• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 14:42

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

ВЪПРОС ЗА ЛОЗОВ КОРЕН

Започната от Christoph, 17.07.2011 17:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Christoph

преди 3 дни си купих лозов корен и го потопих в аквариума, отгоре съм го притиснал с един камък, но още не ще да стои потопен във водата , а изплува
моля за помощ!

Ribarche

Няма да стане за 3 дни колега ! Прояви малко търпение ,според мен ще ти е нужен доста по-дълъг период от време за да потъва сам корена .Примерно 2/3 седмици или месец  .....  *DRINK*

Christoph

защо толкова много време?

Ribarche

На кратко ..... защото трябва корена да поеме достатъчно вода , че да потъне .. както знаеш заради разликата в плътноста на дървото и водата ..... от дървото правят лодки , с които плават по вода  :-) *DRINK*

Christoph

а от магазина ми казаха, че ще стане още същия ден като го потопя!

Ribarche

Спокойно колега ...... по принцип АЗ не съм виждал да продават лозов корен в магазин , има разни мангрови корени , мопани , китайски лози .... от всички тях по мое наблюдение най-лесно потъват мангровите корени .
Позиционирай корена така както ти харесва , и от горе до затисни с един два , или колкото там са нужни камъка . След две три седмици повдигни леко камъка и ще разбереш дали корена е потънал или му е нужно още време .
Относно магазините , сигурно има магазини ,където продавачите дават правилни съвети и  не мамят клиентите си , но до като намериш такъв те съветвам да седнеш да прочетеш темите за начинаещи във форума , за да добиеш някаква представа .
Темата за корените е доста пъти обсъждана , има специална тема за обработката на корени , предлагам ти да използваш търсачката за да намериш отговор на въпросите ,които те тревожат и ако не можеш да намериш отговор на твоя въпрос или няма такава дискусия във форума тогава да създаваш нова тема . Натрупват се много дублиращи се теми , и информацията се размива в тях вместо да е съсредоточена в една тема   *DRINK*

Christoph

мерси, този корен е китайска лоза май че;)

Ribarche

Трябва да си търпелив , красивите неща стават бавно  :-) освен ако не подаваш СО2 :-D

Успех !

erho

Трябвало е като го вземеш да го свариш в една тенджера ,че да му излезе въздуха и така да го пъхнеш в аквариума  :-) пробвал съм потъва като акумулатор  :-D пък и боята му излиза по бързо  :-) после няма да ти цапа водата в аквариума  :-)

paolo6481

Вероятно не се е събирал в тенджера.Но дори и сварен едвали ще потъне сам веднага без да се затисне с камък.Козата си сака пръч а корена време за напояване.А боята му съвсем не цапа водата.Дори се продават препарати за потъмняване на водата.Така става като в тропиците.А и на повечето рибки им харесва.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

MeTogu

Колега китайската лоза потъва доста по-бързо от българската.Но наистина ще ти трябват поне 2-3 седмици.Не прави никакви интервенции по корена.Той си е обработен и потготвен за аквариума.Просто повече търпение и ще си остане под водата.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

20660

Започната от bluefire


Публикации: 3
Прегледи: 2833

3919

Публикации: 13
Прегледи: 4824

59533

Започната от Joro V


Публикации: 1
Прегледи: 7265

42187

Започната от Voxel


Публикации: 7
Прегледи: 3545

37942

Публикации: 13
Прегледи: 5360