• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 14:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Мисля да предекорирам и рестартирам аквариума

Започната от Гарван, 14.02.2005 12:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Гарван

Какво ще ме посъветвате? Нямам друг аквариум, където да пренеса рибата за известно време, така че може би ще я сложа в чиста кофа.

Искам да сложа под аквариума стиропор (сега има един мокет, ама не ми вдъхва доверие), както и тънък стиропор на дъното под пясъка, за да мога да наредя повече камъни в по-интересна композиция.

За целта, ще трябва да източа всичко, да извадя камъните, да изрина пясъка и т.н.

Проблема е в това, че нямам представа, колко време ще ми отнеме процедурата и дали рибите няма да се стресират прекалено много...

discus

Цитат на: "Гарван"Какво ще ме посъветвате? Нямам друг аквариум, където да пренеса рибата за известно време, така че може би ще я сложа в чиста кофа.

Искам да сложа под аквариума стиропор (сега има един мокет, ама не ми вдъхва доверие), както и тънък стиропор на дъното под пясъка, за да мога да наредя повече камъни в по-интересна композиция.

За целта, ще трябва да източа всичко, да извадя камъните, да изрина пясъка и т.н.

Проблема е в това, че нямам представа, колко време ще ми отнеме процедурата и дали рибите няма да се стресират прекалено много...[/quote

Давай смело за половин ден ще свършиш (май ти нямашв растения) рибките няма да се стресират твърде много но не забравяй да отопляваш съда в който ги сложиш. Единственото лошо е че трябва да запазиш поне част от старата вода, проблем относно рибите можеш да имаш точно в тоз аспект ако ги сложиш в прясно налята вода от  чешмата

Гарван

Цитат на: "discus"Единственото лошо е че трябва да запазиш поне част от старата вода, проблем относно рибите можеш да имаш точно в тоз аспект ако ги сложиш в прясно налята вода от  чешмата

Ще сложа пълна доза AquaSafe и Nitrivec, както и няма да пипам пълнежа на филтъра. Виж за въздуха във водата от чешмата, няма какво да се направи...

Значи мислиш, че е възможно? Ако имах друг съд за да ги сложа там за 2-3 дена, щеше да е лесно, но в моя случай...  :?

Живко

намери си един бидон и си остави старата вода.с прясна вода доста ще скапеш рибите.
Никой не се е родил научен.

веско

Според мен по- голям проблем ще ти е залавянето на рибките,невероятно пъргави са пустите,на мен веднъж ми се наложи да извадя няколко,що псувни отнесоха не е за разправяне :lol:

Boby_

Цитат на: "веско"Според мен по- голям проблем ще ти е залавянето на рибките,невероятно пъргави са пустите,на мен веднъж ми се наложи да извадя няколко,що псувни отнесоха не е за разправяне :lol:

Мда, много истина има в това. Малавийците са пъргави поначало. Но най-трудната риба за хващане от всички, с които съм си имал вземане-даване някога, е Melanochromis cyaneorhabdos. Колко време и нерви съм потрошил заради пустото им нежелание да влязат в кепа само аз си знам.  :lol:

веско

Точно манганото ми създаде грижи да го хвана :lol:

Boby_

Цитат на: "веско"Точно манганото ми създаде грижи да го хвана :lol:

А знаеш ли какво е да се опитваш да хванеш женска с уста, пълна с яйца  при това - без да го повредиш? Преследване като от холивудски екшън!  :lol:

etg

ЦитатА знаеш ли какво е да се опитваш да хванеш женска с уста, пълна с яйца при това - без да го повредиш? Преследване като от холивудски екшън!

Гледката е неописуема(въпреки , че не мога да се видя отстрани, но приятелката ми се смее достатъчно красноречиво).
Аз надвесен над аквариума , във всяка ръка въоръжен с по едно кепче , и с всяка изминала минута увеличаващи се децибели на псувните :lol:

Живко

за такива случаи си правя преградни стъкла 1-2бр.
преграждам аквариума на ширина и за рибата не остава място за маневри.така напълно я лишавам от излишния стрес,а за себе си спестявам нервно разстройство.
Никой не се е родил научен.

Boby_

Цитат на: "Живко"за такива случаи си правя преградни стъкла 1-2бр.
преграждам аквариума на ширина и за рибата не остава място за маневри.така напълно я лишавам от излишния стрес,а за себе си спестявам нервно разстройство.

Виж, ей това ми се струва много разумна идея. Ще я пробвам някой ден.  :lol:

веско

Цитат на: "Boby_"
Цитат на: "веско"Точно манганото ми създаде грижи да го хвана :lol:

А знаеш ли какво е да се опитваш да хванеш женска с уста, пълна с яйца  при това - без да го повредиш? Преследване като от холивудски екшън!  :lol:
Да ти кажа честно пожелавам си по скоро да се мъча да хвана женска с хайвер :lol:

Similar topics (5)

55

Публикации: 183
Прегледи: 105028

52250

Публикации: 10
Прегледи: 5715

37176

Започната от alex22


Публикации: 35
Прегледи: 21278

24243

Започната от bbOnyX


Публикации: 13
Прегледи: 6654

14593

Публикации: 6
Прегледи: 5686