• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 20:25

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Кварцов пясък за Пловдив

Започната от didoman, 13.08.2012 17:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

didoman

Добър ден, колеги, да Ви попитам откъде си взимате грунд за аквариумите- по-специално ми трябва кварцов пясък 2 - 3 мм. Днес ходих до "Бауцентрум" и жената там ми каза, че трябвало да поръчам 1 тон, за да ми го доставят.  =-O   
П.С.Предполагам, че ще ми трябват около 10 - 15 кг.
Един от бедните студенти :)

purko

Цитат на: didoman - 13.08.2012 17:20
Добър ден, колеги, да Ви попитам откъде си взимате грунд за аквариумите- по-специално ми трябва кварцов пясък 2 - 3 мм. Днес ходих до "Бауцентрум" и жената там ми каза, че трябвало да поръчам 1 тон, за да ми го доставят.  =-O   
П.С.Предполагам, че ще ми трябват около 10 - 15 кг.

Че колко му е да поръчаш един тон.... Ще имаш да го сменяваш доста :D :D :D


Срещу Синдикалния дом няма ли такъв пясък!?

elblanko

Аз лично си го купувам от Баумакс, хората го продават по евтино от производителя.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

ivotri

В повечето магазини за рибки продават на цена около 2 до 2.50 лв. за килограм.
В баумакс може да е по-евтино може да провериш и там.

elblanko

Цитат на: ivotri - 13.08.2012 18:05
В повечето магазини за рибки продават на цена около 2 до 2.50 лв. за килограм.
В баумакс може да е по-евтино може да провериш и там.
Преди около година беше девет лева за един чувал.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

didoman

Благодаря за мненията, ще потърся и там  *thanks  *DRINK*
Един от бедните студенти :)

Penta

Днес гледах в Баумакс-Варна за кварцов пясък. В раздела за градината имаше доста красиви камъчета от мрамор, но най-дребните бяха 8-12см. в торби по 10кг. Проверих и там където се влиза направо с автомобил ( Drive-in или нещо такова) и отдалеч забелязах чувалите обозначени с емблемата на " Кварцови Пясъци - София" , но бяха само фракция 0.6-0.8см в 25 кг. чували :(

Sellena

За Пловдив като говорим- в Скалара, пак срещу Синдикалния дом ама няколко метра по-нагоре, в събота видях за 0,80лв/кг 3-5мм. Но пазарувах за котарака и между другото се зазяпах по растенията та така го забелязах без да обръщам особено внимание. Наби ми се надписа с големината на фракцията и цената. Цвета беше кафяв.

Penta

Хвана ме яд как така само една фирма в София ще продава подходящ кварцов пясък, а и имайки в предвид таксите на куриерските фирми за чувал пясък реших да намеря и друг източник. След дълго ровене в интернет и разглеждане на всеки стелаж в големите хипермаркети за градина и строителство, най-накрая попаднах на една скромна фирма за басейни, сауни и прочие - NOLA 7. Хубавото е че имат офиси в София, Варна, Бургас, Пловдив, Русе, Благоевград и Велико Търново :Офиси

Лошото е че имат само две фракции :
Пясък кварцов Friendly Water ситна фракция 0.5-1.0мм
Пясък кварцов Friendly Water едра фракция 1.5-2.5мм  аз си взех от този естествено.

Попитах жената в офиса дали пясъка е бял и тя се обади в склада откъдето й казаха "Не, шарен като морски" . Силно разочарован реших все пак да видя колко е шарен - оказа се че пясъка си е Бял. Без фактура чувал от 25кг ми излезе 13 лева и нещо- около 0.55лв./кг.

HEPOH

Този пясък го ползват, за да пълнят филтрите на басейните. Много е ситен и незнам дали е подходящ
Търся мъжки Воален Анц. Албинос

Similar topics (5)

35930

Публикации: 0
Прегледи: 2372

10339

Публикации: 5
Прегледи: 4515

16330

Публикации: 25
Прегледи: 12576

49976

Публикации: 14
Прегледи: 6273

42187

Започната от Voxel


Публикации: 7
Прегледи: 3546