• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:12

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Черупката на охлюва се руши

Започната от MAKAPOB, 26.02.2005 20:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MAKAPOB

26.02.2005 20:59 Last Edit: 18.06.2013 18:00 by Георги
Забелязвам , че черупката на охлюва започва да се руши.На места има дупки.Как мога да предотвратя това

Стамен

Когато концентрацията на калция е прекалено малка черупката започва да се разрушава. Премести го в съд с по-твърда вода или си вдигни твърдостта в този съд

MAKAPOB

Ако му разтворя някоя таблетка.Как ще му се отрази

dido

Не е много ясно :-) По-добре потопи варовиков камък за да се разтворят карбонатите бавно.

FLEXX

аз имам същия проблем... два са ми охлювите... едни ми казаха да им дам чернодробна с стрити черупки вътре - това преди година, тогава един френд ми даде голям ябълков офлюф :lol: беше в диаметър около 5 см... тогава бях с морски пясък за грунд тъй че малко се съмнявам за калция... и така си умря... абе жал ми беше - голям охлюв сигурно на 3 години ако не повече...  Храних го с тази чернодробна с черупките ама явно съм закъснял или незнам какво...

Сега както съм писал на други места грунда ми е червен - ходих в кремиковския балкан към манастирчето. Там има едно изворче и от него - мисля че е червен пясъчник с някакви адски твърди камъчета - черни...  Мина ми през акъла да хвърля един магнит докато не съм сложил пясъка в коритото, имаше по магнита желязо :(  :(  ама с тоз грунд съм вече от 5 месеца сигурно и нямам проблеми. Само валистнерията малко ми червенее - май е от желязото незнам. Преди време имах проблеми с лампите - около две седмици бях без осветление - от 35 корена валистнерия сега имам макс. 10 и те с къси листенца... Имам и криптокорина тя си върви макар бавно - като гледам си й е кеф в тоз грунд... от един корен имам около 5 издънки - резнах им свръзката с майчиния индивид и те са около нея... и големеят :)

NO CARRIER

Кичосай си аквариума с няколко мидички или рапанчета.  :wink:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

FLEXX

миди да, ама рапани твърдо НЕ ! даже те са опасни за рибите... чувал съм че някои риби се завират в самия рапан и там си умират... а и нямам малки рапани.... Абе мерси за предложението :)

MAKAPOB

Аз съм слагал речни.Доста добре чистят.Само , че им се усладиха на рибоците и си хапнаха миди

NO CARRIER

Виноват, мидени черупки исках да пиша.  :oops: Простете на мен, жителят от сушата.  :lol:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

NikolaV

Цитат на: "MAKAPOB"Аз съм слагал речни.Доста добре чистят.Само , че им се усладиха на рибоците и си хапнаха миди
Хм... Те такова още не съм си мунал в аквариума...
Абе чувал съм за такива, но не съм виждал. Я дайте някой линк/снимка! Има ли ги по наште реки?

ico

има по реките ама мноо ходят из аквариума разравят всичко и тревичките бутат  :D  инак доста вода смучат колко я филтрират обаче идея няма
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

miTko

Цитат на: "nikolav"
Цитат на: "MAKAPOB"Аз съм слагал речни.Доста добре чистят.Само , че им се усладиха на рибоците и си хапнаха миди
Хм... Те такова още не съм си мунал в аквариума...
Абе чувал съм за такива, но не съм виждал. Я дайте някой линк/снимка! Има ли ги по наште реки?
Едно време ни пращаха в рибарника на края на Пловдив да ни дадат миди за часовете по биология. Там имаше в изобилие, обаче са едрички, не мога да си ги представя в аквариума.А сигурно могата да утрепят малки любопитни риби. Не знам как понасят и топлата вода.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Живко

Цитат на: "MAKAPOB"Ако му разтворя някоя таблетка.Как ще му се отрази

какви са тези таблетки?
би ли ми казал името и от какъв магазин се купуват.
Никой не се е родил научен.

Similar topics (3)

47576

Публикации: 10
Прегледи: 6429

12782

Публикации: 0
Прегледи: 3022

1464

Започната от B I L L


Публикации: 2
Прегледи: 3143