• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:40

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

нов аквариум моля кажете дали съм наредил всичко

Започната от alexanderson, 14.12.2008 12:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DJ GT

Акваристиката е моята страст.....

alexanderson

благодаря на всички които ми писаха ,така така аз получих помощта която очаквах и съм много щастлив с нетърпение чакам следващата седмица когато ще пусна и първите рибоци ,след което веднага пускам снимки за да ви ги покажа и да ги коментираме още веднъж мерси и поклон пред  всички които ми писаха *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO* *DRINK*
176л

alexanderson

аквариума ми се пълни с охлювчета това трябва ли да ме притеснява?
не смея да бъркам вътре за да не мътя водата ,а на мен лично не ми пречат не знам за рибите които ще пусна по-нататак ,ааа щях да забравя имам и нещо като ципа на повърхността на водата и мехурчетата въздух се сабират на нея трябва ли да я чистя сега или да изчакам азотния цикъл да мине и тогава?
176л

exorsist

Аквариумите в които нямам боции аз третирам с ето този препарат
http://bg-pet.com/Fish/Water/snail.htm
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена

kamos

Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Лора

Ако имаш флейта на филтъра, поставия така, че да плъзга филтрираната водата по повърхността на аквариумната. Така, ще избегнеш образуването на ципата.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

alexanderson

Цитат на: Лора - 19.12.2008 11:13
Ако имаш флейта на филтъра, поставия така, че да плъзга филтрираната водата по повърхността на аквариумната. Така, ще избегнеш образуването на ципата.
ами нямам такава флеита ама ако трябва ще си взема защото не ми се струва приятно така предполагам и за водните обитатели ще е така *dontknow*
176л

SkyNer

алехандерсан (извинявам се ако съм объркал името) много е добре това че имаш търпение недей бърза с рибите ( като мен ) ако имаш пари или някой има за даване купи още растения колкото повече толкова повече рибките почни с няколко бройки и ги овеличавай постепенно имаш доста хъс това което каза лора за флейтата е абсолютно вярно но става и с засилване на аерацията многото мехури разместват ципата и послепенно изчезва това е от мен успех и да попитам на какви риби си се спрял ( съжелявам ако го има някаде)
Прохождащия

Лора

Пробвай да завъртиш разпъсквателя нагоре. Иначе имам една излишна флейта, но незнам колко, ще ти свърши работа. Може да не пасне на твоя филтър.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

alexanderson

Цитат на: SkyNer - 19.12.2008 17:23
алехандерсан (извинявам се ако съм объркал името) много е добре това че имаш търпение недей бърза с рибите ( като мен ) ако имаш пари или някой има за даване купи още растения колкото повече толкова повече рибките почни с няколко бройки и ги овеличавай постепенно имаш доста хъс това което каза лора за флейтата е абсолютно вярно но става и с засилване на аерацията многото мехури разместват ципата и послепенно изчезва това е от мен успех и да попитам на какви риби си се спрял ( съжелявам ако го има някаде)
здравей СкайНер мерси аз също мисля да сложа още растения и за сега само 2 сомчета защото аквариума ми е още пресен и не искам да рискувам ,а по-нататак мисля скаларии да завъдя но не много 4 или 6 може би незнам и аз оше.Значи филтъра ми е AQUAEL тип:fan-mikro plus и нещо не мога да се справя с аерацията няма я никаква само водно течение се получава без никакви мехурчета
: 19.12.2008г 17:05ч
Цитат на: Лора - 19.12.2008 17:30
Пробвай да завъртиш разпъсквателя нагоре. Иначе имам една излишна флейта, но незнам колко, ще ти свърши работа. Може да не пасне на твоя филтър.
здрасти Лора мерси за прдложенията мисля да пробвам с това да завъртя разпрасквателя нагоре ,а ако не се получи желания резултат ще търсим и флейта
176л

alexanderson

Не издържах взех рибките сега са малко изплашени още но мисля че всичко ще е наред.
Знам че сега ще  :karamse: ама съм щастлив :-D за сега сао да не *SORRY*
176л

Ningaloo

 :-) И аз така като тебе:не мога да се въздържам в магазина  *CRAZY*
обаче след последния нещастен случай ще се успокоявам само с растения и камъни  :-D

колко рибки взе,какви,какви плануваш за в бъдеще?
Мalawi Mbuna :
Labidochromis caeruleus
Metriaclima esterae ,,Albino,,
Metriaclima esterae ,,Red Zebra,,
Metriaclima lombardoi
Melanochromis auratus
Lobster's Tanks:
Procambarus Alleni
Cherax quadricarinatus

chaykov

Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!



https://s1.postimg.org/43tluyw8fj/aqua.jpg[/url]

alexanderson

Цитат на: Ningaloo - 21.12.2008 17:38
:-) И аз така като тебе:не мога да се въздържам в магазина  *CRAZY*
обаче след последния нещастен случай ще се успокоявам само с растения и камъни  :-D

колко рибки взе,какви,какви плануваш за в бъдеще?
здрасти Нингалоу ми не можах да издържа и взех две сомчета от тея дето ходят по стъклото с устите си едни такива розови на точки стоят разбрах че не ставали много големи и ще са добре в моя аквариум .
Другите са четири скаларийки двете са по-малки не че другите са големи 8-)
: 21.12.2008г 17:05ч
Цитат на: chaykov - 21.12.2008 17:38
какво събиране? кога ?
Здрасти Чайков аз не знам за събиране следя темата "Бургас" и ако има такова ще присъствам с удоволствие
176л

mejdupraznika

Аз вече от 3 седмици съм напълнил аквариума, грунд всичко, нагреватели, след нова година ще пусна риби.  :-), охлювите не са проблем ако са в умерени количества, ако ли не ще надупчат листата на растенията, гадориики са !, аз имах една дозина от тях около 500.

Similar topics (5)

2557

Публикации: 19
Прегледи: 13183

20525

Публикации: 9
Прегледи: 6205

54343

Публикации: 1
Прегледи: 2328

363

Започната от mistar_ti


Публикации: 5
Прегледи: 3638

41917

Публикации: 0
Прегледи: 2323