• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Brotia pagodula

Започната от goro140, 19.05.2009 17:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

wwladoo

Цитат на: Boromir - 05.04.2011 16:19
Да става въпрос за Brotia pagodula, но до колкото съм запознат и Clithon corona не се различава много в опитите да се възпроизведе в изкуствени условия!
Така е колега--и Clithon--са бракични и положението е същото!!!!
: 06.04.2011г 14:02ч
Цитат на: MeTogu - 05.04.2011 17:50
Владо при теб може да лепят по 1-2 яйца,при мен лепят по 30-40 и кой луд би си играл да ги брои ми кажи.Аз също казвам моя личен опит.Ти като не ми вярваш недей.
------------ *privet* :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Nazgh0ul

Да не правя нова тема ще питам тук.Вие с какво ги храните тези разбойници?Защото аз мислех,че като ампуларията ще хапват каквото намерят,обаче,единият от тях хареса сагитарията и я почна  :-(.На ден ми хапва по 1-2 листа...Варих тиква хареса му на единия(те са два),но всеки път трябва да бъркам и да го слагам на тиквата иначе не става,а понякога е на такива места че трудно се стига до него.Та въпроса ми е с какво ги храните вашите?Благодаря предварително  *DRINK*

borislav

Моите ги храня със зелен налеп и ксенококус. :-). Увеличи си осветлението и ти ще имаш от тази храна,а като допълнителен ефект ще ти се увеличат листата на сагитарията до толкова,че да не можеш да разбереш,че някой яде от нея. :-D
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

Nazgh0ul

При мен няма зелен налеп и ксенококус  :-(.Борих се с черна брада и светих по-малко време.Сега ще увелича времето на 9-10 часа,но аз питам за някаква друга храна освен тези,защото при мен не са достатъчно явно.Единият не пипа растенията поне докато свети,другия обаче ги яде стабилно,а сагитарията ми е рехава още тъй като е стартиран скоро този аквариум преди някъде повече от месец.Пробвах с тези попарени зеленчуци и марули ама не стана  *CRAZY*

Boromir

Пробвай със спирулина на таблетки! Аз съм пробвал този метод, като исакм да огранича някое растителноядно да не напада разтенията му давам спирулина на таблетки и нямам проблеми! Спирулината засища потрябноста да приемат растителна храна!
Shrimp Breeding Lover

DobriG

Здравейте момчета...има ли някакво развитие по темата, че мисля и аз да си взимам такива...
Някой успя ли да ги развъди?
И в каква вода ги гледате...понеже пише, че искат леко алкална, пък аз съм от София + че не подавам ЦО2...така че киселинността е около 6.5

Caxapa

От системните наблюдения по магазините забелязвам, че много  много не им оцеляват охлювите . Моите отдавна измряха и  не успях да ги задържа да не говорим, че и не успях да развъдя.

DobriG

Ясно..мерси! :) Ако взема най- много да е 1бр. за проба в такъв случай...