• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.04.2024 01:08

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Ще рестартирам аквариума. Имам няколко въпроса.

Започната от aCc3sS, 02.09.2010 20:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

aCc3sS

Здравейте! Ако сте следили тази тема: http://aquariumbg.com/forum/bolesti/ribkite-umirat-edna-po-edna/ , в неделя ще рестартираме аквариума. Останаха 3 рибки. Ако са живи до тогава, как да действаме с аквариума? И кога да купим другите рибки? Също така за водорасли и окрашения да ми кажете какво трябва да ги направим преди да ги сложим вътре. Защото досега само ги премивахме, а според мен това е грешно.

Чакам бързите ви отговори :)

Alexfield

Следих предишната ти тема, макар и да не съм се обаждал в нея. Колегите вече ти бяха дали възможно най-добрите съвети.
BOJO ти беше дал един много добър съвет:
Цитат на: BOJO - 01.09.2010 09:41
Смени 50 % от водата още днес . Утре още 20%. На следващия ден също . После  през 3 дни по 20%. Натровил си ги.
Не се притеснявай , аз за един ден загубих 25 рибки от незнание.
Според мен това ще ти оправи проблемите без да правиш рестарт.
Всъщност сподели какво по-точно си представяш като казваш "рестарт"?
Ако смяташ да извадиш камъните да ги изваряваш - не е нужно да го правиш.
Ако смяташ да миеш аквариума със препарати - също не е нужно.
Ако смяташ да изпереш гъбата с гореща вода и/или препарати - също не е добре.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Bolta

Ще си позволя да цитирам мнението на колегата ico , който така учтиво те е посъветвал , какво трябва да направиш на първо време .
Цитат на: ico - 31.08.2010 21:23
Има решение, разбира се. Четенето му е майката...  ;-) Направил си няколко грешки като повечето начинаещи, но са поправими при желание от теб. Ако искаш, да имаш хубав и безпроблемен аквариум, не вземай повече риби за сега и научи колкото можеш повече за процесите в него. Може да почнеш със статиите от тук

Без четене нищо няма да стане.

aCc3sS

Баща ми така иска да направи... Сега ще му кажа мненията, Ви.

tomatomov197

  Той реално още не е стартиран аквариума ти , защо искаш да го рестартираш ?
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

aCc3sS

Тази вечер сменяме водата.
: септември 03, 2010, 18:37:24
Е 50% от нея..

aCc3sS

Така, изляхма половината от водата. Сипахме толкова, колкото изляхме. Когато сипвахме, понеже струята се удря в камъните, изхвърчаха много части от храна/предполагам и изпражнения, които сега ще се полепят по гъбата.

Това което е излязло из под камъните може ли да им навреди?

YAROSHKH

Цитат на: aCc3sS - 07.09.2010 19:04
Така, изляхма половината от водата. Сипахме толкова, колкото изляхме. Когато сипвахме, понеже струята се удря в камъните, изхвърчаха много части от храна/предполагам и изпражнения, които сега ще се полепят по гъбата.

Това което е излязло из под камъните може ли да им навреди?
Ами, затова се слага на дънот онякаква чаша, или купа...Нещо в което да влиза струята и да я разсейва. Тогава няма да се удря във дъното ,и няма да вдига утайката от дъното. А, з апречене - не би трябвало , ако е в умерено количество. Въобще - сифонираш ли ? Това е почистване на дъното с маркуч, на който единият край е в кофа на пода, а с другият обираш остатъците от дъното, използвайки изтичащата вода.
150 литра - 80x38x50 (ДхШхВ)
2 Стъклени сома
6 - син неон
1 - Птеригоплихт (дано съм го написал правилно)
1 - САЕ
3 - Зелено Лабео
2 - Златна рибка
ХХ - Red Chery
1 - Трихогастер - неизвестен

Alexfield

Не би трябвало да им навреди. Поне при мен при всяка смяна на водата в малките аквариуми се вдигат боклуци от дъното и после се утаяват отново. Ако нещо от боклуците полепне по гъбата също е добре - после при почистване на гъбата ще го махнеш от аквариума.

На мен обаче ми прави впечатление следното: Аквариумът е само на 2 седмици, а вече има много храна и изпражнения измежду камъните. Това е лош знак - за много кратко време се е получило. Много е вероятно сериозно да прехранваш рибите, а това води до големи проблеми. Постарай се да даваш на рибките толкова храна, че да не стига до дъното.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

aCc3sS

Да първите дни беше това, от както ми казаха по съвсем малко и то по 1 път на 3/4 дена, така и правя. Следващият ми въпрос е, дали тази събота/неделя, мога да купа рибки? Снощи сменихме още 20% от водата. Няма проблеми, трите рибки са си живи.. Мога ли да купя още сега или да изчакам още 1 седмица?

Similar topics (5)

58164

Публикации: 6
Прегледи: 3773

39273

Публикации: 5
Прегледи: 4498

26110

Публикации: 1
Прегледи: 1907

22371

Публикации: 31
Прегледи: 14371

14271

Публикации: 2
Прегледи: 3886