• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 12:08

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос относно JBL manado

Започната от levis1980, 13.03.2017 20:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

levis1980

Здравейте колеги.Въпросът ми е свързан с новостартираният ми преди 20 дни аквариум.                    Аквариум 123/35/45(190л)Грунд 20/22литра JBL manadо.Филтрация,външен филтър1400л/ч с медиа(SeaChem Matrix 1л,siporax 2л,jbl tormec activ-торф 1л и предфилтърна гъба),вътрешен филтър 800л/ч.Температура на водата 26градуса.Водата в аквариума си стои бистра,но със силно кафяв отенък.От кое според вас е отенъка,самия грунд или торфа?Да добавя,не съм ползвал до сега такъв грунд, нито торф...За това питам,благодаря предварително.

karadaliev

Хммм, интересен въпрос - това най-често се получава ако имаш корен който пуска, тогава водата става като чай такава. Специално този торф съм го ползвал аз, но в малки количества и на вече стартиран аквариум, така че не мога да кажа дали е от него или не.

От самото Манадо надали би се получило нещо такова, то е на керамична основа и не съм виждал да пуска, аз в 2 аквариума това ми е основния грунд и не съм виждал да оцветява водата досега.

От което и да е според мен ще се оправи във времето, просто сменяй малко по-често водата и ще се избистри.

levis1980

Първо благодаря за отговора колега.Така вече съм почти сигурен,че е от торфа.При мен пък съм слагал доста големи мангрови корени в другия аквариум с дискуси и не се е получавало никога това.А сега е както ти казваш като чай.Най изразително се вижда в кофите като точа да опреснявам.Дано се оправи,не че е проблем,но малко дразни тоя цвят.

evgeni200

От торфа е  :-) но защо си го сложил е по интересно?!

levis1980

Ами сложих го,защото рибите които ще гледам(вече гледам)обичали по кисела вода.А и в  канистера ми остана място...

Amev

От торфа е със сигурност , ама знаеш ли си параметрите на чешмята вода ако ползваш нея де, че да слагаш и торф ? Той че бута кх и пх , бута ама зависи и каква ти е водата.

levis1980

Благодаря за отговора amev.Водата е тествана,вече избистрена,рибите се чувстат добре.Благодаря на всички колеги *thanks за отговора...

Amev

Тествана ама не казваш каква твърдост е и колко е кисела ?

levis1980

Водата съм я направил на параметри каквато ми трябва.За това въпросът ми беше за цвета на водата,а не как да постигна параметрите и...Отново ви благодаря за съвета колега.

Similar topics (5)

35894

Започната от mitaka_kb


Публикации: 2
Прегледи: 2575

12571

Започната от jix


Публикации: 1
Прегледи: 2431

59533

Започната от Joro V


Публикации: 1
Прегледи: 7214

55979

Публикации: 2
Прегледи: 2732

33568

Публикации: 5
Прегледи: 3385