• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 10:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

колеги моляви за малко съдействие относно мрамурна мозайка

Започната от lochesco, 04.05.2017 18:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

lochesco

днес закупих 10 кила мрамурна музайка от икеа преварих я два пъти и после го изплакнах до като не стане бистро нали няма проблем за рибите въпросната мрамурна мозайка понеже съм виждал и как я слагат и в други аквариуми!!!


nicco

Растенията анубиас (без това до охлювите) не се садят, а се връзват с корда за корени,камъни,може и за керамика.Мозайката не знам дали вреди ,но стои много не естествено и сигурно ще зеленяса.
200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

BatV


baygry

Мозайка може да се ползва,въпроса е каква да е тя..
Мраморната мозайка е варовик,който ще се разтваря във водата и ще повишава нейната твърдост..може би може да се ползва само за риби изискващи твърда вода.
Базалтовата мозайка е абсолютно инертна-тоест спокойно може да се ползва за  всякакви видове рибки.

Nikiengi

Цитат на: BatV - 04.05.2017 19:33
Мозайката, както и рапаните нямат място в аквариум!

Прочети тук: http://aquariumbg.com/forum/otgovori-na-chesto-zadavani-vaprosi/grund-i-kamani-v-akvariuma/
То да беше само това! Разните там керамични физиономии, замъци също нямат място в аквариума! Колега, разгледай се по форума и ще намериш много красиви решения за оформлението на аквариум.
Мозайката не става, сега е бяла но до месец ще зеленяса и то здраво, но основния проблем ще е втвърдяването на водата. Промит речен пясък ще е доста по-добре.

miTko

Според мен остави само цървула и макета на сградата. Другите неща са излишни.

Абе все си мисля, че това е някакъв майтап или провокация.  *dontknow*
Разни мои АКВАРИУМИ 

assenas

На мен пък ми е интересно какво има под мрамУра  :-D

BatV

Прилича на филтърна медия, наредена в колонка.  8-)

Caxapa

Цитат на: baygry - 04.05.2017 23:10
Мозайка може да се ползва,въпроса е каква да е тя..
Мраморната мозайка е варовик,който ще се разтваря във водата и ще повишава нейната твърдост..може би може да се ползва само за риби изискващи твърда вода.
Базалтовата мозайка е абсолютно инертна-тоест спокойно може да се ползва за  всякакви видове рибки.

По скоро рай за Ампулариите е тази твърдост на водата макар лично да се съмнявам в това.  Начинаещият колега има още доста да учи  а и ако започне на принципа проба-грешка-проба, пак грешка, четене на статии и информация  ще достигне  до отговорите  които задава и тепърва предстоят.

NikolaiF

Аз съм с мраморно брашно 0,5 до 1.5 мм.нямам проблеми с зеленясване, но гледам африкански цихлиди който изискват по-твърда вода.Помисли за някаква подложка под грунда, чемай нямаш.Махни ръпаните и др.керамика, сложи черен гръб на аквариума, защото много белее мрамора и може да сложиш още малко мозайка.

Similar topics (5)

57600

Публикации: 8
Прегледи: 3137

51634

Публикации: 4
Прегледи: 3251

46581

Публикации: 1
Прегледи: 1992

35893

Започната от mitaka_kb


Публикации: 1
Прегледи: 2048

13248

Публикации: 11
Прегледи: 6991