• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 15:01

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Старт на 40л

Започната от bicho1976, 24.12.2008 15:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bicho1976

24.12.2008 15:34 Last Edit: 24.12.2008 15:36 by bicho1976
Днес си извадих старият аквариум от мазето.Почистих го,сложих речни камъчета,напълних го с вода от чешмата.Кога мога да сложа рибките и трябвали да слагам филтър преди да ги сложа.Мисля да си преместя трите златни там да не ми съсипват растенията и да могат да се развият.

SkyNer

риби пускаш чак след 2 седмици (другата година)  :-D ама недей пуска златните в този малак аквариум няма да се чустват добре  ]:->
Прохождащия

Лора

Филтър задължително със старта на аквариума.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

kamos

Колега тези три златни рибки в тези 40 литра просто ще ги заносиш. Рибките няма да добият нормалния си размер и за да поддържаш що годе приемлива хигиена ще се видиш в чудо от опресняване. По добре ги продай тези рибки или ги замени за други в кварталния зоомагазин.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

streetspluntep

Много се престаравате с тези слатни.Слагай ги нищо няма да им стане.Просто ще ги задържиш и няма да придобият големи размери ,нищо повече.Филтър си вземи задължително ,с дебит някаде 6-7 пъти обема на аквариума (40 литра -250/300 л/час )
Всъщност ако ще гледаш златни може и повече ,примерно 400л/час.Рибите ги сложи след 2-3 седмици.
Успех и Весели Празници!

bicho1976

Реших да ги преместя защото искам аквариум с повече растителност.От друга страна тези рибки имат сантиментална стойност,преди три години ми бяха първите,затова ми е трудно да се разделя с тях.А и в малкият аквариум няма да има нищо друго освен един голям камък.

SkyNer

Цитат на: streetspluntep - 24.12.2008 17:07
Много се престаравате с тези слатни.Слагай ги нищо няма да им стане.Просто ще ги задържиш и няма да придобият големи размери ,нищо повече.Филтър си вземи задължително ,с дебит някаде 6-7 пъти обема на аквариума (40 литра -250/300 л/час )
Всъщност ако ще гледаш златни може и повече ,примерно 400л/час.Рибите ги сложи след 2-3 седмици.
Успех и Весели Празници!

няма човек в този форум който да не знае че тези прасете (златните) ще направят този аквариум на блато за нула време много ядат много сер.... 40 литра за златни е като човек в стая 2 на 2 (метра) без да мърда никаде  :karamse:
Прохождащия

Similar topics (5)

57174

Публикации: 5
Прегледи: 2925

43871

Публикации: 3
Прегледи: 2495

37610

Публикации: 11
Прегледи: 4863

58399

Публикации: 1
Прегледи: 3188

50912

Започната от byboybruno


Публикации: 7
Прегледи: 3536