• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 08:35

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

камък

Започната от skDn, 03.10.2010 19:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

skDn

Здравейте
Искам да попитам този камък дали става за аквариум ?
Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

_777_

Зависи какви животинки ще гледаш в аквариума.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

skDn

гупи хелери плати молинезии btw няма да е легнал а прав в аквариума :) + явански мъх по него
Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

Caxapa

От снимката ми се струва, че този камък е от рода на варовиковите и няма да е удобен за рибките които си изброил

skDn

варил съм го мил съм го всичко много ли ще им вреди да знам струва ли си риска утре ще дам по-добра снимка на дневна светлина
Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

Caxapa

Ако наистина е варовик, колкото и да го миеш и вариш и като и друго там  си остава варовик. Пробвай да го тестваш с капка оцет. Ако почне да шупти там където си го капнал , значи не става за аквариума.

kamos

Защо да не става при положение, че ще гледа гупи, хелери, плати и молинезии?
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Caxapa

Цитат на: kamos - 03.10.2010 21:10
Защо да не става при положение, че ще гледа гупи, хелери, плати и молинезии?
Няма да цитирам книжките и литературата но от личен опит съм имал неуспехи с отглеждането на тези риби когато е имало такива камъни, раковини и каквито и да са декорации които повишават твърдоста на водата.

skDn

сложих оцет и се разтече спря се на 1 място и започнаха да излизат малки балончета това означава че не става ?  :-|
: 03.10.2010г 21:09ч
ето по-добра снимка мисля да рискувам да го топна в аквариума ако може кажете какво може да стане на растенията или рибите за да съм подготвен ако се появят симптоми да го махна..
Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

Raven

По скоро е някакъв мрамор, следователно освен твърдостта вероятно ще вдигне и рН.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

NikolaV

Нищо няма да вдигне, освен ако не добавяш CO2 във водата, което се съмнявам, че ще правиш. Накратко - слагай го!

skDn

мерси много все още не пускам CO2 аквариума ми е нов и от скоро започнах с акваристиката  :-)
Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

Similar topics (5)

46000

Започната от hristoj


Публикации: 7
Прегледи: 3732

37152

Започната от playback


Публикации: 0
Прегледи: 2404

25745

Публикации: 3
Прегледи: 4880

5955

Публикации: 7
Прегледи: 5910

1292

Публикации: 16
Прегледи: 11041