• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 07:11

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Този камък става ли за аквариум ?

Започната от Deqn99, 18.01.2015 13:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Deqn99

Искам да попитам дали "Мраморният Камък" може да се използва в акваристиката ? И да попитам аквата аквариума  е 52 литров. Каква подложка ще бъде добре да му сложа? Сега ползвам стиропор, който е дебел около 2см. А за напред си мислех да ползвам Фибран или каквото беше там  :-D :-D

Caxapa

С мрамора ще вдигнеш Ph-то на аквата в аквариума. Аква=вода; аквариум=съд с вода. Та зависи  какви риби и растения ще има в аквариума за да слагаш такива камъни.

Deqn99

Значи няма да има смисъл да слагам такива камъни благодаря ти за съвета  *privet* , а за подложка някакви идеи ?

Caxapa

Каква е причината да сменяш подложката?





Deqn99

Ами не-знам мисля, че Фибран ще бъде много по-добре и ще съм по-спокоен, но не-знам. Искам просто да знам дали има някаква разлика или просто да купя по-дебел стиропор ?

Caxapa

Фибрана е малко по твърд от стиропора  но дори и 1 см  дебелина на стиропорен лист става, особено за такъв литраж. Като заключение: Не се притеснявай за подложката!

Deqn99


petq3515

В магазините за ламинат продават пресован пенополистирол ли е , не съм сигурен, но е сив лист 0,5 см , 1м на 2 м , и е супер  за подложка на аквариум. И струва 2 лв.
Никой не проумява какво притежава, докато не усети болката от загубата му.

Deqn99

Цитат на: Caxapa - 18.01.2015 13:44
С мрамора ще вдигнеш Ph-то на аквата в аквариума. Аква=вода; аквариум=съд с вода. Та зависи  какви риби и растения ще има в аквариума за да слагаш такива камъни.
В аквариума гледам хелери,данио,гупи,плати,една от не определен вид,сомчета,молинезии и анцитруси. И ако ти се занимава да ми обясниш как мраморът може да вдигне Ph-а на водата  *THUMBS UP* :-) :-[

Публикациите са слети: 22.01.2015г 21:09ч

Цитат на: Deqn99 - 22.01.2015 21:34
В аквариума гледам хелери,данио,гупи,плати,една от не определен вид,сомчета,молинезии и анцитруси. И ако ти се занимава да ми обясниш как мраморът може да вдигне Ph-а на водата  *THUMBS UP* :-) :-[
и да не забравя 4 различни видове растения не им знам имената,но ако искаш ще потърся и ще ги намеря  8-)

Публикациите са слети: 22.01.2015 21:39

Цитат на: Deqn99 - 22.01.2015 21:34
В аквариума гледам хелери,данио,гупи,плати,една от не определен вид,сомчета,молинезии и анцитруси. И ако ти се занимава да ми обясниш как мраморът може да вдигне Ph-а на водата  *THUMBS UP* :-) :-[

Публикациите са слети: 22.01.2015 21:35
и да не забравя 4 различни видове растения не им знам имената,но ако искаш ще потърся и ще ги намеря  8-)
. Опа забравих да спомена камъка е изваден от река и не съм сигурен дали е мрамор за което се извинявам, но ако някои може да помогне ще качвам и снимки  :whistle:

yasenst

Мрамора, вдига PH, като отделя вещества във водата. Онговорих ти преди Сахара, но бързичко свикнах, когато опитните тук кажат не бива, значи не го правиш. А относно мрамора, можеш да си намериш доста интересни камъчета, които не вредят. Въпреки, че аз редовно виждам такива из планините, но незнайно защо, до тук имам само пет-шест малки, които съм си донесъл  :-)

Deqn99

Цитат на: yasenst - 22.01.2015 21:45
Мрамора, вдига PH, като отделя вещества във водата. Онговорих ти преди Сахара, но бързичко свикнах, когато опитните тук кажат не бива, значи не го правиш. А относно мрамора, можеш да си намериш доста интересни камъчета, които не вредят. Въпреки, че аз редовно виждам такива из планините, но незнайно защо, до тук имам само пет-шест малки, които съм си донесъл  :-)
А от къде да знам кои не вредят и кои не, аз си мисля,че тези които са тук при мен те са 2, но само 1 мислех да вкарам в аквариума, постнах в форума и чаках мнения и ето,че Сахара ми отговори, че не е препоръчително да има мрамор в аквата и за това не мисля да слагам вътре...

petko

Трябваше да започнеш със снимка,щом не знаеш какъв е камъка.
Мрамора вдига КН.Не мисля,че за вашата вода има някакво значение дали има мрамор в аквариума или не.
Тези всички риби ,които изброи в този 52 л.аквариум ли са?

Deqn99

Цитат на: petko - 22.01.2015 22:11
Трябваше да започнеш със снимка,щом не знаеш какъв е камъка.
Мрамора вдига КН.Не мисля,че за вашата вода има някакво значение дали има мрамор в аквариума или не.
Тези всички риби ,които изброи в този 52 л.аквариум ли са?
Да и знам, че са много, но не ми правят много мизерия

yasenst

В началото, пускаш повечко рибки и си мислиш, всичко е ок, десет дни ги гледам и са жизнени. Само внимавай, да не дойде момент, в който всичко тръгва на обратно. Не ти го пожелавам, напротив стискам палци всичко да е наред. Но все пак, за да избегнем белите, трябва да внимаваме, какво правим   :-)

Deqn99

И ако може да кажете кои видове камъни са най-често използваните в акваристиката ще съм ви страшно благодарен  *bg* :-D. Много искам да направя нещо като "Акваскейп". Очаквам вашите предложения и съвети.

Публикациите са слети: 22.01.2015 23:01

Цитат на: yasenst - 22.01.2015 22:28
В началото, пускаш повечко рибки и си мислиш, всичко е ок, десет дни ги гледам и са жизнени. Само внимавай, да не дойде момент, в който всичко тръгва на обратно. Не ти го пожелавам, напротив стискам палци всичко да е наред. Но все пак, за да избегнем белите, трябва да внимаваме, какво правим   :-)
Като се замисля колко си прав, направо ще ми е жал за рибоците ако им се случи нещо ...

Similar topics (5)

36348

Публикации: 8
Прегледи: 5325

14593

Публикации: 6
Прегледи: 5680

24603

Публикации: 4
Прегледи: 3174

56781

Започната от pmarinov


Публикации: 4
Прегледи: 3017

8509

Започната от puhcho


Публикации: 3
Прегледи: 4203