• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 09:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

SeaChem Flourite ???

Започната от asito, 13.07.2016 00:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

asito

Някой ползвал ли е този грунд?
http://aquarium.bg/index.php?route=product/product&path=254_255&product_id=1402
Ще рестартирам аквариум и се чудя дали да не сложа от него.Питането ми е дали е достатъчно тежък да не се "разхвърча" от анциструсите ми.Дали се разпада с времето?Четох някъде,че при подръжка помътнявал водата-така ли е?
Не ми трябва за специално за растения,просто ме кефи цвета,а и ще отива много на драконовите ми камъни.
И седем кила колко литра са????Дали ще стигнат за дъно 60х32х5см?

https://s32.postimg.cc/wrfx8q9hx/Flourite_bulk.jpg

niki_o

Не съм го ползвал,но 7кг са около няма и 5л и няма да ти стигнат за 5см ниво.Но той е едричък и пропусклив-така че може да подложиш или едър грунд 2см под него или някаква натрошена керамика със същата дебелина.....
Просто като идея :-)

asito

13.07.2016 11:11 #2 Last Edit: 13.07.2016 17:04 by asito
Мерси, но съм смесвал веднъж, в първия ми аквариум и след време стана тотален микс, та не искам смесвам :) Скъпо идва - към 100лв(2х7кг) за малък аквариум. Ще умувам дали си струва. Иначе много е красив цвета според мен.


Публикациите са слети: 13.07.2016г 13:01ч

Четох противоречиви мнения, един пише ставал за дънни риби, друг пише че не ставал. Че трудно се засаждали растения, друг пък нямал проблеми. Общотото което прочетох е, че много трябва се мие преди да се сложи в аквариума и че не се разпадал от дълга употреба-един го ползвал 13г.
Във форума никой ли не е ползвал, та да сподели впечатления?

Публикациите са слети: 13.07.2016 17:04

Поръчах го грунда.Отзиви от мен,но по нататък :)

asito

Флуорита от вчера е в аквариума.Много е красив,ръбести са камъчетата.Среден размер 3-5мм,като има камъчета и на 7-8мм,както и 2мм.Тежи в сравнение с манадото,абе като обикновен грунд тежи.Кви бяха тези мнения в чуждите форуми,че трудно се садели растения не знам.Аз проблеми нямах,много лесно бучнах 4 криптокорини.Обаче...ми се разказа играта да го промивам.На два пъти в различни дни,че много трудоемко се оказа.Торбата от 7кг я промивах 2 часа,после на другия ден още 3.5 кила за един час.По-лесно става и бързо като е в по-малко количество.Но никакво замъгляване нямах,а пък днес водата е кристал.Ми това е.Да видим дали ще растат добре криптокорините...

evgeni200

Асито, с едно сито от мрежа за комари всичко се промива много бързо

asito

Така е,ама като нямам и се измъчих с кофата :) Няма значение,важното е ,че стана и грам запрашеност или мъгла нямаше в аквариума.Даже като садих растенията пак така чисто беше.Доволен съм отвсякъде засега.Да допълня-толкова много прахоляк изтече,че го обирах от душ кабината(там мих) със салфетки и няколко пъти промивах канала със силна струя вода(за всеки случай).Та ако някой си купи такъв грунд да не се плаши :)

Penta

Четох и аз за трудното садене, реших че е заради плоската форма и евентуално по-трудно пробиване през слоевете.
Честито, някой трябва да изкаже мнение и за други видове грунд освен Манадо и Аквасойл. Един ден ако се появи и и eco-complete да го пробваме и него ...

iLudia

Като поеме вода твърд като манадо ли е или по-мек?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Using Tapatalk

asito

Ей сега бръкнах да пробвам. Твърд като кварцов пясък е.

Similar topics (1)

58288

Започната от marzykov


Публикации: 5
Прегледи: 3006