• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:02

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Корен от лоза

Започната от Pep1, 06.06.2009 21:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Pep1

Здравейте.Кисна корена от доста време и когато го извадя да му смена водата корена е лигав дали ще продължи да се лигави и в аквариума.  :-|

valnata

Ако е  суров ще продължи :-)Трябва да престои на слънце  и чак тогава го накисни :-)

Pep1

Ами полу изсъхнали бяха

ico

Листата бяха увехнали...
Ако влиза във фурната, слагай го на висока температура и докато придобие апетитен златист цвят (да не прегори само!). После пак киснене...
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Pep1

Еми дори и листа нямаше ама самата дървесина беше влажна.Ще видя ако може да се събере в фурната ще го печа ако не стане ще пробвам както казва valnata. Балагодаря и на двамата  *DRINK*  *lock

petkob

Аз имам подобен проблем с корен от лоза, който кисна като подготовка за вкарването му в аквариума. Моят не се лигави май, но цапа водата все още. Радвам се, че прочетох за печенето, ще го изпека и моя.

Искам да питам обаче слагате ли калиев перманганат във водата и каква концентрация?
"Това са моите принципи. Ако не ви харесват, имам и други." - Граучо Маркс

ceco

Някъде във форума имаше специална тема.Не е задължително да го печеш.Можеш да го свариш в солена вода и след това яко киснене, с периодична подмяна на водата.

petkob

Знам, че се варят, но той е много голям за тенджера, а пък нямам поцинкована кофа. Страх ме е да не стопя с бързовара пластмасовата кофа. Вие как ги варите?
"Това са моите принципи. Ако не ви харесват, имам и други." - Граучо Маркс

ceco

Точно с бързовар в пласмасов леген.

Pep1

Еми аз моя съм го варил в един казан (алпака) на огъня 2 часа.А за калиевия  перманганат знам че се слага преди да се сложи корена в  аква за дезинфекция.

Divane

За тези корени има не една и две теми..де да имаше и кой да чете!
Иначе аз моите корени не ги кисна и не ги варя,нито ги пека. Единствената обработка е хубаво измиване с четка. Затискам ги с камъни в аквариума за да не изплуват и си свиркам. Е,на някои се появават бактериални колонии(бели лигавки нещица),но за 2 седмици някъде си изчезват.

Similar topics (5)

3688

Започната от kurnaz


Публикации: 2
Прегледи: 3078

21040

Публикации: 5
Прегледи: 3755

33910

Публикации: 10
Прегледи: 5200

12288

Започната от djoko_iako


Публикации: 8
Прегледи: 4694

25473

Публикации: 6
Прегледи: 4603