• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:12

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Смяна на грунд

Започната от Drilldo, 07.07.2019 18:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Drilldo

Здравейте, в предните ми въпроси споменахте , че цвета на грунда ми не е подходящ, та сега реших да го сменя. Ходих до една река и се сетих че може да взема камъчета от там . Та въпоса ми е тези на снимките дали са подходящи? Качвам снимки на старите и новите.
https://i.postimg.cc/3rzbffnY/IMG-20190415-225222.jpg







didak

Не е ясно колко са големи, но ако са по-големи от 3-4мм, не са подходящи за грунд.
Щом си от Варна можеш да си вземеш пясък от фичоза - поразгледай южната част, има места, където пясъка е по-едър, точно около 3-5мм. Премиваш добре и си готов. Мисля, че ще ти трябват 15-тина килограма.

Drilldo

Да едрички са. Най-малките са 4-6мм . Но щом казваш за пясък от там ок. Ще ида да си взема.

MeTogu

От плажа не е много подходящо да вземаш грунд за аквариума. Трябва да е речен ситен камък. Аз лично преди пресявах и продавах фракция 3-4 мм.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

wire

Кварцов пясък 25кг фракция 3-5мм или 1-3мм е около 10-15лв. Все някъде във Варна ще има склад/магазин, който да продава.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

Penta

Срещу Метро, "Aqua Center" . Пясък за филтър за басейн.
Пясък кварцов (2.0-4.0 mm) [25 kg]
https://www.poolshop.bg/pjas-k-kvarcov-2-0-4-0-mm-25-kg.html

Drilldo

И моя е такъв , но ми казаха, че не е подходящ защото е много светъл.

Lightning_boy

Цитат на: Drilldo - 24.07.2019 12:24
И моя е такъв , но ми казаха, че не е подходящ защото е много светъл.

Колега, ако постоянно слушаш какво ти се говори, няма нищо да има в този аквариум, което НА ТЕБ да ти харесва.
За грунда е важен размера на фракцията и това какви риби ще има в аквата. Ако са цихлиди грунда е по-ситен, а и те обичат по-твърда вода.
Щом влизаш в нормите за грунда, цвета е въпрос на препочитание. Същото е със солта и захарта в яденето, на едни ще им е вкусно, на други не.
Ако ти харесва така - остави го, не харчи пари за нечии други разсъждения.
Поздрави!  *privet*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Similar topics (5)

38813

Публикации: 15
Прегледи: 9499

20197

Публикации: 10
Прегледи: 7177

55750

Започната от Kalin-vr


Публикации: 2
Прегледи: 2347

17567

Започната от buchkata


Публикации: 1
Прегледи: 2420

52120

Публикации: 40
Прегледи: 14373