• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:23

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Двоен грунд?

Започната от Galin Petrov, 29.05.2009 09:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Galin Petrov

Здравейте! Тъй като си търсех черен грунд, а неисках мозайка да си слагам(поради повишаването на твъдоста), наскоро си поръчах в един сливенски магазин за рибки и скоро геунда ще пристигне, но до колкото разбрах фракциите са около 6-9мм, което според мен си е доста(имайки се в предвид, че ще отглеждам растени), а камъчетата са гладки. Въпросът ми е дали мога да сложа 5см обикновен грунд с фракции 3-4мм(или 3-6мм максимум), а над този слой да сложа черните камъчета? Най ме притеснява да не им стане нещо на растенията - да не изънките да не покарат, да земе да се сабере матилка и да изгният и такива работи. Моля за вашите мнения по въпроса. Благодаря предварително!

miTko

Омесването е неизбежно, особено ако имаш и мелании. Не е добра идея и не мисля че има смисъл.
Макар че при ровене, винаги едрите зърна се стремят да останат отгоре, а ситните се "утаяват", не бих залагал 100?% на това.
Разни мои АКВАРИУМИ 

stenli

Мисля, че един слой от едрите, колкото да покрие дъното, няма да има проблем. След като са едри, значи грунда ще може да "диша". Обратната ситуация не е добре, веднъж реших и аз да оцветя грунда и сложих доста дребна фракция бял грунд. По този начи долния грунд се задуши и избиха здраво водорасли.

Similar topics (5)

6415

Започната от chadelec


Публикации: 8
Прегледи: 4946

24089

Започната от Borko7


Публикации: 17
Прегледи: 8270

45905

Започната от trifon81


Публикации: 2
Прегледи: 2032

26367

Започната от heda


Публикации: 8
Прегледи: 4780

43254

Публикации: 21
Прегледи: 11106