• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 09:17

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Какво дъно да изберем за аквариума?

Започната от Dred, 28.05.2004 22:21

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Penta

Цитат на: bunzip2 - 09.09.2015 18:55
Това с почвата... такова силно дъно, яко трябва да се използва.
Не искам да си представям какво ще се получи, ако се отърват козите... Особено при пресяване на растения и т.н.
Идеята е добра, ама за хора, които сега започват изобщо, не мисля, че е подходящия старт.

Все пак желая успех в начинанието, и дано нещата се развият по план.
Не е зле да има една идея зеолит над почвения слой.
Не, не е нужен зеолит.
Старта много наподобява старт на аквариум със AquaSoil - първия месец с често сменяне на водата. Аз имам много повече проблеми със водорасли след пресаждане в стар аквариум с Манадо отколкото във Dirted. Само веднъж съм правил тестове (теста ми за желязо ме съмняваше че все показва 0.25 - е тук си беше нула), но и без тях знам че във водата всичко е на нула. Когато нещо се вдигне при пресаждане бива изконсумирано за няколко часа :)  Естествено честото изваждане на растения не е желателно. Режеш забивайки ножицата леко в грунда и корените да си останат. За радост или беда това се налага на два месеца някъде.
Много е важно доброто запечатване със ситен грунд ! Важно е също лимитиращия фактор да е светлината. Грунда е богат, CO2 е малко и не се добавя, контрола става със светлината.
Аз за ескперимента сложиш по-силничко осветление, но пък е ограничено на 7 часа. Някой хора по форумите съм чел че прилагат за 2 часа следобед "Siesta"  най-вече за да се възстанови малко въглероден двуокис.
Смятам че е подходящ за хора които започват, защото след първоначалното стабилизиране нищо не се прави - само се прехранват рибите. Безгрижно, но едва с този вид аквариуми разбираш какво е бавен растеж  :-D

Цитат на: fam - 09.09.2015 17:57
Тъкмо се връщам от магазина-  Намерих почва и на торбата си пише aquatic доста е тежка за сравнение с другите. 

За съжаление аз в България дори глина не мога да намеря, камо ли специална почва. Обаче мръсниците от запад имат грунд/почва за езеро. Изсипвало се в езерото направо (или в саксии) и се засаждат водни лилии и прочие. Такава трябва да е и твоята "aquatic" . Честито.

stili1

Здравейте! Предстой ми рестартиране на 100л. аквариум. Искам да направя многослоен субстрат, може ли вместо лава или пемза да сложа 
Hobby Bonalit Schwarz . Ще се радвам на мнения.

Публикациите са слети: 10.06.2016 12:17

Здравейте! Предстой ми рестартиране на 100л. аквариум. Искам да направя многослоен субстрат, може ли вместо лава или пемза да сложа 
Hobby Bonalit Schwarz . Ще се радвам на мнения. Извинявам се ако не съм уцелил мястото и темата.

Penta


stili1


Similar topics (5)

38762

Публикации: 27
Прегледи: 10628

39220

Публикации: 4
Прегледи: 4228

28229

Започната от niki26


Публикации: 3
Прегледи: 3167

24421

Публикации: 29
Прегледи: 18502

14271

Публикации: 2
Прегледи: 3866