• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 03:53

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Кварцов пясък

Започната от Kribenzis, 26.04.2011 10:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Kribenzis

   Привет, ще се стартира нов аквариум  и се сещам, че преди години беше много хитово да се слага кварцов пясък. Та, питането ми е - доколко идеята е удачна, и второ - доколко е възможно да се намери.
   Как мислите?

Caxapa

Фракцията на грунда зависи от флората и фауната  която смяташ да създадеш в аквариума.

Kribenzis

 за флората не знам още, а и тук в Кюстендил бъцкаш каквото ти дадат/намериш. За фауната - размирези, евентуално крибензиси, данио, кардиналчета, барбус нещо.
   И по-точно какъв грунд/фракция да избягвам при така изложеното. Преди ми продаваха някакви камъчета тип речно дъно, но не бяха много естетически, кварцовият пясък, какъвто съм виждал по сайтове изглежда много добре

trupai

Много си личат нечистотиите когато дъното е с кварцов пясък, трябва всекидневно сифониране! А ако е  много ситен се затлачва, загнива и почернява.
Аз имах дъно с кварцов пясък фракция 0,8 - 1 и след 2 месеца го изхвърлих. Иначе докато е чистичък стои много красиво.
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Kribenzis

Какво да сложа в такъв случай. Стандартен речен?

trupai

Каквото ти харесва! :) Речният пясък е много подходящ, може и някакъв по-тъмен или гранитен . Белият стои много добре, но се зацапва.
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Similar topics (5)

15092

Публикации: 12
Прегледи: 6782

49976

Публикации: 14
Прегледи: 6274

9055

Публикации: 6
Прегледи: 4106

42187

Започната от Voxel


Публикации: 7
Прегледи: 3546

1825

Започната от zariio


Публикации: 45
Прегледи: 19546