• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 07:09

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Субстрат Амазониа

Започната от angel.s, 25.12.2015 11:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

angel.s

Здравейте колеги ползвал ли е някой субстрат Амазония. Даите информация. В момента ползвам  субстрат jbl manado с подложка на тропика и растенията полудяват с минимално торене,но проблема при jbl manado е,че е много леко и при най малкото създадено течение се повдига и малко е трудно засаждането на ниските растения с крехка коренова система,но това е докато се залеси дъното и после няма проблем.Та имам втори аквариум и искам да поставя грунд Амазония,има ли идея някой от къде мога да си намеря?

zipich

трудно се намира и е скъп. потърси колегата zario

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


valyo

Amazonia е още по-лек от Manado. Аз го купих от Вивариум център.

Борис Христов

Цитат на: valyo - 26.12.2015 22:57
Amazonia е още по-лек от Manado. Аз го купих от Вивариум център.
Аquasoil Amazоnia има съвсем различна структура от JBL Manadо.А за това ,че първия е по-лек и дума не може да става.


angel.s

Проверих,но и там няма.

bunzip2

amazonia в България трудно.
Който има мерак, може би от aquasabi ще дойде най-евтино.

П.П: Както е казал Боби, от манадото не е по-лек в никакъв случай.
То всъщмност не знам кое е по-леко от манадото...

Борис Христов

http://www.greenaqua.hu/en/
Аз съм си купувал няколко пъти от горепосочения сайт ,както Аквасойл така и растения.
Виктор Лантос е един от собствениците ,и като им пишеш ,са досат бързи с отговорите ,и са готови да ти помогнат с всичко.Има много продукти който до на нашия пазар никога не са достигали.Ако си решил така или иначе да даваш 72-75 лева за 9 литров чувал Аквасойл (на каквато цена съм си го купувал от вносители в България) едва ли има голямо значение факта ,че с доставката ще ти излезе 80-84 лева.Пък и доставката е за пратка ,а не за брой артикули така ,че можеш да си поръчаш и други неща на куп.
Пак казвам, аз съм оставал винаги много доловолен от комуникацията ,но естествено имах проблем и забавяне от страна на  българската куриерска служба.

bunzip2

От aquasabi доставката е фиксирана 6.90 евро, ако няма някакви други такси после, не съм си поръчвал неща над 1 кг от там де, ама ако няма други такси (както пише там), мисля че ще е най-поносимо.

П.П: Само да споменам, че съм ползвал сайта за поръчки предимно на растения, всичко е перфкетно, пристигат за 3-5 дни с DHL, и не съм плащал повече от обявеното в сайта (а то е цената на артикулите + 6.90 евро за доставка), но пак казвам - тежки пратки не съм поръчвал, но според мен цената е същата - за пратката, не за съдържанието.

angel.s

За моя аквариум манадото ми излезе около 100 лв.,а има и подложка и тя около50 кинта.Та нали знаете,че мерака и хобито цена няма.

npetkov

http://www.garnelenhaus.de/en/ - Очарован съм ... поръчах си Амазониа 2 х 9 + 1 х 3 кг - снощи 16.03.2015 към 21.55 днес немците ми изпращат всичко и вече имам товарителница. Интересно е че при поръчки на 200 euro няма доставка - която първоначално беше 18.95 Euro за 180 евро поръчка затова донанадих още малко щуротии и така 225 евро  и Shipping cost = 0 Eur. DHL Rocks.

Давам го като идея може да се окомплектоват някакви поръчки на другарите от форума и да се поръчва на един път.

Наслука с акваскейп-а ... аз стартирам към началото на Април.

Similar topics (5)

58709

Публикации: 11
Прегледи: 6492

43745

Публикации: 26
Прегледи: 7509

29917

Публикации: 8
Прегледи: 4690

50428

Започната от baitoti


Публикации: 86
Прегледи: 33100

37942

Публикации: 13
Прегледи: 5320