• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 00:17

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нано КУБ 30/30/35 оформление и декорация

Започната от Grigorov, 15.12.2014 01:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niki_o

Незнам за какво ти е колега да знаеш на колко мг. отговарят 5 мл.За мене е достатъчно,че 1 мл. отговаря на един Кубик от спринцовка...,а спринцовки бол :whistle:

Grigorov

Защото дозата за добавяне според аквариума описана на листовката , било то дневна или седмична е в милиграми , а ши§*€*§€ата мерителна лъжичка е в милилитри.
Кви спринцовки кви пет лева ... айде кажи ми щом аз трябва да добавям в моя случай по предписание на производителя 0,30г на ден за 100л. аквариум ,на колко по дяволите мл. от мерителната лъжичка отговаря това!? Щото едното е обем другото маса. Че почвам да се изнервям вече...

Защото на течния JBL хората са го направили грамотно , толкос милилитра тор за толкос литра аквариум на седмица да речем. И капачето на тора е разграфено в милилитри. А тука  ....  описание в гр. мерител в мл.. Тъпотия ...


Grigorov

Цитат на: niki_o - 25.12.2014 23:57
http://aquariumbg.com/forum/torove/kak-se-dozira-akvaformula-sandart/
http://aquariumbg.com/forum/eksima-dekorativni-ribki-i-rasteniya/aquaformula-standart-tor-za-rasteniya/
Чети колега...

Благодаря , чел съм ги и добре , че не се доверих.
Така по данни от бижутерска везна мерителната лъжица , която е 5мл. от едната и 2,5мл. от другата страна, показа следното.
Съответно  равна лъжичка 5мл. е равна на 8гр. от Акваформулата и 2,5мл. на 4гр.

Направих следното нещо.
В 500мл. шише разтворих около 3гр. Акваформула. Тъй като смятам да торя всекидневно си направих кратка сметка.  3гр./500мл разтвор го делим на 10 за да получим нужното количество за еднократна дневна доза на 100л. аквариум , тоест 0.3гр/100л се съдържат в 50мл. от разтвора.
Тези 50мл. са достатъчни за 100 литров аквариум за всекидневно торене.
В моя случай чисто около 20 литра вода +/- добавяме  1/5 от 50мл. тоест 10мл.
Намерих си една спринцовка 10мл. и всеки ден си добавям по една спринцовка от 500 милилитровото шише.


Grigorov

Темата вече преминава в съвсем друг етап от развитието си.
За това ще помоля модератор да я премести в раздел "Снимки на аквариумите на членовете на клуба".

За момента сме "под крушата" , защото ми липсват още доста неща , освен опита.
В другия раздел ще споделям развитието на аквариума по-подробно с мнения и снимки.

Similar topics (5)

47266

Публикации: 9
Прегледи: 6324

3202

Публикации: 26
Прегледи: 16163

42304

Публикации: 13
Прегледи: 4739

33065

Започната от gergiig


Публикации: 2
Прегледи: 2999

24603

Публикации: 4
Прегледи: 3214