• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 04:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

малко за помощ ще помоля

Започната от dontspame, 29.01.2017 13:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dontspame

здравейте ще стартирам аквариум но не съм запознат много с този грунд какъв трябва да е.По принцип искам да го правя растителен аквариума и ще помоля за съвети какъв грунд да сложа. Имам една торба 9л JBL vulcano mineral с нещо може ли да ми е полезна.
Благодаря предварително.

evgeni200

Използва се за подложка под основния грунд, като ще ти свърши работа зависи какво целиш, но и въпроса е много несъдържателен!!

dontspame

значи аквариума е с размери Д120/В66/Ш51 искам да го направя растителен и да избера подходящ грунд с който да си гледам всякакви растения и ще гледам живородни рибки.Това вулкано ще е подложка до колкото разбрах от тебе колега а над него вече трябва да си избера грунд с горе долу размери 2-5мм по принцип искам кафяв грунд.за това питам какво е нужно за да нямам проблем относно грунда с какъвто и да е вид растения

evgeni200

Използвай manado за грунд понеже са разработка от една фирма  :-)

dontspame

мисля да слагам въздушна стена отзад и ще си имам проблеми с този манадо грунд щото е много лек затова ми се искаха камачета да са

evgeni200

Да нямаш проблеми с какъвто и да е вид растения трябва ЦО2. Смисълът от въздушната стена ще е да работи в тъмната част  :-) Има няколко статии на форума как се отглеждат растения и предлагам първо да ги прочетеш.

dontspame

ясно благодаря само да питам сложиш най отдолу това вулкано минерал върху него да сложа ли манадо  и после грунда който съм избрал или направо върху лавата да слагам грунда той е 2-3мм.

evgeni200

Манадо е грунд!! Слагай лавата и грунда който си решил, но ако няма ЦО2 и ще има живородки по-добре не го слагай хранителна подложка.

dontspame

колега по принцип съм решил да сложа този грунд http://www.zoocenter-shop.com/bg/catalog/id/4927.html#!prettyPhoto
върху лавата и да ще гледам само живородни рибки гупи, хелери , мулинезия и разни други ще има и сомчета от анцитрусите.за сега нямам CO2-система по натам може би ще си купя и такова нещо.Значи твоето мнение е да слагам лавата и този грунд който постна по горе или нещо подобно не по-голям на размери от 2-3мм така ли?

evgeni200

Колега въглерода свързва всички останали елементи и е главен Макроелемент  :-)

Amev

А манадо с дънни и ровещи риби е мазохизъм ....

dontspame

01.02.2017 22:39 #11 Last Edit: 03.02.2017 22:04 by dontspame
ами аз го мислих това да го засипя целия с манадо но се отказах заради това че е много лек и сомовете ще ми разбутват всичко даже и растенията може да ми извадят а пак и много се ровят аз имам един анцитрус който постоянно ми прави дупки в грунда  :-D :-D но не ми пречи това.И в крайна сметка реших да слагам лавата и отгоре съм си харесал един грунд 2-3мм кафяв на цвят и да сложа него а пък по натам ще помисля и за co2 :)

Публикациите са слети: 03.02.2017 22:04

от къде да си намеря кафяв естествен грунд 2-3мм колеги нещо такова като на снимката
https://s28.postimg.cc/5dmxjkegd/palawan.jpg

Similar topics (5)

54194

Публикации: 2
Прегледи: 3238

36272

Публикации: 15
Прегледи: 7760

22632

Публикации: 7
Прегледи: 4004

58709

Публикации: 11
Прегледи: 6492

31839

Публикации: 0
Прегледи: 1772