• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 20:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Най-хубавата декорация за аквариум с костенурки ?

Започната от disarter, 05.09.2009 00:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

disarter

Здравейте,
Аз отглеждам червенобуза костенурка в един аквариум (сигурно 15 л.) но е много мрачно.Какво мога да сложа като дъно някакво клони,осветление(вид лампа и време за ползване) и растения ?Аз живея в малък град но имам достъп до Стара Загора и Пловдив .

sliven

 Много малко=15лит.Колко голямо е дъното,колко голяма е Костенурката?Най- полезно за нея е:        1-во:Да има филтрация на Н2О,2-ро:Да има лампа,под която да се препича,3-то:Да има камък/ни,за да се почесва(по този начин свалят люспите от черупката си)4-то:Нагревател за зимата и покривно стъкло,темп.около 30гр.(мин.25)Когато набавиш това,питай за ..... *STOP*
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

disarter

Дъното е 35 на 24 см (д и ш) а костенурката е 6 см .Имам пясък на дъното и камъни за островче ,лампата е 40 в стандартна крушка ,нагревател има,термометър .Искам да попитам какво е филтрация на Н2О и дали ще мога да го намеря в Пловдив и Стара Загора.Просто искам да стане по -красиво и най-вече костенурката да се чувства добре  :-) .И за настилката не разбрах какво е най-хубаво и нещо красиво все пак.

Bai Pe6o

Колега, извинявай, че се намесвам в темата ти, но като гледам заглавиято мисля, че въпроса ми е за тук.
На много места прочетох, че не трябвало да се слагат дребни частици: камъчета, пясък, защото можело да бъдат погълнати от костенурката. В природата нали е пълно със всякакви такива неща. Ако ги ядяха и умираха, нямаше да е останала една костенурка до сега.  *dontknow*
Да рискувам ли да слагам дребни камъчета около едрите, както и малко пясък на места? Какъв е шансът да стане беля?
Нямам никакъв опит с костенурки.  *thanks



Филтрация на Н2О е филтрация на водата- просто филтър.  ;-)

sliven

Майна,Филтрацията е някаква механична(вътрешна или външна машинарийка)почистваща Н2О от нечистотиите.Костенурките замърсяват МНОГО!За декориране няма нужда да се напъвате.Костенурката бързо превръща всяка красота в огромен БЕЗпорядък.Опитват на вкус,всичко което могат да докопат,но няма да ядат от пясъка.Отглеждал съм 12бр.Няма случай,да умре от недовиждане(неразбиране на храна)Когато порастнат не си подавайте пръстите.Хапят жестоко!Растения не търпят-никакви!Най-подходящ грунд е едър чакъл(баластра)Ще падне голямо тракане.Винаги хранете под водата,за да преглъщат.Подменяйте 50%,всяка седмица,престояла24ч.Н2О.Лампата за ТЕН,10-12ч.когато са малки.6-8ч.когато порастат.Имаш място за по-големи камъни и вътрешен филтър.Покривно стъкло,ВИНАГИ се опитват да избягат! *THUMBS UP*



Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

Borko7

Първо си смени аквариума с по-голям  и после мисли за декорация.
Това за пясъка и камъчетата са глупости - може да си гълта каквото иска. Според мен грунд като за аквариум е добре.
Декорация кой знае каква не можеш да направиш, защото всичко се размества. Освен ако не ги залепиш. Ползвай по-големи камъни и клони.  Аз в момента замислям  за моята да си залепя и фиксирам всякакви работи по дъното и да направя остров с растения, на който тя да няма достъп, но ще дам повече имфо като се получи.
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

sliven

Борко7,надявам се знаеш колко силни са!?Късат залепените със силикон камъни и клони.Здравите им нокти не прощават на никаква декорация,по-лека от тях!! *bg*
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

Borko7

знам (моята е на 12г.). Мисля да излея всичко от цимент и в него да вградя камъни и клони. Може и силикон да ползвам някъде все пак.
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

Similar topics (5)

22790

Започната от pro_filer


Публикации: 35
Прегледи: 13694

56916

Публикации: 3
Прегледи: 2663

37188

Публикации: 35
Прегледи: 15026

47454

Започната от untouchable


Публикации: 4
Прегледи: 2899

33229

Публикации: 2
Прегледи: 4666