• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 22:43

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Какъв аквариум да си купя?

Започната от pipita, 18.11.2007 14:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pipita

Цитат на: panchopan - 03.01.2008 16:47
Калихтите растът ужасно бързо.
Аз имах 3 в 260л аквариум и на 2 месец вече ме дразнеха ужасно.
Децата направо си умираха по тях!
Да, децата наистина много им се радват... то и аз им се радвам, все още... Но защо не прочетох 1-во, не знам  :'(. Лошото е, че засега искаме да гледаме неонки. Това значи ли, че най-вероятно ще имаме проблеми ? 

blagoy

Браво добро начало.
Няма да изядът неонките, все пак са дънни обитатели и през по голямата част от деня се крият.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs118.photobucket.com%2Falbums%2Fo91%2Ffisherman__2007%2FAkva%2Fth_r006a-1.jpg&hash=15041450eb78136ccea645b645f2993ca57c3ba3
70l, 2x18W

pipita

Благодаря на всички. Следващите снимки ще са с неонките  :-)
Както се оказа аз не съм доразбрала за калихтите и никой не ми е крив, че не слушам. Големи благодарности за съдействието към всички вас и към човека, от когото взехме почти всичко около аквариума  *thanks

botzi

Не мисля че трябва да намаляваш грунда, даже си е много добре, проблема след време ще ти е с калихтите 6 бр. като пораснат ще разорават всичко, абе големи прасета са тези сомове. Ако мислиш да правиш растителен аквариум с дребни рибки (както спомена за неони) по добре се оттърви от тях :). А би ли споменала и размерите на аквариумчето, осветление, от къде е закупено и цена ако не е тайна ?

pipita

Цитат на: botzi - 04.01.2008 12:22
Ако мислиш да правиш растителен аквариум с дребни рибки (както спомена за неони) по добре се оттърви от тях :). А би ли споменала и размерите на аквариумчето, осветление, от къде е закупено и цена ако не е тайна ?
По ирония на съдбата, вече 3 от сомчетата ми са мъртви  :'(. Оказа се, че съм допуснала основни грешки при пускането им в аквариума. Дано поне останалите 4 оживеят.

Размерите са приблизително 40/45/80, осветлението 2x24W - доста бяла светлина(ще бъде сменено при 1-ва възможност). Магазин и цена няма да споменавам, за да не се изтълкува като реклама, т.к още не съм наясно с правилата...

iek

Цитат на: pipita - 05.01.2008 13:15
Магазин и цена няма да споменавам, за да не се изтълкува като реклама, т.к още не съм наясно с правилата...

Ако е закупен от магазин, който рекламира на сайта (банерите горе), можеш да пуснеш и линк към него.При всички случаи обаче не виждам какво пречи да споменеш магазина, нали все пак това е форум( въпреки, че мен конкретно въобще не ме интересува )

botzi

Пусни ми ги на лично ако те претиснява побликуването на тези данни :). само незнам такъв аквариум със заоблено стъкло отпред няма ли да се снима по-трудни иначе размерите не са лоши предполагам 45 е височината а 40 ширина ?

Similar topics (5)

17922

Публикации: 13
Прегледи: 6448

57296

Започната от Ели


Публикации: 7
Прегледи: 3287

46259

Публикации: 2
Прегледи: 2689

28728

Публикации: 6
Прегледи: 5513

895

Публикации: 21
Прегледи: 9986