• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 20:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

нов аквариум - грунд

Започната от pakostnik, 18.04.2010 19:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pakostnik

 *HELP* Скоро ще правя новия ми аквариум .(подарък  *YAHOO*) Има млако проблеми по него но ще се справя. Той е с размери д/ш/в 80/47/50 Около 180 л. Лошото е че си нямам и понятие каква да бде почвата и колко . Пясък ли да бъде , камъчета ли ? Моля разяснете ми ситуацията . Виждам по снимките еднородни камъчета с различни цветове , как се казват и с какви водни растения и рибки биха паснали .  Ако говоря глупости моля да ме извините .    *UNKNOWN*Нуждая се от вашите съвети !!!
Когато разумът спи се раждат чудовища !!!

phoenixlm

Здрасти, колега, моето лично мнение е, че първо трябва да решиш какви рибки искаш да гледаш и след това да си избереш грунда. За златни рибки например трябва да е по-едър, защото пасат по дъното и може да се задавят с камъче.  *privet*

Здравков

Моя попринцип е едар. Смятам че е по-ефектно ( това е лично мое мнение) и се сифонира по-лесно. :-)
А както каза колегата първо трябва да решиш какви риби ще гледаш. *DRINK*
Разгледай във форума, има доста такива помощтни теми.

vasso

Кварцовият пясък е класика. Има всякакви видове иначе- оцветени,други подоби глупости като стъклени топченца. Съветвам те да вземеш нещо универсално- с размери 3-5мм. Сложи поне 5 см слой в аквариума. Може да си сметнеш колко килограма ти трябват с калкулатора във форума- вляво. За височина задай височината на грунда- например 5 см.

Similar topics (5)

10362

Публикации: 25
Прегледи: 10585

36897

Започната от Miroo


Публикации: 2
Прегледи: 2829

11050

Публикации: 1
Прегледи: 2804

27599

Публикации: 14
Прегледи: 9869

54343

Публикации: 1
Прегледи: 2335