се хареса.
: 04.05.2009г 18:06ч
Цитат на: slayerp5 - 04.05.2009 10:43
Най добри резултати в борбата за намалявяне на пополацията от охлюви се постига само и единствено с ботия, тъй-като тя се храни с хайвера на тези гадинки и по този начин ограничава тяхното разпосранение в аквата. Но зависи от аквата която имаш тъй-като ниякои видове стават твърде голями и изискват (естествено) по голяма аква. Ботия дарио и ботия стрията са твоите спасители.
Поздрави

Ще си взема по нататък. Мисля да сменям локвата със по голяма. Тогава ще опитам. Сега съм със 100 литра. Тези риби претенциозни ли са? Гледам само Скаларии и Данио. Незнам защо уморявам живородки и две акулки уморих. Не ми върви на риба. Имам само Скаларии, Калихт, Анцитруси, Данио, и един Водораслоед. Те оцеляват лесно. Незнам защо всяка живоротка се гътва за около два месеца. Каде ли греша, ама това е друга тема.

slayerp5

Ботия стрията не е много претенциозна и е идеална за 100 л. аква. Хубаво е често да се сменя водата. Чуства се добре в аква с много укрития и обича да се храни с хайвера на охлювите. Размера, който достига е максимум 10 см.

Similar topics (5)

41665

Публикации: 12
Прегледи: 7250

15167

Започната от Ermak


Публикации: 30
Прегледи: 13611

7582

Публикации: 1
Прегледи: 3334

6077

Публикации: 46
Прегледи: 16317

24104

Публикации: 22
Прегледи: 9029