• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:32

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Първият ми аквариум, добре ли е?

Започната от meto66, 16.02.2012 12:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

teodorcho

Колега от цо и торене няма смисъл според мен (нямаш растения за цо), а относно това охлювче, на което си се зарадвал, го махай докато е време, че като се завъдят, няма махане.   :-)

multisam

давай в същия дух колега.добре се е получило но няма нужда все още от цо

meto66

Искам да попитам нещо понеже ми се струва че не съм разбрал или е написано грешно. Вече на 2-3 места срещам да пише че за гупите "формулата" е литър за мъжка и 2-3 лигра за женска, а не см/литър. Това наистина ли е така!! толкова малко място да им трябва или е написано грешно тук във форума.

И дали е рано 7-8 дни след стартирането на аквата да се пуснат охлювчетата че да поспрат развитието на водорасли? А и при вариант 7-8 кардинали, 7-8 неона и 4 анциструсчета, как да ги пускам като им дойде времето. По колко и през колко време?

stanislav89

На мен лично ми харесва аквариума само, че на този фон не ти изпъкват растенията и рибките(след като ги пуснеш). Внимавай какви охлюви ще пуснеш да не стане напаст.

meto66

От днес в аквариума вършеят първите му обитатели. 5 Ампуларии и 6 Мелании. Утре мисля да мина през магазина и за няколко Неритина заради добрите отзиви свързани с водораслите. Иначе тези хубавци веднага се лепнаха на мъхчето, с което обвих единия камък. А и като цяло си се заседяват на листата на растенията. Дано не ги ядат.
А да, ще може ли малко помощ с растениято в средата в ляво на Лудвигията че и него взех на сляпо

paolo6481

Прилича на Ехинодорус.Но от тук не мога да го определя кой модел точно е.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Similar topics (5)

10942

Публикации: 7
Прегледи: 9576

55139

Публикации: 2
Прегледи: 2241

42704

Публикации: 1
Прегледи: 4097

25761

Започната от a__andreew


Публикации: 5
Прегледи: 5744