• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 10:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Какво ще кажете за корена??

Започната от exersist, 22.02.2012 16:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

exersist

Тъй като почвам на ново първото което направих е поръчка на аквариум, а второто е това







Това е само основна обработка ,като преключа ще пусна още снимки.
Корена е от Кричим ,в момента там почистват коритото на реката и има доста корени.
Не знам какво е дървото , но и преди съм използвал такова .


Nikiengi

Кое, или само аз не го виждам?  :-)
: 22.02.2012г 16:04ч
А сега го видях!  *THUMBS UP*

Ивайло Гиздов

Корена е хубав,но цялата кора трябва да махнеш.
Трябва да го оставиш и да изсъхне,вижда ми се суров.

Desidy

Страхотна форма!
Когато се накисне, преди да го сложиш в аквариума, направи му за всеки случай една дезинфекция със слаб разтвор на Калиев перманганат.
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

Асен Евгениев

Ще падне чистене, но е интересен. Така като гледам размера, кисненето ще е направо в аквариума.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

exersist

Цитат на: rapundzel - 22.02.2012 16:32
Корена е хубав,но цялата кора трябва да махнеш.
Трябва да го оставиш и да изсъхне,вижда ми се суров.
Кората ще я махна цялата ,но не виждам смисъла да чакам да изсъхне.

Цитат на: Desidy - 22.02.2012 16:46
Страхотна форма!
Когато се накисне, преди да го сложиш в аквариума, направи му за всеки случай една дезинфекция със слаб разтвор на Калиев перманганат.

Преди време пак обработвах корени , но мисля ,че беше с препарат за гъби.... не се сещам как беше.

Цитат на: akapulko - 22.02.2012 17:07
Ще падне чистене, но е интересен. Така като гледам размера, кисненето ще е направо в аквариума.
Или ако намеря варел ,но първо ще го сваря 2-3 часа с мръви и червено вино!!! *DRINK* *DRINK*

halifa

Махни кората и изчакаи да исъхне.

Чакъров

Интересе корен се заформя. Крайният резултат ще покаже  *THUMBS UP*

diso

Това се казва шанс за събиране на корени!

Desidy

12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

exersist


Desidy

12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

exersist

Тук вече е почистен от кората.






Бях забравил е колко играчка и врътня с тези корени. *YAHOO*

Другата седмица следва варене  и търкане с четка!


terier4o

Когато аквариума ти е готов , снимай корена в аквариума да видим как стои ...... има доста интересна форма  с малко мъхове и един хубав Микросорум може да стане много красиво  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

exersist

Цитат на: terier4o - 24.02.2012 18:28
Когато аквариума ти е готов , снимай корена в аквариума да видим как стои ...... има доста интересна форма  с малко мъхове и един хубав Микросорум може да стане много красиво  :-)
При 28-29 градуса не знам още какви растения или мъхове ще въдя... ,но има време, то аквата още не е  дошла  :-D :-D :-D

valyo


exersist

Цитат на: valyo - 24.02.2012 19:01
Как свали кората?
С нож https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi39.tinypic.com%2F11w6ot5.jpg&hash=c991876ee8439f5fa98b030c4be269344264963e ,много търпение и ловкост! Или към 4 часа човъркане общо.

teodorcho

Хубав корен колега, голямо търпение е трябвало за да го подготвиш за аквариума. Браво  :-)

ico

И моя съвет е, да не слагаш сурова дървесина в аквариума. Ще имаш ядове след това.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

exersist

Цитат на: ico - 24.02.2012 21:21
И моя съвет е, да не слагаш сурова дървесина в аквариума. Ще имаш ядове след това.
Няма, ще изчакам да по-изсъхне на верандата . То и сега не е много суров....За какви проблеми може да станат?

paolo6481

Ако си го взел от реката както разбрах и е бил във влажна среда ще е достатъчно само да го дезинфектираш с калиев перманганат.Никога не съм чакал корени да съхнат на слънце или вятър.Най-много някоя бактериална колонийка да се появи но изчезват бързо.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

ico

Не говоря за влажни корени от мокри места или напикани от куче. Корена наистина изглежда "суров".
Правил съм грешка и съм слагал сурови корени в аквариума с мисълта че няма какво да стане, тъкмо по-бързо потъват. Ама после гъбите на филтрите се желираха буквално, свиха се и дебита отиде към нула. Като ги извадих за смяна от тях течеше нещо като лепило за тапети, а на какво миришеше водата сами се сещате.
Освен това зависи от какво растение е корена и като е суров, не се знае, дали няма с растителните сокове да изпусне някакви отровни вещества.
Няколко месеца на открито докато се изсуши дървото и киснене, или варене и киснене...
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

exersist

Цитат на: paolo6481 - 24.02.2012 21:58
Ако си го взел от реката както разбрах и е бил във влажна среда ще е достатъчно само да го дезинфектираш с калиев перманганат.Никога не съм чакал корени да съхнат на слънце или вятър.Най-много някоя бактериална колонийка да се появи но изчезват бързо.
Съгласен съм с теб, правил съм си два такива корени преде години и след варене и дезинфект проблем съм нямал.

svetlyo_89

корена е много добър  :-)

diso

Вчера четох, че чистят сухия канал на Марица при Острова от растителност и сутринта ходих да видя няма ли да намеря поне някое малко коренче... ТЦЪ :buff: Само са резнали тук-там някоя фиданка - само клонки, от които най-много колчета за домати да станат...
Като ти е излязъл късметът, събирай! Събирай и суши! Сега ти се е паднало!

stanislav89

Много е красив, голям късмет си извадел с този корен. Внимаваи само да не стане някои фал. Предполагам че ще гледаш дискуси, растението което ще издържи на тази температура е анубиас.

manqka

Евала за корена. С добър скейп ще стане голяма красота.

sotko80

Страхотен е корена с нетърпение ще чакам да го видя като част от аквата.

Similar topics (5)

17915

Публикации: 281
Прегледи: 199243

10362

Публикации: 25
Прегледи: 10585

55

Публикации: 183
Прегледи: 105611

41918

Публикации: 1
Прегледи: 2453

24773

Публикации: 8
Прегледи: 4571