• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 04:43

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Няколко въпроса относно пренареждане

Започната от kaloqn_0998, 06.07.2014 13:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kaloqn_0998

Благодаря същото е! Искам да ви попитам вече пуснах СО2 във водата. Та въпросът ми е кога да започна да сменям части от водата и през колко време или все още да не я пипам? Същото за торенето.

sVGNsali

По принцип, както е казал колегата zario, отговор на тези въпроси можеш да намериш от менюто което изкача горе вляво, а и от търсачката.
Според това, което виждам на снимките, може да сменяш водата 1-2 седмично. Примерно сряда 10%, в неделя 20%. Не си давай повече зор, щото си е хамалогия и да не ти втръсне още в началото. Водата, естествено престояла, 24 ч.
За торенето -изчакай малко да дръпнат растенията, те в началото, когато са ново присадени си вървят по инерция. Около 1-2 седмици. После - ми то си е цяла наука. Без тестове, трябва да внимаваш и да гледаш китките, как се държат. С времето ще свикнеш. Ти нямаш джунгла, все още, но примерно с микро- профито по 1 ml ден, през ден и макро 2-3 в седмицата, по 5 ml. Разбира се всичко това е относително, зависи от растенията - как вървят, липси, колко и как светиш, СО2-насищане. Един ден в седмицата, никакво торене. Като за начало с тази схема, мисля че ще е добре.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

kaloqn_0998

Добре! Ами аз до сега съм торил с един друг течен тор на Aquili веднъж в седмицата той съдържа микс от макро и микро елементи по 10мл. за моят обем вода. Значи може да почна от неделя да сменям част от водата? Или аз досега понеже рибките са ми много за този обем сменям на всеки 3 дена 10л вода и след като налея новата торя това горе-долу ми и два пак 2 по някога 3 пъти на седмица и не съм имал проблем с водорасли хем растенията бяха доста по-малко.

petko

Само размести растенията или вади всичко и на ново.
Не бързай да ториш.

kaloqn_0998

На снимките е готов вече разместен. Все пак ще изчакам една седмица да тръгнат растенията може и повече и след това ще започна да торя. А да попитам кога да почна да сменям от водата като аквариума е пренареден от вчера?

kaloqn_0998

За сега всичко изглежда наред освен Криптокорината. Днес ми направи впечатление че 1-2 листа сякаш са загнили и са се откъснали. Имаше още едно такова през средата става някакво лигаво сякаш се скапва, аз го откъсах. Въпросът ми е нормално ли е при Криптокорината да опадат така след пресаждане. Опатднаха само няколко от по-старите и малки листа има няколко много големи на които им няма нищо? Другият ми проблем някои от растенията непрекъснато се вадят от грунда. Когато пред нощта анциструсите рият в пясъка ги отрия и на сутринта са изплували. Велиснерията главно и анубиаса. И искам да попитам, с какво да загрявам водата която ще наливам в аквариума след смяна на част от водата, така че да е една и съща температурата?

zariio

Остави водата да престои и няма да се налага да я затопляш.Анубиаса не се засажда.Корените му се привързват на камък или дърво като идеята е да не са заровени.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

kaloqn_0998

Ами велесниреята страх ме е да я  заровя по-дълбоко за да не загние.

Similar topics (5)

46581

Публикации: 1
Прегледи: 2012

13248

Публикации: 11
Прегледи: 7050

55275

Публикации: 5
Прегледи: 2637

48169

Публикации: 12
Прегледи: 4939

194

Започната от abaro


Публикации: 4
Прегледи: 3951